АРИФМЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРІВ
Методика викладання і методи навчання. У навчальному процесі застосовуються: лекції; практичні; лабораторні роботи; індивідуальні заняття; виконання індивідуальних занять під керівництвом викладача та самостійно. Оцінювання. В процесі вивчення дисципліни “ Комп’ютерна логіка ” використовуються такі методи оцінювання навчальної роботи студента за 100 – бальною шкалою: – поточне опитування; – оцінка за ІНДЗ; – підсумковий контроль. Підсумковий бал (за 100-бальною шкалою) з дисципліни “Комп’ютерна логіка” визначається як середньозважена сума балів кожної складової залікового кредиту з ваговими коефіцієнтами (в %): Залік.
Екзамен.
Шкала оцінювання
Мова викладання – дисципліна викладається українською мовою. Структура залікового кредиту – дисципліна “Комп’ютерна логіка” має один заліковий кредит, який складається з чотирьох модулів і оцінюється кількістю 8,5 кредитів ЕCNS,які зараховують студентові у випадку, якщо підсумковий бал становить 60 балів і вище. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФАКУЛЬТЕТ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з курсу “КОМП’ЮТЕРНА ЛОГІКА” для студентів спеціальностей: 6.050102 “Спеціалізовані комп’ютерні системи”, 6.050102 “Комп’ютерні системи та мережі”
ТЕРНОПІЛЬ – 2011
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФАКУЛЬТЕТ КОМП’ЮТЕРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з курсу “КОМП’ЮТЕРНА ЛОГІКА” Для студентів спеціальностей: 6.050102 “Спеціалізовані комп’ютерні системи”, 6.050102 “Комп’ютерні системи та мережі”
ТЕРНОПІЛЬ – 2011 Опорний конспект лекційз курсу “ Комп’ютерна логіка ” для студентів спеціальностей “Спеціалізовані комп’ютерні системи” та “Комп’ютерні системи та мережі” / Укл.: Яцків В. В. – Тернопіль: Економічна думка, 2011. – 90 с.
Відповідальний за випуск: д.т.н., професор Николайчук Я.М.
Рецензенти: к.т.н., доцент Кочан В.В.; к.т.н. доцент Сегін А.І.
Методичні вказівки розглянуті та схвалені на засіданні кафедри Спеціалізованих комп’ютерних систем. Протокол № 2 від 16. 09. 11 р.
ЗМІСТ Вступ 4 1. Арифметичні основи комп’ютерів 5 2. Система залишкових класів 17 3. Елементи математичної логіки 26 4. Мiнiмiзацiя перемикальних функцій 33 5. Синтез комбінаційних схем 36 6. Аналіз комбінаційних схем 40 7. Синтез дешифраторів та шифраторів 45 8. Синтез мультиплексорів та демультиплексорів 48 9. Синтез суматорів 52 10. Елементарні цифрові автомати 56 11. Регістри 64 12. Мікрооперації в регістрах 68 13. Лічильники 71 14. Проектування цифрових автоматів з пам’яттю 76 15. Мікропрограмні автомати 82 16. Програмовані логічні матриці 85 Література 89 Вступ
Дисципліна “Комп’ютерна логіка” є однією з базових в системі знань i вмінь, що формують бакалавра та інженера - системотехніка за спеціальностями “Спеціалізовані комп’ютерні системи” та “Комп’ютерні системи та мережі”. Метою викладення дисципліни “Комп’ютерна логіка” є вивчення методів подання чисел в ЕОМ, алгоритмів виконання основних арифметичних та логічних операцій з числами в різних системах числення, основ математичної логіки, аналізу та синтезу цифрових операційних та керуючих автоматів. Вивчення дисципліни “Комп’ютерна логіка” дає студентам необхідну теоретичну і практичну підготовку для того, щоб вміти розробляти i аналізувати алгоритми переробки дискретної інформації складних процесів, складати структурні схеми комбінаційних логічних схем та автоматів з пам’яттю, ефективно розв’язувати практичні задачі з прикладної теорії цифрових автоматів з використанням ЕОМ. Дисципліна "Комп’ютерна логіка" відноситься до схемо - та системотехнічного напрямку підготовки бакалаврів. Вона є першою дисципліною цього напрямку. Дисципліна є базовою для курсів: "Комп'ютерна електроніка", "Архітектура ЕОМ", "Периферійні пристрої", "Основи автоматизації проектування засобів ОТ", "Архітектура обчислювальних систем".
АРИФМЕТИЧНІ ОСНОВИ КОМП’ЮТЕРІВ
Позиційні системи числення. Способи переводу чисел з однієї системи числення в другу. Арифметичні дії в різних системах числення.
|