А- з 7-ми сегментної; б – з 19 - сегментної поліграми
Рис.3.14. Часові діаграми відхиляющих сгналів X і Y при формувані 7- сегментної поліграми
Лічильник Счсп керується імпульсами тактового генератора ТГ, які поступають з частотою fтг=1/Tсп. Зрушення рівня напруги при переході від одного знакомісця до іншого здійснюється ЦАПХ у відповідності з кодом номера знакомісця з виходу Счзн. Зрушення рівня напруги при переході до нового текстового рядка здійснюється ЦАПY відповідно до коду номера текстового рядка з виходу СTтс. Інформація про знак, що відображається в даному знакомісці, знімається з виходу буферного запам'ятовуючого пристрою і подається на входи ПКИМ, інформаційна ємність якого визначається умовою Спким ³ NазNсп, (3.38)
Сигнал з виходу ПКІМ поступає на вхід додаткового перетворювача ПКZ, за допомогою якого здійснюється управління яскравістю при русі променя по сегментах поліграми. Як видно з рис 3.14, довжина сегментів поліграми неоднакова, а час їх формування однаковий, оскільки задається єдиним тактовим генератором ТГ. Електронний промінь, пройшовши за один і той же час різні відстані при постійному рівні модулюючого сигналу, сформує сегменти з різною уявною яскравістю. Для отримання постійної яскравості необхідно змінювати рівні модулюючого сигналу Uz залежно від довжини (номеру) сегменту, що і здійснюється перетворювачем ПКZ.
Рис. 3.15. Структурна схема ЗВІ поліграмно-растрового типу: ВСХ - відхиляюча система по осі Х; ВСY - відхиляюча система по осі Y
Перетворювач формує k комбінацій вихідних кодів, що відповідають k різним рівням сигналів модуляції яскравості Uz. Для 7-сегментної поліграми таких рівнів повинно бути три: 1) відповідний відсутності підсвічування променя Uz=0; 2) відповідний підсвічуванню горизонтальних СП Uzr; 3) відповідний підсвічуванню вертикальних СП Uzв- Uzrh3'/b3'. Перетворення кодів з виходу ПКZ безпосередньо в рівні модулюючих сигналів здійснюється цифроаналоговим перетворювачем ЦАПZ. Цифроаналогові перетворювачі ЦАП X; ЦАП Y; ЦАП Z перетворюють код з виходів відповідних перетворювачів в напругу заданих рівнів. При формуванні сегментів поліграми в межах знакомісця перехід від рівня до рівня повинен відбуватися плавно, як показано на рис 3.14. Для цього ЦАП X і ЦАП Y повинні містити інтегруючі ланцюги, інакше перехід від рівня до рівня відбувається ступінчасто і поліграма представлена лише вузловими точками.
Рис.3.16. Формування знаку функціональним координатно-точечним методом: а- апроксимація літери Б; б- представлення літери Б координатним ЕО; в-часові діаграми відхиляючих сигналів.
|