Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розрахунок систем повітряного опалення
 

При розрахунку систем повітряного опалення необхідно визначити кількість подаваного повітря, температуру та швидкість випуску повітря з повітророзподільників, теплову потужність установки, а потім підібрати устаткування. Розрахункова кількість зовнішнього повітря, подаваного у квартиру, повинна бути не менше санітарних норм – 25÷30 м3/год. на одного мешканця. Температура повітря, подаваного на висоті до 3,5 м, обумовлена компенсацією тепловтрат і не повинна перевищувати 45°С. Необхідна кількість повітря може бути визначена з розрахунку 3,75 м3 на 1 м2 житлової площі при зовнішній розрахунковій для опалення температурі. При цьому витяжною системою без механічного спонукання з кухонь повітря повинно видалятися не менше 75 м3/год., із санітарних сполучених вузлів – не менше 30 м3/год., а з роздільних – не менше 65 м3/год.

Витрати повітря, м3/год., для повітряного опалення, не поєднаного з вентиляцією, варто визначати відповідно до СНіП 2.04.05-91 за формулою:

 

, (11.1)

де – тепловий потік для опалення помешкання, Вт;

– теплоємкість повітря, рівна 1,2 кДж/(м3∙°К);

– температура підігрітого повітря, подаваного в помешкання, °С

– температура повітря в робочій зоні помешкання, °С.

 

Температура підігрітого повітря, °С, подаваного в помешкання, визначається за формулою:

 

, (11.2)

 

Необхідний тепловий потік, Вт, для повітряного опалення помешкання визначається за формулами:

– при повній рециркуляції повітря:

 

, (11.3)

 

– при роботі на зовнішньому повітрі:

 

, (11.4)

 

– при частковій рециркуляції повітря:

 

, (11.5)

 

де , – витрати рециркуляційного та зовнішнього повітря, м3/год.;

– розрахункова температура зовнішнього повітря;

, – густина повітря при температурі і відповідно;

, – див. формулу (11.1).

 

Гранична температура підігрітого повітря не повинна перевищувати 79°С, з метою попередження пригоряння органічного пилу.

Приклад 11.1. Визначити кількість подаваного системою повітряного опалення повітря та витрату тепла на його нагрівання за таких умов: тепловтрати, що компенсуються системою повітряного опалення ; кількість повітря, що видаляється витяжною вентиляцією ; температура повітря, що видаляється ; температура зовнішнього повітря ; подача повітря в зону децентралізована.Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 370. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия