Студопедия — Операції з комірками, рядками та стовпчиками
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Операції з комірками, рядками та стовпчиками






Операції з указаними об’єктами включають зміну розмірів, переміщення, копіювання, вилучення тощо.

При виконання будь-яких операцій можливі помилки. Враховуючи це, в ЕТ передбачені можливості “відкатити” і “відкатити відкат”. Скасування останньої в списку виконуваних операцій (відкат) виконується шляхом натискування кнопки Отменить на панелі інструментів Стандартная (команда Правка-Отменить). Звичайно, зручніше виконувати відкат шляхом натискування клавіш < Ctrl> +< Z>;. Зайвий відкат теж можна скасувати (відкатити відкат) шляхом натискування кнопки Вернуть (команда Правка-Вернуть) або натискуванням клавіш < Ctrl> +< Y>;.

Належну висоту рядка та ширину стовпчика встановлюють відповідно до форматів даних, які в них розміщені.

Якщо установити вказівник миші на праву межу стовпчика або на нижню межу рядка, то він набуває форми двонаправленої стрілки. Натиснувши при цьому ЛКМ, можна перетягувати їх в інше місце, добиваючись потрібних розмірів. В процесі перетягування ми можемо бачити значення індикатора висоти рядка або ширини стовпчика в певних одиницях ширини. Одиниця вимірювання ширини стовпчика приблизно відповідає ширині одного знака моноширинного шрифта Courier розміром 8 пт. Висота рядка відповідає висоті нормально розташованого в ньому шрифта, отже одиниця вимірювання висоти рядка приблизно співпадає з 1 пт.

Встановлення потрібних розмірів рядків та стовпчиків з урахуванням обсягів даних, які розміщені в комірках, можна здійснювати автоматично. Для цього достатньо двічі клацнути ЛКМ на правій межі стовпчика або на нижній межі рядка.

Розміри рядків та стовпчиків можна встановлювати з точною вказівкою їх значень. Клацніть ПКМ на позначенні потрібного стовпчика і в отриманому контекстному меню виберіть пункт Ширина столбца.... Після цього у вікні Ширина столбца надрукуйте потрібне значення ширини в одиницях ширини і натисніть кнопку OK. Аналогічно можна установити висоту рядка.

Дуже цікавою є операція приховування рядків та стовпчиків. При цьому вони із процесів обчислень не виключаються, але на робочому листі їх не видно. Приховувані рядки та стовпчики можно використовувати, наприклад, для утворення та зберігання проміжних результатів обчислень.

Виконати приховування досить просто, оскільки те, що приховується, присутнє на екрані і його легко відмітити. Знову відобразити приховане на екрані дещо важче. Ускладнення пов’язане з необхідністю якимось чином охопити відміткою те приховане, що ми збираємось знову відобразити.

Вправа 3.3.2. Приховування та відображення стовпчика.

Ø Відмітити стовпчик D.

Ø Клацнувши ПКМ на стовпчику D, викликати контекстне меню.

Ø Вибрати в контекстному меню пункт Скрыть і клацнути по ньому ЛКМ. Зверніть увагу, що стовпчик D зник з екрану.

Ø Виділіть стовпчики C і E, які оточують прихований стовпчик D.

Ø Клацнувши ПКМ по виділеним стовпчикам, викликайте контекстне меню.

Ø Виберіть в контекстному меню пункт Отобразить і клацніть по ньому ЛКМ. Стовпчик D з’являється на екрані.

Аналогічним способом можна приховувати та знову відображати рядки, а також групи рядків або стовпчиків.

Тепер розглянемо операції переміщення і копіювання. Указані операції можуть бути виконані по відношенню до вмісту комірок, тобто до значень в комірках, до параметрів форматування в них, до формул тощо.

Один із способів копіювання або переміщення вмісту зв’язаний з використанням буфера обміну. При цьому треба послідовно виконати наступні дії:

q виділити комірку або діапазон, вміст яких має бути скопійований або переміщений;

q у разі копіювання виконати команду Правка-Копировать (або натиснути кнопку Копировать панелі інструментів Стандартная, або натиснути клавіші < Ctrl> +< Insert>;, або натиснути клавіші < Ctrl> +< С>);

q у разі переміщення виконати команду Правка-Вырезать (або натиснути кнопку Вырезать панелі інструментів Стандартная, або натиснути клавіші < Shift> +< Delete>;, або натиснути клавіші < Ctrl> +< Ч>);

q виділити комірку (а у разі роботи з діапазоном - комірку у верхньому лівому кутку), в яку буде здійснюватись копіювання або переміщення;

q виконати команду Правка-Вставить (або натиснути кнопку Вставить панелі інструментів Стандартная, або натиснути клавіші < Shift> +< Insert>;, або натиснути клавіші < Ctrl> +< V>).

Зверніть увагу, що останнє скопійоване у буфер обміну на робочому листі виявляється розміщеним у мерехтливій штриховій рамочці. Це дозволяє до певної міри контролювати процес неодноразової вставки. Штрихова рамочка може бути знята шляхом натискування клавіши < Esc>;. Але після цього звичайна вставка вже стає неможливою (до нового копіювання). Вставку тепер можна продовжити тільки через використання панелі інструментів Буфер обмена, яку можна отримати на екрані шляхом виконання команди Вид-Панели инструментов-Буфер обмена. Панель інструментів Буфер обмена можна отримати на екрані також шляхом досить тривалого натискування на клавіши < Ctrl> +< Insert>;.

Більш досконалою є, так звана, спеціальна вставка того, що вже знаходиться в буфері обміну. Для виконання такої вставки треба виконати команду Правка-Специальная вставка.... Внаслідок цього з’являється вікно Специальная вставка. Це вікно надає можливість вставляти або все, або значения, або формулы, або форматы і т.д. Крім того в цьому вікні є можливість указати, яким чином має взаємодіяти те, що вставляється, з тим, що вже є на місці вставки. Відповідна відмітка має бути зроблена в полі Операция вікна Специальная вставка. Якщо відмічено пункт нет, то відбудеться заміщення існуючих даних тими, що вставляються, якщо відмічено пункт сложить, то відбудеться їх додавання і т.д.

Наступний спосіб переміщення та копіювання вимагає попередньої настройки. Виконайте команду Сервис-Параметры..., у вікні Параметры відкрийте вкладинку Правка і у полі Параметры установіть позначку на пункті Перетаскивание ячеек.

Переміщення можна реалізувати шляхом перетягування відміченого об’єкту (комірки, діапазона, рядка або стовпчика) у потрібне місце. Для цього вказівник миші треба навести на межу виділеного об’єкта. При цьому він змінює форму з хреста на стрілку. В цей момент треба натиснути ЛКМ і, утримуючи її, перетягнути відмічене у потрібне місце, після чого ЛКМ відпустити. Аналогічно можна здійснювати і копіювання, тільки додатково треба утримувати у натиснутому стані клавішу < Ctrl>;.

Якщо при перетягуванні тримати у натиснутому стані не ЛКМ, а ПКМ, то після її відпускання на екрані виникне список, із якого можна зробити вибір з метою визначення характеру операції (Переместить, Копировать тощо). Зверніть увагу в цьому переліку на ті пункти списку, завдяки яким здійснюється попереднє зміщення вниз або вправо вмісту тих комірок, на місце яких здійснюється вставка.

В усіх випадках перетягування можливе також і з однієї сторінки на іншу. Для цього додатково треба утримувати у натиснутому стані клавішу < Alt>;. В процесі перетягування треба спочатку наїхати на ярличок іншої сторінки, а потім продовжити перетягування вже на новій сторінці.

Зрозуміло, що в процесі побудови таблиці завжди може виникнути потреба у вставці або, навпаки, у вилученні комірок, рядків та стовпчиків.

Вставку порожнього рядка, порожнього стовпчика або порожньої комірки найзручніше виконувати за допомогою контекстного меню.

Для вставлення порожнього рядка треба попередньо виділити той рядок, вище якого має бути вставлений порожній, натиснути ПКМ і вибрати в контекстному меню пункт Добавить ячейки. Для вставлення порожнього стовпчика треба попередньо виділити той стовпчик, зліва від якого має бути вставлений порожній, натиснути ПКМ і вибрати в контекстному меню пункт Добавить ячейки. Якщо попередньо виділяти не один, а деяку кількість рядків або стовпчиків, то така ж сама їх кількість і буде вставленою.

Для правильного вставлення окремих порожніх комірок або порожнього діапазону треба добре розуміти відповідний механізм вставки. Справа втім, що вставка в цьому випадку повинна супровджуватись зсувом того, що вже є на місці майбутньої вставки. Цей зсув може виконуватись або вправо, або вниз. Саме тому після вибору у контекстному меню пункту Добавить ячейки... виникає вікно Добавление ячеек, у якому і треба здійснити належний вибір.

Вилучення комірки, рядка або стовпчика теж найзручніше виконувати за допомогою контекстного меню. Але тепер в ньому треба вибирати пункт Удалить.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 993. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Этапы и алгоритм решения педагогической задачи Технология решения педагогической задачи, так же как и любая другая педагогическая технология должна соответствовать критериям концептуальности, системности, эффективности и воспроизводимости...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Репродуктивное здоровье, как составляющая часть здоровья человека и общества   Репродуктивное здоровье – это состояние полного физического, умственного и социального благополучия при отсутствии заболеваний репродуктивной системы на всех этапах жизни человека...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия