Розрахунково-графічного завдання
1. Загальна характеристика порту В цьому розділи студент повинен навести характеристику заданого порту, користуючись будь-якою довідковою інформацією.
2. Вибір засобів транспортування та засобів виконання перевантажувальних робіт з контейнерами у порту
При розробці цього витання студент повинен: - привести технічну характеристику заданого контейнера; - за довідковою літературою вибрати автопоїзд для вивозу контейнерів з порту і доставки місцевим одержувачам і привести його технічну характеристику; - за довідковою літературою вибрати платформу для перевезення контейнерів залізничним транспортом і привести її технічну характеристику; - визначити кількість контейнерів на одиниці транспортного засобу. При виборі рухомого складу необхідно щоб він: - забезпечував схоронність вантажу під час перевезення; - задовольняв умовам різних технологічних процесів;; - задовольняв умовам технологічних процесів вантажопереробки; - дозволяв максимально використати вантажопідйомність для контейнерів. При виборі підйомно-транспортного устаткування необхідно враховувати наступне: - вантажно-розвантажувальні машини повинні бути надійними в експлуатаційній роботі, мати необхідну потужність, високий коефіцієнт корисної дії й бути безпечними в роботі; - продуктивність машини повинна відповідати умовам й обсягу робіт і сприяти зменшенню простою рухомого складу під навантажувальними операціями. - тип вантажно-розвантажувальних машин вибирається з умов типу і габаритних розмірів заданого контейнера, значення вантажообігу, параметрів вантажних фронтів й технології перевантажувальних робіт в порту. 3. Розрахунок добових вантажопотоків і контейнеропотоків і кількості транспортних засобів
Добові вантажопотоки визначаємо за формулою:
, (3.1)
де - річний вантажопотік, т/рік; обираємо з табл. 1.1; - коефіцієнт нерівномірності; приймаємо =1,35-1,45; - річна кількість робочих днів за обробкою контейнерів, діб. Визначаємо середньодобовий контейнеропотік за формулою:
(3.2)
де - маса брутто контейнера; - коефіцієнт використання вантажопідйомності.
Визначимо частки контейнерів, які вивозяться автомобільним і залізничним транспортом за формулою:
, (3.3) ,
де - частка контейнерів від загальної добової кількості відповідно для автомобільного та залізничного транспорту. Визначаємо необхідну кількість транспортних засобів (вагонів й автомобілів) за формулою:
, (3.4)
де - кількість контейнерів у транспортному засобі, од.
|