Студопедия — ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ






МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ „ОБЛІК І АУДИТ”

 

Мелітополь, 2011


Методичні вказівки змісту і структури дипломних робіт для студентів факультету економіки та бізнесу спеціальності „Облік і аудит” (денної і заочної форм навчання). – Мелітополь: ТДАТУ, 2012. – 33с.

 

Укладачі: к.е.н., доц. Трачова Д.М., к.е.н., доц. Сахно Л.А. к.е.н., доц. Кучеркова С.О.

 

Рецензент: зав. кафедри «Фінанси і кредит», к.е.н., доцент, Яцух О.О.

зав кафедри «Економіка підприємств», к.е.н., доцент Грицаєнко Г.І.

 

Рекомендовано кафедрою ОіА

Протокол № 5 від 19.01.2012 р.

 


ЗМІСТ

 

 

ВСТУП................................................................................................................ 4

ДИПЛОМНА РОБОТА, ЇЇ МЕТА ТА ЗАВДАННЯ.......................................... 7

СТРУКТУРА, ЗМІСТ І ОБСЯГ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ................................. 8

ЕТАПИ ВИКОНАННЯ дипломної РОБОТИ............................................ 14

ОРІЄНТОВНІ ПЛАНИ ДИПЛОМНИХ РОБІТ............................................... 19

ВИМОГИ ДО ЗМІСТОВНОГО НАПОВНЕННЯ РОБІТ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ОРІЄНТОВНОЇ ТЕМАТИКИ........................................................................... 25

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.......................................................... 30

 


ВСТУП

Програма дисциплін зі спеціальності «Облік і аудит» спрямована на підготовку фахівців для підприємств, організацій і установ України. Фахівець має володіти комплексом знань із гуманітарних, фундаментальних та фахових дисциплін, мати добру практичну підготовку для виконання функціональних обов'язків у практичній діяльності.

Мета навчального процесу полягає в тому, щоб дати студентам глибокі теоретичні знання та навички практичної діяльності в галузі обліково-аналітичних робіт, а також контрольно-аудиторської діяльності на підприємствах різних видів діяльності та форм власності, в організаціях та установах України.

Дипломна робота – це самостійна робота, що синтезує підсумок теоретичної та практичної підготовки в рамках нормативної та вибіркової частини навчального плану, є формою контролю набутих студентом у процесі навчання інтегрованих знань, умінь, навичок необхідних для виконання професійних функцій.

Дипломна робота демонструє рівень підготовленості студента:

― ступінь оволодіння теорією обліку;

― уміння узагальнювати та аналізувати наукові джерела та фактичні, зокрема, статистичні матеріали;

― здатність працювати з нормативно-правовими актами;

― здатність використовувати сучасні методи дослідження та застосовувати обчислювальну техніку;

― уміння знаходити аналоги розв'язання проблеми у вітчизняній і зарубіжній практиці та адаптувати їх до конкретного предмета (об'єкта) дослідження.

Завдання, які вирішуються у дипломній роботі, передбачають виконання контрольно-аналітичних, інформаційно-комунікативних, прогнозно-планових, організаційно-управлінських функцій, формування навичок аналітичної, прогностичної організаційно-розпорядчої діяльності, а також умінь вести роботу з підготовки управлінських рішень, розробляти пропозиції методично-консультативного характеру.

Виконання та захист дипломної роботи включає:

· опис стану рівня дослідженості проблеми в спеціальній літературі, визначення проблем, що виникають у конкретній сфері діяльності;

· інтерпретацію фактів, виявлених у процесі дослідження;

· порівняння характеру управлінських підходів до розв'язання проблеми в досліджуваному підприємтсві з вітчизняними або світовими аналогами;

· пояснення об'єктивних та суб'єктивних причин, що обумовлюють стан справ чи управлінську ситуацію тощо;

· розробку шляхів вирішення проблеми, доведення економічного і соціального ефекту запропонованих змін, використання зарубіжного та вітчизняного досвіду, адаптування його до конкретних умов, завдань, функцій обліково-аудиторської роботи;

· оцінку фактів, законодавчої бази, нормативних документів, аналіз інформаційної бази, стану справ, викладення обґрунтованої точки зору на діючі управлінські рішення;

· опис варіантів вирішення проблеми та розробку концепції її розв'язання, надання рекомендацій підприємствам та організаціям.

Дипломна робота передбачає також можливість включення висунутих автором для прилюдного захисту положень, які мають теоретико-прикладне значення.

У випадку використання у дипломній роботі ідей або розробок запозиченого матеріалу (тексту, таблиць, розрахунків, графіків тощо) здійснюється посилання на автора та джерело інформації, що гарантує недопущення плагіату. Зловживання авторськими правами науковців та плагіат дають право завідувачу кафедри зняти дипломну роботу з розгляду.

Запропоновані та винесені на захист нові рішення, рекомендації підприємствам та організаціям потребують належної аргументації, критичної оцінки й обґрунтування економічного і соціального ефекту.

Дипломна робота може містити відомості про практичне використання отриманих автором результатів та рекомендацій щодо їх використання. З цією метою включається інформація про апробацію результатів дослідження на науково-практичних конференціях, симпозіумах, нарадах, у діяльності органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.

У терміни, визначені координатором підготовки спеціалістів, але не рідше одного разу на місяць, слухач звітується про виконану роботу перед керівником дипломної роботи, який на основі аналізу підготовлених матеріалів фіксує ступінь планомірності виконання дослідження, про що інформує відповідну кафедру. Перевіряючи матеріали до дипломної роботи, науковий керівник звертає увагу на помилки та неточності, вказує способи їх усунення або шляхи раціонального вирішення завдання, уточнює або виправляє недостатньо чіткі формулювання та стилістичні помилки.

Кожна дипломна робота направляється на зовнішню рецензію.

До рецензування залучаються працівники підприємств, які обіймають посади І−IV категорій; провідні фахівці науково-дослідних установ і вищих навчальних закладів, професійна діяльність яких пов'язана з проблемами, яким присвячена дипломна робота.

У рецензії зазначається: значення теми для практики, глибина висвітлення студентом реального стану справ у відповідній ділянці обліку, позитивні сторони роботи та її недоліки, обґрунтованість та значимість рекомендацій автора, а також формулюється висновок про допуск дипломної роботи до захисту та пропозиції щодо її оцінки.

Відповідальність за виконання затвердженого плану підготовки дипломної роботи покладається безпосередньо на студента та наукового керівника.

Дипломна робота подається на кафедру для рецензування за 10 днів до захисту і допускається до нього, якщо зміст та оформлення роботи відповідають встановленим на факультеті вимогам до написання дипломних робіт (Методичні вказівки з оформлення курсових та дипломних робіт для студентів факультету економіки та бізнесу. - Таврійський державний агротехнологічний університет, 2010. - 35 с.)


ДИПЛОМНА РОБОТА, ЇЇ МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Дипломна робота (ДР) ― це самостійне дослідження, виконане студентом на завершальному етапі навчання в університеті. Вона є кваліфікаційним документом, на підставі якого Державна екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної підготовки випускника, його готовність до самостійної роботи за фахом і приймає рішення про присвоєння кваліфікації.

Як теоретико-прикладне дослідження ДР повинна містити глибоке теоретичне осмислення актуальної організаційно-управлінської або соціально-економічної проблеми, а також обґрунтований проект практичного її розв'язання, виконаний на основі ретельно проведеного аналізу діяльності конкретного підприємства (бази практики).

Метою підготовки ДР є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з обраного напряму спеціалізації; вироблення вмінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань; сприяння пошуку сучасних наукових досягнень у певній сфері та вміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем; визначення ступеня підготовки випускника до самостійної практичної діяльності.

Працюючи над ДР, студент має засвоїти навички правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану й оптимальної структури, роботи з літературними джерелами та статистичною інформацією, аналізу й оцінки різних аспектів діяльності підприємства, обґрунтування власних узагальнень, висновків і пропозицій.

Основними завданнями дипломної роботи є:

― вивчення (або поглиблення) та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напряму дослідження;

― проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;

― розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначених проблем;

― обґрунтування запропонованих рішень;

― підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи та пропозиції автора, з подальшим їх публічним захистом.

Повнота й особливості реалізації цих завдань залежать від напрямку дослідження, сфери діяльності підприємства та його специфічних рис.

 







Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 443. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия