Розрахунок систем повітряного опалення
При розрахунку систем повітряного опалення необхідно визначити кількість подаваного повітря, температуру та швидкість випуску повітря з повітророзподільників, теплову потужність установки, а потім підібрати устаткування. Розрахункова кількість зовнішнього повітря, подаваного у квартиру, повинна бути не менше санітарних норм – 25÷ 30 м3/год. на одного мешканця. Температура повітря, подаваного на висоті до 3, 5 м, обумовлена компенсацією тепловтрат і не повинна перевищувати 45°С. Необхідна кількість повітря може бути визначена з розрахунку 3, 75 м3 на 1 м2 житлової площі при зовнішній розрахунковій для опалення температурі. При цьому витяжною системою без механічного спонукання з кухонь повітря повинно видалятися не менше 75 м3/год., із санітарних сполучених вузлів – не менше 30 м3/год., а з роздільних – не менше 65 м3/год. Витрати повітря, м3/год., для повітряного опалення, не поєднаного з вентиляцією, варто визначати відповідно до СНіП 2.04.05-91 за формулою:
де – тепловий потік для опалення помешкання, Вт; – теплоємкість повітря, рівна 1, 2 кДж/(м3∙ °К); – температура підігрітого повітря, подаваного в помешкання, °С – температура повітря в робочій зоні помешкання, °С.
Температура підігрітого повітря, °С, подаваного в помешкання, визначається за формулою:
Необхідний тепловий потік, Вт, для повітряного опалення помешкання визначається за формулами: – при повній рециркуляції повітря:
– при роботі на зовнішньому повітрі:
– при частковій рециркуляції повітря:
де , – витрати рециркуляційного та зовнішнього повітря, м3/год.; – розрахункова температура зовнішнього повітря; , – густина повітря при температурі і відповідно; , – див. формулу (11.1).
Гранична температура підігрітого повітря не повинна перевищувати 79°С, з метою попередження пригоряння органічного пилу. Приклад 11.1. Визначити кількість подаваного системою повітряного опалення повітря та витрату тепла на його нагрівання за таких умов: тепловтрати, що компенсуються системою повітряного опалення ; кількість повітря, що видаляється витяжною вентиляцією ; температура повітря, що видаляється ; температура зовнішнього повітря ; подача повітря в зону децентралізована.
|