Розрахунок струмів короткого замикання
Розрахунок струмів короткого замикання здійснюється для вибору основних апаратів та струмопровідних частин розподільчого пристрою підстанції, перевірки їх на стійкість до дії струмів короткого замикання для обґрунтування обраних засобів захисту елементів підстанції. Приймаємо базисні умови: Розраховуємо базисний струм за формулою (2.22):
2.7.1 Складання схеми заміщення та визначення відносних опорів її елементів Для розрахунків струмів короткого замикання складаємо схему заміщення (рис. 2.1):
Розрахунок струмів короткого замикання здійснюється за розрахунковою схемою – схемою електропостачання у нормальному режимі. На підставі цієї схеми складається схема заміщення, на якій всі елементи представлені у виді опорів. У мережах напругою вище 1 кВ враховується тільки індуктивний опір, при цьому розрахунок здійснюється тільки у відносних одиницях. При розрахунку у відносних одиницях усі опори повинні бути приведені до базисних умов (до загальної базової потужності). Знаходимо опір системи:
де
Знаходимо опір повітряної лінії за формулою:
де
Знаходимо опір силового трансформатору 4000 кВА за формулою:
де
2.7.2 Розрахунок результуючого опору Результуючий опір для точки
Результуючий опір для точки
2.7.3 Розрахунок струмів та потужностей короткого замикання - у точці Розрахунковий струм розраховуємо за формулою:
Ударний струм розраховуємо за формулою:
де
Потужність розраховуємо за формулою:
- у точці Розрахунковий струм розраховуємо за формулою:
Ударний струм розраховуємо за формулою (2.29):
Потужність розраховуємо за формулою (2.30): Розраховані дані заносимо до таблиці (2.7.1): Таблиця (2.7.1). Розрахункові дані коротких замикань.
|