Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Gamma (гама)
Доверь свою работу кандидату наук!
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Це значення описує середню яскравість екранних кольорів. Менші значення (до 0.75) роблять зображення більш темним, великі (до 3.00) — більш світлим. Ідеальне значення гами рівно приблизно 1,80.

White Point (Білий Колір). Це значення описує максимальну колірну температуру самого яскравого кольору, який може бути відтворений вашим монітором. Значення відлічується за шкалою Кельвіна і відповідає температурі, при якій так зване «абсолютно чорне тло» стає білим. Точне значення цього параметра можна з'ясувати у фірми-виробника монітора або при допомозі спеціального пристрою — наприклад, такого як аналізатор кольору Minolta CRT Color Analyzer CA-100 вартістю $10.000.

Phosphos (кінескоп)

Це меню призначено для установки типу екрану вашого монітора. При роботі з телевізійними моніторами потрібно вибирати пункт NTSC, у всіх інших випадках правильне значення визначається документацією на монітор. Ambient light (освітленість).

Цей пункт дозволяє указати, наскільки яскраво освітлений ваш монітор зовнішніми джерелами світла. В темних приміщеннях (значення Low) програма PhotoShop робить зображення менш яскравим, а в світлих (значення High) — збільшує його яскравість. Калібрування в діалозі Gamma відбувається таким чином: встановіть монітор в такому місці, де на нього не падало би пряме світло. Бажано захистити монітор козирком, щоб верхнє освітлення не падало на екран. Монітор необхідно потримати включеним не менше ніж півгодини для того, щоб він прогрівся; виберіть зображення, по якому буде здійснюватися калібрування. Воно повинне мати якомога більше відтінків; задайте в контрольній панелі колір робочого столу нейтрально-сірим (50%) для того, щоб не порушувалося колірне сприйняття зображення, відкрийте файл і вручну виставіть бажану яскравість і контрастність, порівнюючи зображення на моніторі з оригіналом; відкрийте діалог Monitor Setup; укажіть тип монітора, значення гами (рекомендується 1,8), температуру свічення білої точки, тип використовуваного люмінофора (або координати червоного, синього і зеленого кольорів за системою CIE, які зазвичай указуються на коробці монітора або в супровідній документації), а також ступінь освітленості робочого приміщення: низьку, середню або високу. Зважте на те, що кращий результат виходить при роботі у затемнених приміщеннях з рівномірно розсіяним світлом; в опціях Monitor Setup виберіть Calibrate, відкрийте відповідний діалог і розташуєте його так, щоб він не закривав файл калібрування, але і не виходив за межі екрану. В діалозі Calibrate вказується значення гамми для роботи із зображенням. Зазвичай воно приймається рівним 1.8, що найбільш точно відповідає сприйняттю людським оком надрукованого зображення. Потім повзунком встановлюється значення балансу сірого кольору так, щоб змінюючи колір сірі прямокутники максимально наближалися по яскравості до контрольних сірих прямокутників, що не змінюють свій відтінок. Після цього включається позиція White Pt і трьома повзунками задається колір паперу, на якому буде надруковано зображення. Позиція Black Pt налагоджує чорний колір. Опція Balance дозволяє налагоджувати колірний баланс по максимальній наближеності до сірого кольору. У разі необхідності ще раз корегується значення гами. Діалог Gamma оснащений командою Preview, що дозволяє змінити зображення відповідно до зроблених установок. Закінчивши налаштування параметрів монітора, натисніть на клавішу Enter. Програма PhotoShop автоматично скоректує зображення на екрані у відповідності зі встановленими вами значеннями. Описана процедура служить для первинної налаштування монітора і орієнтована на режим RGB. Надалі монітор настроїться шляхом порівняння екранного зображення з пробним друкарським відтисненням.

Запитання для самоконтролю

1. Які параметри вікна налагодження монітора Ви знаєте?

2. Які значення описує гама?

3. Коли застосовується модель RGB?

4. Коли застосовується модель CMYK?

5. Коли застосовується модель HSB?

6. Коли застосовується модель LAB?

7. Які Ви знаєте високоточні колірні моделі?

8. Для чого застосовують плашкові кольори?

9. Які типи сканерів Ви знаєте?

10. Як виконати калібрування сканера?

11. Як виконати калібрування монітора?Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 885. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия