Студопедия — Рекреаційні можливості Черкаської області, аналіз тенденцій
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Рекреаційні можливості Черкаської області, аналіз тенденцій






Динамічний та збалансований розвиток регіонів є однією з найважливіших проблем подальшого впровадження ринкових відносин та суспільних перетворень в Україні. Ефективність реалізації Концепції державної регіональної політики залежить від розуміння суті та форм регіонального економічного розвитку, який представлено як органічне поєднання та взаємозв’язок функціонально-просторових та галузево-регіональних блоків розвитку територій. За роки незалежності в Україні досі не сформувалася регіональна політика як філософія функціонування внутрішнього ринку та відкритої економіки, яка б ґрунтувалась на концепції використання власних ресурсів розвитку території, створення фінансових засад самодостатності регіонів, стимулювання точок економічного зростання у регіонах, реалізації конкурентних переваг території [48].

Черкащина - перлина в серці України. Черкащина – це край, де зароджувалася Україна як держава. Саме тут близько 6 тис. років тому була поширення всесвітньо відома трипільська культура – одне з найбільш яскравих явищ стародавньої історії Європи. Як стверджують дослідники, на острові між Дніпром та Ірдинню розташовувалася стародавня країна Артанія, про яку історик Геродот згадував, що її протяжність становила три дні шляху.

Черкащина – це багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, багатство архітектурних та археологічних пам’яток, які відображають різні етапи розвитку історії і культури краю, життя і діяльність відомих людей, мають мистецьку і наукову цінність.

Чудова черкаська земля – Батьківщина Т.Г. Шевченка з її широкими ланами і садами, віковими лісами і гаями, ріками, ставками, роздольним Дніпром з водосховищами. Черкащину по праву називають Шевченковим краєм: Т.Г. Шевченко народився у Моринцях, а на Чернечій горі поблизу Канева знайшов свій вічний спочинок. Дбайливо зберігаються ті святині, які залишилися, та відновлюються об’єкти, пов’язані із життям та діяльністю Великого Кобзаря.

Сучасна Черкащина – це край високорозвиненого сільського господарства і промисловості. Розташована вона у центральній лісостеповій частині країни по обидва береги середньої течії Дніпра та Південного Бугу. Межує на півночі з Київською, на сході – з Полтавською, на півдні – з Кіровоградською і на заході – з Вінницькою областями. Площа Черкаської області становить 20,9 тис. кв. кілометрів, що складає 3,5 % території України. Особливість області – її неповторна природа. Різноманітність ландшафту досить унікальна: рівнини поєднуються з пагорбами, глибокі долини та водойми протягом року створюють дивовижно мальовничі пейзажі. Клімат регіону помірно континентальний. Зима м’яка, з частими відлигами. Літо тепле, в деякі роки спекотне, західні вітри приносять опади.

У Черкаській області зареєстровано 138 туристичних підприємств. За останні роки їх кількість збільшилася, що свідчить про перспективи розвитку галузі туризму, попит на туристичні послуги та підтримку підприємницької ініціативи рис. 2.2. За період 2003-2013 років кількість туристчрних підприємств збільшилась на 74%, в півтора рази зросли платежі до бюджету (2 млн. 294 тис. грн), на 12 відстоків збільшилась кількість туристів охоплених внутрішнім туризмом.

Рис.2.2. Кількість суб’єктів туристичної діяльності в

Черкаській області [37]

На рисунку 2.3. показано фінансові показники суб'єктів туристичної діяльності за 2012-2013 роки. Порівнюючи 2012 і 2013 рік ми бачимо зростання обсягу наданих послуг, це пов'язано насамперед із збільшенням вартості туристчних послуг за кордоном і велика кількість людей надала перевагу відпочинку на тиренах України.

Рис. 2.3. Фінансові показники суб’єктів турисчтичної діяльності [37]

Туризм відіграє значну роль у створенні нових робочих місць, особливо у сільській місцевості. Існує позитивна динаміка щодо кількісних показників закладів тимчасового розміщення, зокрема сільських зелених садиб, а отже, щороку відкриваються нові туристичні інфраструктурні об’єкти. Якщо у 2011 році закладів тимчасового розміщення нараховувалось 65, а зелених садиб – 21, у 2012 році їх кількість збільшилась до 69 та, відповідно, – 27, то у 2013 році – 72 заклади розміщення та 32 зелені садиби, середня завантаженість яких (за інформацією власників) складає 60%.

Сьогодні в області функціонує 76 готелів та аналогічних закладів розміщення, а також 758 закладів ресторанного господарства та 3 туристично-інформаційні центри (м. Канів, м. Черкаси та Чигиринський район) [37].

Черкащина – це екологічно чистий регіон, територія найширшого розливу річки Дніпро, 100 кілометрів піщаних пляжів, найбільша кількість природних та історико-культурних заповідників, де можна із задоволенням відпочити та ознайомитися з місцевими традиціями.

Все більше людей відчувають потребу відпочити від шаленого ритму міста та поринути у дивовижний світ природи. Одним з таких місць, де можна спокійно насолоджуватися відпочинком і набиратися нових вражень, є сільські зелені садиби. У регіоні здійснюють свою діяльність 34 агросадиби [43].

Найрозвиненішими в цьому напрямку є Смілянський (8 садиб), Черкаський (6 садиб) та Канівський (6 садиб) райони [43].

Крім того, у регіоні важливе місце посідає активний відпочинок:

– гірськолижний курорт «Водяники» у Звенигородському районі (три лижні спуски 550, 600 і 700 метрів, гірський схил з перепадом висот більше 100 метрів та парк з трамплінами і квотерпайп);

– кінно-спортивний комплекс (Жашківський район);

– міжнародний спортивний комплекс з великого тенісу «Селена»;

– яхт-клуб «Парус»;

– скелелазний район с. Буки (мальовничий гранітний каньон на річці Гірський Тікич біля с. Буки входить до сотні найкрасивіших місць України та є одним із лідерів за оригінальністю і неповторністю);

– сплави на байдарках річками Гірський Тікич та Рось;

– веломаршрути визначними місцями Черкащини;

– парапланеризм;

– пейнтбол.

Також для поціновувачів активного відпочинку у Звенигородському районі розташований військово-відпочивальний комплекс «Шампань», де увіковічено пам'ять радянських солдатів, які брали участь у Другій Світовій війні, у війскових діях на території Афганістану, так інших країн, а також героїв Чорнобильської аварії. Окремо створено експозицію, присвячену Шевченку під час його перебування на військовій службі.

Військовий туризм – це нестандартний відпочинок, де можна поринути у військову атмосферу, спробувати себе в якості солдата та випробувати справжню зброю і техніку.

Ряд важливих функцій, серед яких пізнавальна, естетична та виховна, виконує релігійний туризм Черкащини. Дерев’яні храми, величні монастирі та неперевершені церкви із золотими куполами – важливі пам’ятки, в яких, напевно, найбільше виражені національні риси архітектури.

До послуг туристів на Черкащині – 9 національних та державних історико-культурних і природних заповідників, Національний дендрологічний парк «Софіївка».

Шевченківський національний заповідник, в м. Каневі – перший в Україні історико-культурний заповідник, удостоєний статусу національного, краєвиди якого є ілюстрацією рядків «Заповіту» Т. Г. Шевченка. Сьогодні – це культурно-освітній, науково-дослідний і туристичний центр, який вивчає і популяризує надбання української національної та світової історико-культурної спадщини.

Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», у Звенигородському районі – це край, де народився та провів своє дитинство Тарас Шевченко, тут відтворено селянські хати тієї епохи. На рис.2.4 показано загальну кількість відвідувачів. Керівництво заповідника запланувало зустріти 120500 осіб відвідувачів, проте фактичний показник зріс до 126661 особи. Це свідчить про зацікавленість туристами про цей туристичний об’єкт.

Рис.2.4.Загальна кількість відвідувачів Шевченківського

національного заповідника у 2013 році [37]

 

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» – земля козацької слави. Це батьківщина великого сина України, видатного полководця Богдана Хмельницького. Тут розбудовувалась Українська козацька держава, ці місця стали колискою великого повстання Коліївщини XVIII ст., тут діяла в 1918-1922 рр. Холодноярська організація.

Дендрологічний парк «Софіївка» м. Умані – це один з найкращих парків України і світу, який створив граф Станіслав Потоцький для своєї дружини Софії. Саме тут можна побачити грецькі античні скульптури та неймовірної краси гроти, альтанки, газони на кшталт французьких. Це місце, де гармонійно поєднані природа, міфологія та творчість людських рук.

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» є єдиним на території країн СНД заповідником цієї культури. Саме у с. Легедзиному Тальнівського району майже 6 тис. років тому набула поширення всесвітньо відома трипільська культура. Тут можна не тільки поспостерігати за роботою археологів, а й взяти участь у толоці.

Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» протягом багатьох тисячоліть був центром розвитку декількох цивілізацій. Це місце першої козацької столиці, місце, де відбулося нашарування багатьох «часових зрізів» історії та слідів багатовікової людської діяльності. Це еталон реалізації ідей про неординарність природного й історичного ландшафту. У кращі свої часи Трахтемирів був першою козацькою столицею ще до Чигирина, Батурина та Глухова. Зараз тут знаходиться найбільше в Україні козацьке поховання.

Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник захоплює неординарністю, адже спланований він шляхом використання мотивів первісного ландшафту. Безперечною окрасою заповідника є палацовий ансамбль Лопухіних-Демидових, розташований на мальовничому гранітному острові посеред річки Рось. Зараз ця садиба – один із кращих садово-паркових комплексів України у стилі романтизму.

Кам’янський історико-культурний заповідник щороку відвідують сотні туристів із-за кордону, щоб побачити піаніно Петра Чайковського та скелю, відпочиваючи на якій Олександр Пушкін дописав свого «Кавказького бранця». Тут, на правому березі річки Тясмин, розкинувся парк «Декабристів», в якому можна побачити Зелений будиночок та грот, де за переказами збиралися декабристи, дуб Чайковського, а також величні та ніби живі пам’ятники Олександру Пушкіну та Петру Чайковському.

Державний заповідник «Стара Умань» – створений у 2005 році та включає в себе 156 об'єктів культурної спадщини (переважно – XVIII-початку ХХ століть), що розташовані на площі 80 га у центральній (старій) частині міста Умані. До складу заповідника ввійшов будинок Василіанського Свято-Богородицького монастиря, що є найстарішою будівлею міста (засновано у 1765 році Францішеком Салезієм Потоцьким).

Канівський природний державний заповідник створений у 1923 році на базі Канівського навчально-дослідного лісового господарства, основними функціями якого є охорона еталонних та унікальних природних комплексів лісостепу, збереження біорізноманіття, спостереження за зміною природних процесів. Невід'ємною частиною історії заповідника є життя і творчість великого вченого, історика, археолога, краєзнавця, фундатора Українського історичного музею академіка Миколи Федоровича Біляшівського, багато оригінальних документів про життя та творчість якого збережені у невеликих меморіальних кімнатах музею [20, с.169]

За 2013 рік історико-культурні об’єкти регіону відвідало понад 700 тисяч туристів та екскурсантів, що перевищує показники 2012 року на 25%. За 12 місяців 2012 року ця кількість становила 510 134 тис. осіб, а у 2011 –489 031 тис осіб, табл.2.3. Крім того, за 2013 рік надходження туристичного збору до місцевих бюджетів склали 268,8 тис. грн. проти 262,9 тис. грн., за відповідний період 2012 року (і це при значній частині тіньової економіки).

 

Таблиця 2.3.







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 189. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия