Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Системи парового опалення високого тиску
 

Пара високого тиску використовується в якості теплоносія для систем опалення і вентиляції виробничих та допоміжних будівель, якщо її виробляють в заводських котельнях для потреб виробництва.

На рис. 10.5 показано тупикову парову систему опалення високого тиску з верхнім розведенням пари. Пара тиском вище 3 кг/см2 подається із заводської котельні по паропроводу 1 у паророзподільну гребінку, від якої по відгалузку 2 вона надходить на технологічні потреби.

У системах опалення тиск пари знижують за допомогою редукційного клапана РК; пара надходить у паророзподільну гребінку з тиском не вище 3 кг/см2. На гребінці встановлено запобіжний клапан ПК, що забезпечує тиск у мережі не вище заданого. Якщо редукційний клапан не знизить тиск пари до 3 кг/см2, запобіжний клапан відкриється для випуску пари в атмосферу.

Від паророзподільної гребінки пара по паропроводу надходить до стояків і далі до нагрівальних приладів. В останніх пар конденсується, віддаючи заховану теплоту паротворення. Конденсат по конденсатопроводам надходить у котельню.

У парових системах високого тиску температура конденсату практично дорівнює температурі пари, що знаходиться в приладі, тобто є вищою 100°С. Тому конденсат, на відміну від парових систем низького тиску, видаляється не самопливом, а тиском пари.

На відміну від системи низького тиску, в даному випадку на обох підводках до нагрівальних приладів (паровій та конденсаційній) встановлюють вентилі. При вимиканні нагрівального приладу необхідно закрити обидва вентилі.

На конденсаційній магістралі на групу стояків установлюють конденсатовідводчик. Конденсат із паророзподільних гребінок видаляється аналогічно. При пуску системи високого тиску повітря під тиском пари витискається із системи через конденсатопроводи та обхідні лінії у конденсатовідводчиках.

1 – пара з котельні; 2 – пара на технологічні потреби (тиск вище 3 кг/см2); 3 – пара до калориферів вентиляції; 4 – пара в систему опалення; 5 – П-образний компенсатор; 6 – нерухома опора; КГ – конденсаційний горщик; РК – редукційний клапан; ПК – запобіжний клапан; 7 – обвідна лінія (на випадок ремонту редукційного клапана); 8 – манометр

Рисунок 10.5 – Схема тупикової парової системи опалення високого тиску з верхнім розведенням пари

 

Для компенсації температурних подовжувань паропроводів і конденсаційної магістралі встановлюють компенсатори у відповідних місцях системи між нерухомими опорами.

Щоб забезпечити надійнішу роботу всіх нагрівальних приладів парової системи опалення високого тиску, доцільно застосувати побіжне розведення магістральних конденсатопроводів (рис. 10.6). Аналогічно насосній системі водяного опалення з побіжним рухом води в паровій системі опалення довжина всіх розрахункових кілець – парової лінії плюс конденсаційної – буде однаковою.

Розрахунок трубопроводів парової системи опалення високого тиску з побіжним рухом конденсату необхідно виконувати особливо ретельно. Метод розрахунку є аналогічним розрахунку трубопроводів водяного опалення з побіжним рухом води в магістральних трубопроводах: визначають тиск у точках приєднання стояків до парової та конденсаційної магістралей.

При цьому тиск у точках відгалузків від паропроводу повинен бути більше тиску у відповідних точках приєднання тих самих стояків до конденсатопроводу. У протилежному випадку конденсат може рухатися знизу вверх, тобто буде відбуватися своєрідна оборотна циркуляція конденсату.

Рисунок 10.6 – Схема системи парового опалення високого тиску з побіжним рухом конденсату

 Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 419. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия