Філософія як форма духовно – практичний освоєння світу та самовизначення людини
Людина є вільною, вона може реалізувати свободу. Людину цікавить роль її в світі. Світогляд людини безпосередньо пов'язаний з філософією. Людина завжди прагнула до найвищого, що її цікавить, що найбільше є в її житті. Людина прагне до ідеалу. Найвищий ідеал людини – мудрість. Досягнути мудрості можна тільки з філософією.
Філософія - теоретична форма світогляду; особливий вид мислення, на якому думка усвідомлює себе саму у своєму ставленні до дійсності та шукає остаточних, абсолютних засад для власних актів і людського самоствердження у світі
Філософія – любов до мудрості. (філо – любов, софія – мудрий) Людина що створює мудрість, то вона йде до найвищого. Мудрість притаманна не всім людям, хоча потенційно властива кожному. Знання є основою науки, а наука це знання про певний предмет. Мудрість – це не наука, а наука не може стати мудрістю. Філософія – теоретична форма світогляду, або розумава.
Теоретичний аспект філософії – усвідомлення природної і соц. Реальності яка відкривається людини в процесі духовного і практичного засвоєння її.
Практичний аспект філософ. – діяльна проекція картини світу яка належить до видів само створення людини.