Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ТЕМА: «Класифікація способів відновлення деталей».





Навчальні питання:

1. Значення відновлення деталей.

2. Способи відновлення деталей.

 

1. Велика кількість деталей автомобілів і агрегатів, що надходять в КР, в результаті зносу, втоми матеріалу, механічних і корозійних пошкоджень
втрачають свою працездатність. Однак лише деякі з цих деталей -
найбільш прості і недорогі у виготовленні - втрачають працездатність
повністю і потребують заміни. Більшість деталей має залишковий ресурс і м. б.
використані повторно після проведення порівняно невеликого обсягу робіт з
їх відновленню.

Відновлення деталей є одним з основних джерел підвищення економічної ефективності автомобільного виробництва.

При відновленні деталей скорочуються витрати, пов'язані з обробкою деталей, тому що при цьому обробляються не всі поверхні деталей, а лише ті, які мають дефекти.

Витрати на придбання запасних частин складають від 40-60% від собівартості КР автомобілів, їх можна значно скоротити за рахунок розширення відновлення деталей.

Значення відновлення деталей складається так само в тому, що воно дозволяє зменшити потреби у виробництві запасних частин.

Враховуючи велике значення відновлення деталей, необхідно всіляко розширювати цю сторону діяльності авторемонтних підприємств.

 

2. Ефективність і якість відновлення деталей в значній мірі залежать від застосовуваних технологічних способів їх обробки. Залежно від характеру усуваються дефектів всі способи відновлення деталей поділяються на три основні групи:

· відновлення деталей із зношеними поверхнями;

· відновлення деталей з механічними поверхнями;

· відновлення протикорозійного покриттів.

Найбільш широке застосування при відновленні автомобільних деталей отримали різні види слюсарно-механічної обробки до них відносяться:

· власне слюсарна обробка;

· механічна обробка, пов'язана з підготовкою деталей до нанесення покриттів і обробка після їх нанесення, обробка деталей під ремонтний розмір, постановка додаткових ремонтних деталей (ДРД).

Пластичне деформування як спосіб відновлення заснований на використанні пластичних властивостей матеріалу деталей. Цим способом відновлюють не тільки розміри деталей, але так само їх форму і фізико-механічні властивості.

Зварювання та наплавлення є найпоширенішими способами відновлення деталей. Зварювання застосовують при усуненні механічних пошкоджень на деталях (тріщин, пробоїн і т. д.), а наплавку - для нанесення покриттів з метою компенсації зносу робочих поверхонь. На АРП застосовують як ручна, так і механізовані способи зварювання й наплавлення.

Пайка в авторемонтному виробництві широко застосовуються при відновленні герметичності в порожнистих деталях, а так само як спосіб компенсації зносу деталей.

Напилення як спосіб відновлення деталей засноване на нанесенні розпорошеного металу на зношені поверхні деталей.

 

 


 

Відновлення деталей нанесенням гальванічних і хімічних покриттів засноване на осадженні металу на поверхні деталей з розчинів солей гальванічним і хімічним методами. З метою компенсації зносу деталей найбільш часто застосовують хромування, железнение і хімічне нікелювання. Для захисту деталей від корозії застосовують гальванічні процеси:

· хромування;

· нікелювання;

· цинкування;

· кадмування;

а так само хімічні процеси:

· оксидування;

· фосфатування.

Синтетичні матеріали (пластмаси) застосовують для компенсації зносу деталей, що працюють в умовах нерухомих посадок, а так само при усуненні механічних ушкоджень (тріщин, пробоїн) в корпусних деталях.

Перераховані способи відновлення деталей знайшли застосування в авторемонтному виробництві і забезпечують необхідний рівень якості і надійну роботу деталей протягом встановлених міжремонтних пробігів автомобілів.

Д/з: (1)Гл. 12., с. 85...8

(2) Гл. 10., с. 143... 144., Рис. 10.1.








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 3638. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...


Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия