ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №9
Тема: Визначення місії та цілей організації. Мета: Узагальнити знання про цілепокладання в управлінні; переконатись у необхідності якісного встановлення цілей; навчитися формулювати генеральну ціль організації; розвивати уміння ставити реалістичні цілі та розробляти конкретні дії для їх досягнення; встановити пріоритетні цілі навчання студентів та діяльності університету. Навчальні запитання: 1. Чому цілепокладання вважають базовим елементом управління? 2. За якими ознаками класифікують цілі організації? 3. Які Ви знаєте види цілей організації? 4. Як саме визначають місію і встановлюють цілі організації? Запитання для роздумів: 1. Чи можливо прогнозувати розвиток середовища прямого впливу і середовища непрямого впливу в інтересах організації? 2. Більшість менеджерів розуміють значимість цілепокладання у менеджменті, але чому ж так важко управляти підприємством за стратегічними цілями? Як це побороти на практиці? ХІД ЗАНЯТТЯ I. ■ На основі даних, отриманих при виконанні домашнього завдання, дайте обґрунтовані відповіді на запитання: - Які фактори враховуються українськими робітниками при прийнятті рішення про наймання на роботу? Чи відрізняється перелік цих факторів від такого ж переліку, складеного на основі опитування англійських працівників? - Яким виявився “рівень життєдіяльності» вашої групи?
II. ■ Гра “Причина діяльності університету та мета навчання студента”. Мета: Встановити пріоритетні цілі навчання студентів та діяльності університету. Підготовчий етап гри. Ще великий Санека сказав: “Коли людина не знає, в яку гавань вона тримає шлях, ні один вітер не буде дути в потрібному напрямку”. Отож, чесно дайте відповіді на запитання: 1. Для чого Ви навчаєтеся в університеті? 2. Для чого працює наш університет? Відповіді оформіть на окремому аркуші паперу у такому порядку, як були поставленні запитання. Аркуш складіть і вкиньте до кошика, який стоїть на першому столі. Не пишіть на аркуші своє прізвище та ім’я. Основний етап гри. Викладач по черзі дістає з кошика записки, зачитує вслух їх зміст, а Ви сортуєте їх за наступною схемою (ставлячи палички у відповідні чарунки):
Розподіл відповідей по групах здійснюйте, опираючись на приведений нижче розподіл по групах відповідей на запитання “Для чого Ви працюєте? ” а) середньовічних каменярів:
б) нинішніх бізнесменів:
Підрахуйте кількість відповідей у кожній чарунці таблички і зробіть висновок щодо пріоритетності цілей навчання студентів в університеті та розуміння пріоритетності цілей діяльності університету студентами Вашої групи. Заключний етап гри. Звірте свої результати й результати роботи інших студентів. Обговоріть отримані результати. Прочитайте “інформацію в допомогу студентам” і зробіть висновок щодо того, яка група відповідей має переважати і яка дійсно переважає. Запишіть загальний висновок щодо того, якими мають бути цілі навчання студентів, цілі діяльності університету, беручи за основу третій варіант (групу) відповідей.
|