Зміст звіту. 1. Найменування та мета лабораторної роботи
1. Найменування та мета лабораторної роботи. 2. Основи технічних вимірювань (основні поняття, класифікація вимірювань, похибки вимірювань та їх оцінка). 3. Результати практичних вимірювань та математичної обробки результатів вимірювань параметрів деталей циліндричного зубчастого редуктора (занесено до табл. 1.1). 4. Аналіз результатів роботи. Висновки.
Контрольні запитання 1. Назвати основні механічні одиниці системи СІ (SI). 2. Що називається вимірюванням? 3. Що характеризує точність вимірювання? 4. У чому полягає різниця між істинним і дійсним значенням величини?
5. Що називають відносною похибкою вимірювань? 6. Назвати основні види і методи вимірювань. 7. З яких похибок складається сумарна похибка вимірювання? 8. Як можна усунути похибку паралакса? 9. Як можна врахувати температурні похибки? 10. Як можна виключити систематичні похибки вимірювань? 11. Опишіть метод підвищення точності вимірювань шляхом врахування впливу випадкових похибок? 12. Як вибирати засоби для лінійних вимірювань? 13. Які однакові за призначенням вузли мають штангенінструменти? 14. Як робиться відлік десятих долей міліметра за ноніусом? 15. Що називається величиною відліку за ноніусом? 16. Чому дорівнює основна допустима похибка штангенінструментів? 17. У чому полягають особливості будови та призначення штангенрейсмаса? 18. З яких основних вузлів складається мікрометр? 19. Які типи п’яток бувають у мікрометрів? 20. Опишіть принцип дії мікрометричної головки. 21. Розкажіть порядок установки мікрометра на нуль. 22. Які особливості конструкції глибиноміра? 23. Які особливості конструкції нутроміра? 24. Які методи вимірювання кутів Ви знаєте? 25. Перелічіть універсальні засоби вимірювання кутів. 26. Як і які вимірювання виконуються на кутомірі типу УМ? 27. Які типи передач використовуються у важільно-механічних приладах? 28. Що називають вимірювальною головкою? 29. Опишіть побудову зубчастих та важільно-зубчастих головок. 30. Як вибирають стояки і штативи для роботи з вимірювальними головками? 31. Який пристрій називають датчиком? 32. Класифікація датчиків. 33. Які типи датчиків найбільш широко використовують, та для вимірювання яких параметрів?
|