Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Склад договірної ціни
 

8.1.1 Договірна ціна – це вартість підрядних робіт, за яку підрядна організація, визначена виконавцем робіт, згодна виконати об’єкт замовлення [1].

Для розрахунку договірної ціни замовник надає претенденту (виконавцю робіт):

– відомість обсягів робіт, що пропонуються, відомість ресурсів до неї з відповідними цінами або без них;

– проектно-кошторисну документацію у повному обсязі.

8.1.2 Згідно з п. 2.2.3 [1] до договірної ціни включаються безпосередні витрати на спорудження об’єкта замовлення (прямі й загальновиробничі) та супутні витрати на будівництво у цілому (як прямі, так і загальновиробничі).

До супутніх витрат належать витрати на:

– підготовку території будівництва;

– зведення й розбирання титульних тимчасових будівель і споруд;

– додаткові витрати, пов’язані з виконанням БМР у зимовий та літній періоди, якщо таке планується проектом організації будівництва.

За необхідності до супутніх витрат можуть включатися (за погодженням із замовником) такі витрати:

– на перевезення працівників будівельно-монтажних організацій (БМО) автотранспортом;

– на відрядження працівників БМО на об’єкти будівництва;

– доплати працівникам у зв’язку з затратами часу на проїзд від місця розміщення БМО (збірного пункту) до об’єкта будівництва і назад тощо.

8.1.3 Поточні ціни на матеріально-технічні ресурси при складанні договірної ціни підрядник приймає на підставі власного банку даних [1, п. 3.2.5].

Вид кошторисних цін на будівельні матеріали, вироби і конструкції – „франко-будівельний майданчик”, тобто з урахуванням, крім відпускної ціни виробника, ще й витрати на тару, упаковку та реквізит, транспортні витрати і заготівельно-складські.

Транспортні витрати визначаються на підставі відстані перевезень і діючих тарифів, а якщо перевезення буде здійснюватися власним транспортом підрядника, – на підставі калькуляцій транспортних витрат на 1 т-км відповідним транспортним засобом.

8.1.4 Заробітна плата у складі прямих витрат визначається на основі нормативних трудовитрат на певний обсяг робіт за ресурсними елементними кошторисними нормами і вартістю людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові цих робіт, або за середнім розрядом робіт за об’єктами в цілому [1, п.3.2.6].

За будовами і об’єктами, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, визначається з урахуванням середнього по будівництву рівня заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості та рекомендацій Держбуду.

8.1.5 Вартість експлуатації будівельних машин і механізмів у складі прямих витрат підрядник визначає виходячи з нормативного часу роботи машин, необхідного для виконання повного обсягу робіт, та вартості експлуатації машин за одиницю часу (машино-годину) в поточних цінах [1, п. 3.2.7].

8.1.6 Загальновиробничі витрати у складі договірної ціни підрядник визначає виходячи зі структури цих витрат, що склалися в підрядній організації за попередній період [1, п. 3.2.8].

8.1.7 Вартість супутніх витрат, які плануються на об’єкті замовлення, визначаються на підставі чинного законодавства, даних проекту, вихідних даних замовника, умов виконання будівельно-монтажних робіт, розташування БМО стосовно майданчика будівництва тощо.

 

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 460. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.005 сек.) русская версия | украинская версия