Студопедия — Е та 2-е т е о р е т и ч н і п и т а н н я
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Е та 2-е т е о р е т и ч н і п и т а н н я






Нормативно-правові аспекти дисципліни «Охорона праці в галузі»

1. Законодавство про охорону праці, що діє в Україні.

2. Стандартизація в області охорони праці, включаючи ДСТУ і ССБТ.

3. Система управління охороною праці (СУОП) в Україні.

4. Організація охорони праці на підприємстві, установі....

5. Міжнародне співробітництво в області охорони праці.

6. Розвиток охорони праці в Україні.

7. Закон України «Про охорону праці» (2002 р).

8. Типове положення про службу охорони праці (2004 р.).

9. Типове положення про комісії з питань охорони праці підприємства (2007 р.).

10. Про затвердження Типового положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (2007 р.).

11. Порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (2004 р.).

12. Розслідування та облік аварій (2004 р.).

13. Нагляд і контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.

14. Відповідальність посадових осіб за порушення законодавства про охорону праці.

15. Розслідування та облік хронічних професійних захворювань і отруєнь.

16. Класифікація причин нещасних випадків і професійних захворювань.

17. Розмір, порядок і термін виплати одноразової допомоги потерпілому у результаті нещасного випадку на виробництві.

18. Розмір, порядок і термін виплати морального збитку потерпілому у результаті нещасного випадку на виробництві.

19. Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (2005 р.)

20. Перелік робіт з підвищеною небезпекою (2005 р.).

21. Положення про порядок накладення штрафів на підприємства, установи і організації за порушення нормативних актів про охорону прац.

22. Спільні рекомендації державних органів і профспілок про зміст розділу «Охорона праці» у колективному договорі (угоді, трудовому договорі).

23. Положення про видачу державним комітетом з нагляду за охороною праці власникові підприємства, установи, організації або уповноваженому їм органові дозволу на початок роботи підприємства, установи, організації.

24. Єдина державна система показників обліку умов і безпеки праці.

25. Перелік професій, виробництв і організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам (2001 р.).

26. Перелік важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок.

27. Граничні норми підйому і переміщення важких предметів жінками і «Перелік робіт, де необхідний професійний добір».

28. Перелік важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх.

29. Методи дослідження виробничого травматизму.

30. Фактори, що впливають на формування умов охорони праці у гуманітарній сфері.

31. Категорії тяжкості праці.

32. Поняття про виробничі травми і професійні захворювання.

33. Причини виробничого травматизму і професійних захворювань.

34. Планування робіт з охорони праці на підприємстві.

35. Нормативно-технічна документація з охорони праці.

36. Економічне значення заходів щодо поліпшення умов і охорони праці.

37. Показники ефективності заходів щодо поліпшення умов і охорони праці.

38. Витрати на заходи щодо поліпшення умов і охорони праці.

39. Методи оцінки соціальної та соціально-економічної ефективності заходів щодо поліпшення умов і охорони праці.

40. Методи розрахунку економічної ефективності заходів щодо поліпшення умов і охорони праці.

41. Основні санітарні вимоги до розміщення підприємства і планування його території.

42. Основні санітарні вимоги до виробничих споруд і приміщень.

43. Основні положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (2001 р.)

44. Що таке страховий ризик, страховий випадок, професійне захворювання, нещасний випадок?

45. Назвіть обов'язки Фонду соціального страхування від нещасного випадку на підприємстві. Які права мають страхові експерти з охорони праці?

46. Скільки існує класів професійного ризику виробництва? Критерії, згідно з якими встановлені страхові тарифи? Чи існують області економіки, для яких без зміни класів професійного ризику виробництва встановлені зменшені страхові тарифи?

47. Які страхові тарифи встановлені: для бюджетних установ і організацій, для підприємств і організацій, створених громадськими організаціями інвалідів; для фізичних осіб, що використовують найману працю інвалідів; для добровільно застрахованої особи?

48. На які підприємства та особи поширюються вимоги «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»? Які нещасні випадки підлягають розслідуванню згідно з цим положенням?

49. При розслідуванні яких нещасних випадків складається акт за формою Н-1? У яких випадках не складається акт за формою Н-1? Основні данні, необхідні для заповнення цього документу. Термін розгляду і затвердження роботодавцем акта за формою Н-1. Куди, кому та у який термін направляються затверджені акти? Термін зберігання актів розслідування нещасних випадків?

50. Обов'язки керівника виробництва при нещасному випадку?

51. Хто та у який термін приймає рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного випадку? Хто залучається до роботи комісії з розслідування нещасного випадку? Що та у який термін повинна зробити комісія з розслідування нещасного випадку?

52. Які випадки хронічних професійних захворювань і отруєнь підлягають розслідуванню? На які особи і ким складається повідомлення за формою П-3?

53. Назвіть обов'язки комісії з розслідувань професійних захворювань. Кому направляється акт розслідування причин професійного захворювання? Як ведеться реєстрація та облік випадків професійних захворювань?

54. Перелік обставин, при яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання.

55. Що таке нещасний випадок невиробничого характеру? Порядок його розслідування та обліку.

56. Основні вимоги ДСанПіН 3.3.2.007-1998 «Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами ЕОМ» (1998 р.)

57. Основні вимоги НПАОП 0.00.1.28-10. «Правила охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин».

58. Основні вимоги методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці (1992 р.).

59. Хто здійснює контроль за дотриманням роботодавцем вимог нормативно-правових актів по охороні праці на підприємстві?

60. Основні вимоги НАПБ Б.03.002-2007. Норми визначення категорій приміщень, будівель і зовнішніх установок по вибухопожежній і пожежній небезпеці. Затв. наказом МНС №833 від 03.12.2007 р.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 560. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Основные разделы работы участкового врача-педиатра Ведущей фигурой в организации внебольничной помощи детям является участковый врач-педиатр детской городской поликлиники...

Ученые, внесшие большой вклад в развитие науки биологии Краткая история развития биологии. Чарльз Дарвин (1809 -1882)- основной труд « О происхождении видов путем естественного отбора или Сохранение благоприятствующих пород в борьбе за жизнь»...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия