ЗВІ з функціональним способом формування знаків
Функціональний спосіб формування інформаційної моделі характеризується тим, що траєкторія руху електронного променя визначається контуром моделі, що відображається. Отже, при формуванні знаків траєкторія переміщення променя для кожного знаку індивідуальна і визначається системою рівнянь
(2.39)
У зв'язку з тим що точна реалізація вказаних рівнянь для складних контурів знаку неможлива, використовують різні способи апроксимації знаків, серед яких найбільш поширені координатно-точкова і кусочно-лінійна. При координатно-точковій апроксимації використовується точковий елемент відображення, положення якого в межах знакомісця задається двома координатами X, Y; третя координата Z визначає інтенсивність свічення ЕО або його колір. На рис 3.16, а показано побудову букв Б і Н з використанням вказаної апроксимації. Координати ЕО, що входять в контур Б, показані на рис 3.16, б. Таким чином, при координатно-точковому представленні перетворювач кодів інформаційної моделі здійснює перетворення коду знаку в послідовність координат ЕО, що визначають його накреслення Структурна схема ЗВІ з функціональним способом формування буквено-цифрової ЇМ приведена на рис 3.17. ПКЇМ на рисунку реалізований на основі ПЗП і двох цифро аналогових перетворювачів ЦАП Х і ЦАП Y. Розрядність коду k координати X визначається умовою k > [ log2b3 '] (b3 '- розмірність знакомісця по горизонталі), розрядність m координати Y визначається умовою m > [Iog2h3'] (hз' - розмірність знакомісця по вертикалі). Розрядність r коду координати Z визначається кількістю градацій яскравості і кольору. Оскільки кількість ЕО в знакомісці залежить від контура відображає мого знаку, то вводиться додатковий розряд OR, що визначає момент закінчення формування знаку. Таким чином, розрядність комірки пам'яті ПЗП nПЗУФ ³ m + k+ r +1. Кількість комірок пам'яті визначається довжиною алфавіту і максимальною кількістю ЕО (Nео з), що доводиться на один знак:
NПЗУф ³ Nаз´ Nео з. (2.40)
Інформаційна ємність ПЗП ПКІМ ЗВІ функціонального типу з координатно-точковим представленням знаків СПЗУ ф = Nпзу Ф ´ n П3у ф. (2-41)
При матриці знаку 5X7 максимальне число ЕО, що входять в контур, Nео з =30; k=m =3; r =1; Спзуф=Nаз ´ 30 ´ 8 біт, тобто на кожен знак потрібно близько 240 біт інформації. Деяке зменшення об'єму інформації, необхідного для формування знаків, забезпечується підсумовуванням приростів координат Х і Y. При цьому для переходу від одного ЕО до іншого слід задавати
Рис.3.17. Структурна схема ЗВІ з функціональним методом формування знаків
інформацію про знак приросту і його величину. Подальше скорочення інформаційної місткості ПЗП ПКІМ досягається при використовуванні укрупнених елементів, зокрема відрізків прямих.
|