Вказівки щодо заходів безпеки
1. Перед вмиканням електродвигуна слід переконатися в надійності кріплення тягаря на підшипнику. 2. Під час роботи установки забороняється торкатися до її обертових частин. 3. Забороняється відкривати лицьову панель при ввімкненому в мережу приладі. 4. До підготовки приладу до роботи і виконання роботи вивчити склад, побудову та принцип його дії. Підготовка до виконання лабораторної роботи. Перед роботою мікроамперметр приладу повинен бути Таблиця 10.4 Специфікація до електричної схеми приладу ДП11А
відрегульований і протарований за моментом і частотою обертання вала шпинделя. Регулювання та тарування проводяться при заміні фотодіода або освітлювальної лампи, а також при зміні положення хомута вимірювальної пружини в ході експлуатації приладу. У разі необхідності обов’язково проводиться регулювання та тарування вимірювального пристрою.
1. Регулювання вимірювального пристрою приладу проводиться в наступній послідовності: а) вигвинтіть гвинт, що кріпить у робочому положенні кронштейн з вимірювальним пристроєм; б) кронштейн на петлі поверніть на 90° (у верхнє положення) і закріпіть тим же гвинтом через верхній отвір у петлі; в) на панелі приладу тумблери поставте в положення „Момент” і „2”; г) регулювальним гвинтом (рис. 10.2, поз. 13) перемістіть шторку вниз до повного відкривання вікна фотодіода і установіть освітлювальну систему з урахуванням повного освітлювання вікна. При цьому показання мікроамперметра повинні бути в межах 90-100 поділок (за необхідності проведіть регулювання потенціометром 2); д) регулювальними гвинтами перемістіть шторку вгору до положення, при якому показання мікроамперметра складають 1-2 поділки. Після цього тумблер переведіть у положення „ 1 ” і знову гвинтами установіть показання на 1-2 поділки, після чого тумблер установіть у положення ” 2 ”; е) вимірювальну пружину навантажте тягарцями до показань мікроамперметра 90-100 поділок. 2. Тарування мікроамперметра за моментом проведіть у наступний послідовності: а) на передній панелі тумблери поставте в положення „ 2 ” та „Момент”. Вимірювальний пристрій повинен знаходитись у горизонтальному положенні; б) навантажте пружину тягарцями масою 1, 2, 3, 4, 5 г, відмічаючи при цьому показання мікроамперметра. Момент, що відповідає цим показанням, одержують множенням сили ваги тягарця на плече (відстань від центра ваги вантажу до хомута); в) тумблер установіть у положення „ 1 ” і проведіть тарування в послідовності, що указана в попередньому пункті тягарцями масою 1, 2, 3, 4, 5 г; г) вимірювальний пристрій опустіть вниз і регулювальними гвинтами установіть шторку в положення, при якому показання мікроамперметра складуть 1-2 поділки; д) згідно з одержаними даними побудуйте тарувальні графіки за моментом. 3. Підготуйте таблицю (табл. 10.5) для запису значень змінних параметрів та результатів вимірювань.
|