Вибір електрообладнання на стороні 35 кВ
До комутаційних апаратів розподільчого пристрою відносяться вимикачі і роз’єднувачі. Вимикач – комутаційний апарат, призначений для включення і відключення ланцюга в будь-яких режимах: тривале навантаження, перевантаження, КЗ, холостий хід. Найбільш важкою і відповідальною операцією є відключення струмів КЗ і включення на існуюче КЗ. До вимикачів високої напруги ставлять наступні вимоги: а) надійність відключення будь-яких струмів (від десятків ампер до номінального струму відключення); б) швидкість дії, тобто найменший час відключення; в) придатність до швидкодіючого АПВ, тобто швидке включення вимикача одразу ж після його виключення; г) легкість ревізії і огляду контактів; д) вибухо - та пожежна безпечність; е) зручність транспортування та експлуатації. Вимикачі високої напруги повинні тривалий час витримувати номінальний струм та номінальну напругу. Вимикачі обираються за наступними параметрами: а) за напругою установки:
б) за довготривалим струмом:
в) за здатністю відключати струми КЗ:
г) за електродинамічною стійкістю:
д) за термічною стійкістю:
Вибір та перевірка вимикача: Визначимо тепловий імпульс короткого замикання за формулою:
де
де
Припускаємо до установки масляний вимикач типу МКП-35-1000-АУ1 з приводом типу ПВ-3ТЗ. Вибір та перевірку вимикача проводимо у табличній формі (табл. 2.4). Таблиця 2.4 – Вибір вимикача
Висновок: масляний вимикач типу МКП-35-1000-АУ1 з приводом типу ПВ-3ТЗ задовольняє умовам вибору та перевірки та може бути прийнятий до установки. Роз’єднувач – контактний комутаційний апарат, призначений для відключення і включення електричного ланцюга без струму або із незначним струмом, і який для безпеки має між контактами у відключеному положенні ізоляційний проміжок. При ремонтних роботах роз’єднувачем створюється видимий розрив між частинами, що залишилися під напругою і апаратами, що виведені у ремонт. Роз’єднувачі обираються за наступними параметрами: а) за напругою установки:
б) за струмом:
в) за електродинамічною стійкістю:
г) за термічною стійкістю:
Вибір роз’єднувачів та відокремлювачів: Припускаємо до установки роз’єднувач типу РНДЗ-35/1000 У1 з приводом типу ПР-3 та Відокремлювач типу ОД-35/630 У1 з приводом типу ПРО1У1. Вибір та перевірку роз’єднувача та відокремлювача проводимо у табличній формі (табл. 2.5). Таблиця 2.5 – Вибір роз’єднувача та відокремлювача
Висновок: роз’єднувач типу РНДЗ-35/1000 У1 з приводом типу ПР-3 та Відокремлювач типу ОД-35/630 У1 з приводом типу ПРО1У1 задовольняють умовам вибору та перевірки та можуть бути прийняті до установки.
Вибір короткозамикачів: Припускаємо до установки короткозамикач типу КЗ-35Т1 з приводом типу ПРК-1У1. Вибір та перевірку короткозамикача проводимо у табличній формі (табл. 2.6). Таблиця 2.6 – Вибір короткозамикача
Висновок: короткозамикач типу КЗ-35Т1 з приводом типу ПРК-1У1 задовольняє умовам вибору та перевірки та може бути прийнятий до установки.
Вибір розрядників: Згідно таблиці вибираємо вентильний розрядник марки РВМ-35Т1 для встановлення на стороні високої напруги трансформатора.
|