Задача 4. Червоненко В. купила в аптеці препарат для схуднення, про який дізналася з реклами по телебаченню, почала його приймати відповідно до інструкції для медичного
Червоненко В. купила в аптеці препарат для схуднення, про який дізналася з реклами по телебаченню, почала його приймати відповідно до інструкції для медичного застосування. Спочатку вона втрачала вагу, але через місяць застосування препарату Червоненко В. почала товстішати. Крім того, вона відчула різке погіршення здоров’я – порушення сну та настрою, алергічні реакції, запаморочення. Червоненко В. звернулася до лікаря. Після лабораторних досліджень з’ясувалося, що препарат є біологічно активною добавкою, у складі якої містяться сильний канцероген та наркотик, які не були заявлені серед складових. Червоненко В. направила скаргу до Міністерства охорони здоров’я України. Вона вважає, що у тому, що з нею сталося є вина міністерства, враховуючи те, що препарату був наданий гігієнічний висновок МОЗ України. Через місяць з міністерства Червоненко В. надійшла відповідь, що вони не несуть відповідальності за інформацію, яка подається в рекламі, а в препараті перевіряють лише заявлені складові. Червоненко В. звернулася за консультацією до юриста.
Визначити коло правовідносин. Охарактеризувати законодавство, що регулює дані відносини, та проблеми його застосування. Надайте громадянці консультацію.
Задача 5. До Голосіївського районного суду м. Києва з колективним позовом звернулась група мешканців, що проживають по вул. Васильківській. В ньому вони пояснили, що внаслідок вибуху на лісопильні, яка знаходилась в дворі їх будинку, було заподіяно шкоду їх здоров’ю та майну. Усі численні звернення громадян до СЕС м. Києва, прокуратури Голосіївського району м. Києва, Мінприроди України та Державної екологічної інспекції щодо заборони діяльності цього підприємства залишались без належної уваги. Тому вони вважають, що оскільки забезпечення екологічної безпеки є окремим напрямом діяльності держави, держава, в особі уповноваженого органу зобов’язана відшкодувати шкоду, заподіяну внаслідок такої надзвичайної екологічної ситуації, оскільки власники лісопильні не мають достатніх коштів щодо повного відшкодування заподіяної шкоди та відмовляються від спілкування з громадянами.
Визначити коло суспільних відносин, що виникли. Чи можна притягнути до юридичної відповідальності орган державної влади з метою відшкодування екологічної шкоди, завданої внаслідок його бездіяльності? До якого уповноваженого органу державної влади можна подати такий позов? Що таке колективний позов, т.зв. позови " Class action"?
|