Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Способи прокладки теплопроводів
 

Теплопроводи прокладають підземним і надземним способом. Надземну прокладку здійснюють у тих випадках, коли у зв’язку з важкими ґрунтовими умовами (наприклад, райони вічномерзлих ґрунтів) підземна прокладка неможлива. Надземна прокладка труб здійснюється також на територіях промислових підприємств, при спорудженні теплових мереж поза межами міста, при перетинанні ярів, при високому рівні ґрунтових вод тощо.

У цих випадках труби прокладаються на естакадах, щоглах, низьких опорах і по стінах будівель.

Підземна прокладка здійснюється в прохідних, напівпрохідних і непрохідних каналах, або без каналів (безканальна прокладка). Теплові мережі можна прокладати також у загальних колекторах разом з іншими комунікаціями.

Найчастіше теплопроводи прокладають у непрохідних каналах, виконаних, в основному, із залізобетону. На рис. 14.2, а, показано прямокутний, а на рисунку 14.2, б – склепистий канал.

1 – бокові стінки; 2 – перекриття каналу; 3 – набивна ізоляція

Рисунок 14.2 – Непрохідні канали:

а) – прямокутний; б) – склепистий

 

Теплопроводи прокладають вище рівня ґрунтових вод, тому що в протилежному випадку дренажні труби необхідно викладати на 200÷250 мм нижче дна каналу.

Найдосконалішим, але й найдорожчим способом є прокладка теплопроводів у прохідних каналах (рис. 14.3), що застосовуються при прокладці великого числа труб.

Рисунок 14.3 – Прокладка теплопроводів у каналах:

а) – прохідний канал; б) – напівпрохідний канал

 

Прокладка теплопроводів у прохідних каналах забезпечує зручність їх обслуговування та ремонту.

Відповідно до правил техніки безпеки, прохідні канали через кожні 300 м мають бути обладнаними люками та низьковольтним електричним освітленням.

Напівпрохідні канали будують під проїздами з інтенсивним вуличним рухом, під залізничними коліями, де ускладнено розкриття теплопроводів для ремонту. Висота їх, як правило, не перевищує 1600 мм.

Трасу підземного теплопроводу обладнують спеціальними камерами та колодязями для установки арматури, сальникових компенсаторів тощо, а також нішами для П-образних компенсаторів.

Безканальний спосіб прокладки теплопроводу – найдешевший. Він застосовується у тому випадку, якщо грунт достатньо міцний і температура транспортуємого теплоносія не перевищує 180ºС. Безканальну прокладку не застосовують у сейсмічних районах при землетрусах силою 7 і більше балів, а також у районах вічної мерзлоти та у місцях гірничих виробіток.

Переваги безканальної прокладки полягають у значно менших капітальних вкладеннях і витратах часу на її здійснення.

При безканальній прокладці застосовують механічну міцну циліндричну ізоляційну конструкцію, здатну сприймати тиск ґрунту і передавати його на поверхню труби.

Глибина закладки теплових мереж, м, від поверхні землі при підземній прокладці:

до верху перекриттів каналів та конструкцій безканальної прокладки:

при наявності дорожнього покриття ...……………… ≥ 0,5;

при відсутності дорожнього покриття ..…....……...... ≥ 0,7;

до верху перекриттів оглядових камер:

при наявності дорожнього покриття .…..…………… ≥ 0,2;

при відсутності дорожнього покриття ...……….…… ≥ 0,5.

У загальних колекторах теплові мережі можуть бути прокладені разом із трубопроводами систем водопостачання, зливної каналізації, силовими та освітлювальними кабелями з напругою до 35 кВ і кабелями зв’язку.

Не допускається прокладка теплових мереж у непрохідних каналах і тунелях підприємств разом з кислотопроводами, із трубопроводами легкозаймистих та отрутних рідин, із трубопроводами стиснутого повітря з тиском вище 1,6 МПа та зливовою і побутовою каналізацією.

При прокладці теплопроводів для сприйняття температурних подовжень застосовують компенсатори або використовують природні повороти труб.

 Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 537. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.004 сек.) русская версия | украинская версия