Студопедия — Д.Н.Хмель
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Д.Н.Хмель






5.К.Жарықбаев

221. Н.Д,Хмельдің ойынша,біртұтас педагогикалық үдерістің өзектілігі:

1.БПҮ мазмұны

2.БПҮ ұйымдастыру формасы

3.БПҮ компоненттері

4.БПҮ заңдылықтары

5.БПҮ мақсаты

222.Н.Д.Хмельдің ойынша, біртұтас педагогикалық үдерістің «жасушасы», «бөлшегі»:

1.Педагогикалық құбылыс

2.Педагогикалық мақсат

3. Педагогикалық жағдаят

4.Педагогикалық жүйе

5.Педагогикалық ықпал

223.Біртұтас педагогикалық үдерістің мазмұны:

1.Жалпы адамзаттық мәдениет

2.Білім,іскерлік,дағды

3.Тұлғаның жағымды қасиеттері

4.Ойлау үдерістерінің жиынтығы

5.Сабақта және сабақтан тыс меңгеруге арналған оқу материалдары

224.Педагогикалық үдерістің кезеңдерін көрсетіңіз:

1.Негізгі,даярлық,уағыздық

2.Болжамдық,негізгі,түзетуші

3. Даярлық.негізгі,қорытынды

4.Мақсаттылық,диагностика,басқару

5.Мотивациялық,ынталандырушы,түзетуші

225.Педагогикалық үдерістің компоненттері:

1.Мақсаты,мазмұны,формалары,құралдары,әдістер мен тәсілдер,тапсырмалар

2.Педагогтың тәжірибесі,оның білімі,жеке ықпалы

3.Тұлғаның жеке қасиеттерінің қалыптасуы

4.Өнімділік,технологиялық,экономикалық дәрежелері

5.Мотив,қажеттілік,ынта

226.Біртұтас педагогикалық үдеріс-бұл:

1. Тұлғаның дамуына бағытталған мұғалімнің,оқушының,оқушылар ұжымының,ата-аналардың өзара әрекеттестік жүйесі

2.Сабақтардың,сыныпта және мектептен тыс жұмыстардың бірлестігі

3.Білім беру және тәрбиелеу үдерісіндегі тәрбиеші мен тәрбиеленушінің өзара белсенділігі

4.Педагогикалық ықпал мен тәрбиеленушінің жауап қайтару реакциясының бірлестігі

5.Барлық әлеуметтік институттардың әрекеттестік жүйесі

227.Білім- бұл:

1.Тұлғаның қоғамдық тәжірибені меңгерудегі белсенділік іс-әрекетіндегі арнайы ұйымдастырылған үдеріс

2.Тұлғаның білім,іскерлік,дағды,мәдениет құндылығы,дүниеге көзқарасы,адамгершілік идеялары,шығармашылық іс-әрекет тәсілдері жүйесін меңгеру негізінде «мен» бейнесінің жасампаз үдерісі

3.Ортаның,тұқымқуалаушылықтың және тәрбиенің тұлға дамуына тигізетін ықпалының үдерісі және нәтижесі

4.Табиғат жайындағы ғылымдардың негізгі аймағындағы тұлғаның білім,іскерлік және дағды жүйесін меңгеру үдерісі

5.Адамның кәсіби білім,сапа,тәжірибені меңгеру үдерісі

228.Педагог және тәрбиеленуші арасындағы құндылық,бір-біріне сыйластық қатынас,бірлестік және серіктестік өзара әрекеттестігі қандай позиция:

1.Субъект-объекттілікпен

2. Субъект-субъекттілікпен

3.Объект-субъекттілікпен

4.Объект- объекттілікпен

5.Объективтіліктің- субъекттілікпен

229.Оқыту-бұл:

1.Өмірге даярлау мақсатымен оқытушының оқушыға білім беруі

2.Оқушыны білім,іскерлік және дағдымен қаруландыру мақсатында өзіндік оқу жұмыстарын ұйымдастыру

3.Оқушыға білім,іскерлік және дағды,өмірге даярлықты беруге бағытталған оқытушының іс-әрекеттік үдерісі

4. Білім,іскерлік және дағды жүйесін меңгеруге бағытталған оқытушы мен оқушының іс-әрекетінің екіжақты үдерісі

5.Білім,іскерлік,дағдының меңгеру және алмасуы жүретін оқытушының оқушылармен қарым-қатынасы

230.Педагогикалық үдерістің қай кезеңінде даму үдерісінің мақсаттылық,диагностика шарттары,болжамдау және жобалау міндеттері шешіледі:

1.Негізгі

2.Даярлық;

3.Қорытынды

4.Диагностикалық

5.Жобалау

231.Тәрбиелеу түсінігінің ең нақты деген анықтамасын таңдаңыз:

1.Тәрбиеленушілердің іс-әрекетін жүзеге асырушы мақсатқа бағытталған үдеріс

2.Қоғамда балаларды еңбек іс-әрекетіне даярлаудың жоспарлау үдерісі

3.Тәрбиешінің баланың тәрбиесі мен санасын дамыту мақсатына бағытталған ықпалы

4. Қоғамдық тәжірибені меңгеру негізінде дамушы тұлғаның белсенді іс- әрекетін ынталандыру және ұйымдастыруға бағытталған үдеріс

5.Қоғамдық тәжірибемен өсіп келе жатқан ұрпақты қаруландыру негізіндегі педагог іс- әрекеті

232.Тәрбиелеу үдерісінің қозғаушы күші:

1.Тәрбиеленушілердің белсенділігі

2.Тәрбиешінің педагогикалық ықпалы

3.Диалектикалық қарама- қайшылық;

4.Тұлғаның құндылық бағдары

5.Қоғамдық бағдар

233.Тәрбиелеу және оқыту үдерістерінің жалпы ерекшеліктері:

1.Жасау алдындағы үйрету

2.Бірдей әдістерді қолдану

3.Ғылыми білімдер негізіндегі бағдар

4.Нәтижелерді тез алу

5.Тәрбиеленушілерге бірдей ықпал ету

234.Тәрбие заңдылығы:

1.Тәрбие үдерісінің шарттары мен мүмкіндіктері

2.Тұрақты қасиеттерге ие тәрбиелеу үдерісіндегі объективті іс-әрекететтің адекватты бейнеленуі

3.Әр түрлі жағдаяттарда әрекеттің бірізділігін талап ететін жалпы басқару жағдайы

4.Нақты тәрбие үдерісінің ұйымдастыру нұсқалары

5.Әр түрлі,қайталанатын әрекеттер көмегімен оқушылардың іс-әрекеттерін басқару

235.Педагогикалық үдерістің заңдылықтары-бұл маңызды,жалпы қоғамдық ұқсас шарттардағы қайталанушы,нелер арасындағы объективті байланыс:

1.Мектеп оқушыларының

2.Мектеп педагогтарының

3.Үдеріс субъектілірінің

4. Үдеріс шарттары мен компоненттерімен

5.Оқушылар мен педагогтардың

236.Педагогикалық үдерістің ішкі байланыстарын бейнелейтін заңдылықтар:

1.Қоғамдық қажеттіліктермен шартталған педагогикалық үдеріс

2.Педагогикалық үдерістің мақсатқа бағыттылығы қоғамның мақсатын бейнелейді

3.Педагогикалық үдерістің нәтижелілігі қоғамдық мүмкіндіктерге байланысты

4 .Оқушылардың белсенділігі мұғалімнің ұйымдасқан іс-әрекетінің нәтижесі

5.Педагогикалық үдерістің қызметтілігі қоғамның дамуына тәуелді

237.Педагогикалық үдерістің принциптері өз алдына:

1.Мұғалім іс-әрекетінің ұйымдастырылуына деген негізгі талаптар

2.Мектепте оқушыларды тәрбиелеудің негізгі ережелері

3.Жоспарлау жұмыстарының негізгі идеялары

4.Өзара әрекеттестіктерді жүзеге асырудағы негізгі нормалар

5.Қатынас қалыптастырудағы негізгі көзқарастар

238.Қай принцип психология мен педагогиканың жаңа жетістіктерін негізгі ала отырып,педагогикалық үдерістің ұйымдастырылуын болжамдайды:

1.Жүйелілік

2.Көрнекілік

3.Беріктілік

4.Ғылымилық;

5.Шамаға лайықтылық

239.Педагогикалық үдерістің принциптерінде нақты жүзеге асады:

1.Қарама-қайшылық

2.Заңдылықтар

3.Қатынас

4.Өзара әрекеттестік

5.Компоненттер

240.Тұлғаның өзіндік белгілерінің терең біліміне негізделген,педагогикалық процесті көрсетіңіз:

1.Жас ерекшелік мүмкіншілітерді ескеру принципі

2.Табиғи түсініктілік принципі

3.Оқытудың дамыту-тәрбиелеу принципі

4.Жеке ерекшеліктерді ескеру,жеке ықпал ету принципі

5.Адамның жағымды қасиеттеріне арқа сүйеу принципі

241.Педагогикада тәрбиелеу процестерінің талаптары,басқару жағдайларының бірлестігі бұл:

1.Тәрбие концепциясы

2.Тәрбие принципі

3.Тәрбие әдістемесі

4.Тәрбие теориясы

5.Тәрбие жүйесі

242.Ұжымда және ұжым арқылы тәрбиелеу принципін негіздеген:

1.Ушинский К.Д







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 697. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Понятие и структура педагогической техники Педагогическая техника представляет собой важнейший инструмент педагогической технологии, поскольку обеспечивает учителю и воспитателю возможность добиться гармонии между содержанием профессиональной деятельности и ее внешним проявлением...

Репродуктивное здоровье, как составляющая часть здоровья человека и общества   Репродуктивное здоровье – это состояние полного физического, умственного и социального благополучия при отсутствии заболеваний репродуктивной системы на всех этапах жизни человека...

Случайной величины Плотностью распределения вероятностей непрерывной случайной величины Х называют функцию f(x) – первую производную от функции распределения F(x): Понятие плотность распределения вероятностей случайной величины Х для дискретной величины неприменима...

Ведение учета результатов боевой подготовки в роте и во взводе Содержание журнала учета боевой подготовки во взводе. Учет результатов боевой подготовки - есть отражение количественных и качественных показателей выполнения планов подготовки соединений...

Сравнительно-исторический метод в языкознании сравнительно-исторический метод в языкознании является одним из основных и представляет собой совокупность приёмов...

Концептуальные модели труда учителя В отечественной литературе существует несколько подходов к пониманию профессиональной деятельности учителя, которые, дополняя друг друга, расширяют психологическое представление об эффективности профессионального труда учителя...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия