Задача 9. Під час перетинання державного кордону України в пункті пропуску вантажних автомобілів працівниками служби екологічного контролю на кордоні (далі – Служба)
Під час перетинання державного кордону України в пункті пропуску вантажних автомобілів працівниками служби екологічного контролю на кордоні (далі – Служба) оглядався вантаж двох автомобілів – мінеральні добрива, які прямували із Шанхая миколаївському підприємству " Техімпекс". Працівники Служби вимагали надання спеціальних дозволів, які б підтверджували законність добування складових добрив рослинного походження. Представники миколаївського підприємства-імпортера заперечували проти вказаної вимоги, наголошуючи, що єдиним необхідним документом на продукцію є сертифікат якості, виданий лабораторією в Китаї, адже за принципом взаємності його дійсність визнається в Україні. Начальник Служби заборонив ввіз добрив в Україну, а зібрані по справі матеріали передав органам СБУ для порушення кримінальної справи. " Техімпекс" оскаржили дії Служби до суду.
Визначте види правовідносин, що виникли. Яким є правовий статус Служби? Чи відповідають дії Служби нормам чинного екологічного законодавства України? Проведіть аналіз чинного законодавства, яке визначає повноваження Служби. Чи є необхідність доповнювати (уточнювати) вказані повноваження? Якою повинна бути роль Служби при здійсненні державного екологічного контролю в Україні? Які зміни і доповнення до чинного законодавства слід внести у зв’язку із цим? Надайте правову оцінку позиції підприємства " Техімпекс". Вирішіть справу. Задача 10. Державне підприємство Мінтрансзв’язку України " НДІ судноплавства" розробило робочий проект удосконалення використання р. Дніпро та її притоків для потреб річкового транспорту та судноплавства та подало проект для проведення комплексної державної експертизи. Громадянин Клименко Т., мешканець м. Світловодська, яке розташоване на Дніпрі, подав позов до суду, в якому, зокрема, вимагав заборонити проводити комплексну державну експертизу проекту до проведення його громадського обговорення. Позивач також просив суд зобов’язати ДП " НДІ судноплавства" та Мінтранс України провести публічні слухання або відкриті засідання з метою врахування громадської думки з питань ОВНС проекту, а також забезпечити позивачу можливість взяти участь в проведенні комплексної державної експертизи в складі державних еколого-експертних комісій.
Визначте види правовідносин, що склалися. Який порядок проведення державної екологічної експертизи? Проведіть аналіз чинного законодавства, яке визначає порядок проведення комплексної державної експертизи проектів та державної екологічної експертизи. Чи є необхідність доповнювати (уточнювати) таке законодавство з метою посилення гарантій екологічних прав приватних осіб при проведенні такої експертизи? Якщо необхідність є, то в якій частині слід внести відповідні уточнення?
|