Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Організаційна структура управління підприємством





КП БРР «Балаклійські теплові мережі» очолює один начальник, якому підпорядковуються фахівці і службовці, бухгалтерія, головний інженер та абонентський відділ. В свою чергу підлеглими головного інженера являються чотири диспетчера, яким підпорядковуються вісім начальників дільниць.

До складуКП БРР «Балаклійські теплові мережі» входять 8 дільниць, а саме:

ü дільниця пл. Ростовцева, 1;

ü дільниця вул. Леніна, 80;

ü дільниця с. Нафтовиків;

ü Ч. Донецький т/р;

ü дільниця с. П’ятигорське;

ü електродільниця;

ü автотранспортна дільниця;

ü ремонтно-будівел. дільниця.

Кожну дільницю очолює по одному начальнику дільниці, яким підпорядковується відповідна кількість працівників.

За кожною дільницею закріплена відповідна кількість котелень і котлів. Усього на підприємстві діють 22 котельні, з них 10 знаходяться на території міста Балаклея, а інші на території сіл і селищ.

Наприклад, Ч. Донецький т/р у своєму складі має всього одну котельню і три котла, які обслуговують і слідкують за правильною і безперебійною роботою 49 робітників. Цю дільницю очолює один начальник т/р, якому підпорядковуються начальник дільниці і начальник котельні. В свою чергу, начальник котельні, якому підкоряються оператор котельні, чотири апаратника ХВО, чотири оператора ТРП, прибиральник виробничого приміщення, чотири слюсаря-ремонтника, чотири сторожа, токар, три електромонтера з ремонту і обслуговування електроустаткування і два слюсаря КВПтаА. А начальнику дільниці підпорядковуються такі підлеглі: електрогазозварник, шість слюсарів-ремонтників, чотири сторожа, тракторист СШ-25, машиніст ескаватора ЕО-2621-2(МТЗ), водій а/м ГАЗ-53, водій а/м ГАЗ-53 (асенізатор), а також водій а/м УАЗ-3909.

Основними функціями основних структурних підрозділів підприємства є вироблення та транспортування тепла споживачам на:

ü опалення;

ü вентиляцію будівель;

ü технологічні процеси;

ü гаряче водопостачання.

Технологічний процес — це частина виробничого процесу, що вміщує дії по зміні стану предмета праці.

Для здійснення технологічного процесу складається схема або технологічна карта, в якій описуються всі технологічні операції переробки сировини в готову продукцію. Першим етапом побудови технологічної схеми є блок-схема, яка представляє собою графічне зображення переліку виробничих операцій.

Якісно-кількісна схема — це технологічна блок-схема з нанесеними на ній відомостями про якість і кількість кожного із продуктів, які одержують в даному процесі. В технологічну схему (карту) входить також схема, в якій вказується послідовність розміщення обладнання, що застосовується в технологічному процесі (як основного так і допоміжного, включаючи і транспортне).

 

1.5 "Аналітична оцінка структури активів та капіталу підприємства";

Систематична, об'єктивна оцінка фінансового стану підприємств, їх ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості необхідна для пошуку шляхів підвищення і зміцнення фінансової стабільності,яка в свою чергу є однією з умов підвищення дохідності й прибутковості будь-якого підприємства. Адже відомо, що розмір прибутку підприємства багато в чому залежить від його платоспроможності. На фінансовий стан підприємства звертають особливу увагу банки, розглядаючи режим його кредитування та диференціацію відсоткових ставок.

Фінансовий стан підприємства - поняття комплексне, це результат взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства, сукупності виробничо-господарських факторів.Він визначається системою показників, які відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.

Фінансовий стан підприємства залежить від результатів усіх видів його діяльності (виробничої, комерційної та фінансово-господарської). Для ефективного функціонування підприємства його фінансова діяльність повинна бути спрямована на забезпечення систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, досягнення раціонального співвідношення власних і залучених коштів,дотримання розрахункової і кредитної дисципліни,фінансової стійкості.

Метою аналізу фінансового стану підприємства є пошук резервів підвищення рентабельності виробництва для забезпечення можливості виконання підприємством своїх зобов'язань перед бюджетом, банком та іншими установами.

Аналізувати фінансовий стан підприємства треба систематично і всебічно, використовуючи різні методи, прийоми та методики.Це дасть можливість визначити "больові точки" у фінансовій діяльності та застосувати способи більш ефективного використання фінансових ресурсів, їх раціонального розміщення.

Інформаційною базою для оцінювання фінансового стану підприємства є дані бухгалтерського балансу (форма 1) та додатків до нього (форма 2), статистична та оперативна звітність.

Основними завданнями аналізу фінансового стану є:

- дослідження рентабельності та фінансової стійкості підприємства;

- дослідження ефективності використання майна (капіталу) підприємства, забезпечення підприємства власними оборотними засобами;

- визначення динаміки стану ліквідності, платоспроможності та фінансової стійкості підприємства;

- оцінка становища суб'єкта господарювання на фінансовому ринку та кількісна оцінка його конкурентоспроможності;

- визначення ефективності використання фінансових ресурсів.

Результати фінансового стану підприємства є необхідними для розробки планів і прогнозів його фінансового оздоровлення.

Фінансовий стан підприємства формується як результат всіх видів його діяльності.Тому оцінку фінансового стану можна здійснити тільки за допомогою комплексу, системи показників, що детально і всебічно характеризують господарське становище підприємства.

Структурний аналіз активу і пасиву підприємства 1) Аналіз структури активу балансу: активі підприємства складаються з: оборотних і необоротних, тому найбільш загальну структуру активу характеризує коефіцієнт співвідношення оборотних і необоротних активiв, розраховується за формулою:

Коа/ноа=ОА/нОА

Отже, майновий стан підприємства характеризується наступними основними показниками:

- підприємство використовує орендовані основні засоби;

- вартість загального майна (баланс): вище зазначені дані таблиці свідчать про загальну тенденцію росту майна підприємства за аналізує мий період. Даний факт є свідченням активної виробничої діяльності підприємства та розширення його господарського обороту:

- доля необоротних активів у валюті балансу: протягом 2006-2011 рр. підприємство має «легку» структуру активів. Це свідчить про не значні операційні витрати.

Аналіз структури актива баланса

Таблиця 1.2– Аналіз структури актива на кінець року

  Показники 2009р. 2010р. 2010-2009рр.
тис. грн. % тис. грн. % тис. грн. %
1.Необоротні активи   12,12   12,55   -
2. Оборотні активи   87,88   87,45   -
3. Ітого активів            
4.Коефіцієнт співвідношення оборотних и необоротних активів 7,25 - 6,97 - - -

 

КОА/нОА = ОА/нОА

КОА/нОА 2007г. = 8554/1180= 7.25

(розрахунки за наступні роки представлені в таблиці)

2) Аналіз структури пасиву балансу: Такий аналіз дозволяє визначити за рахунок яких коштів (власний чи позиковий) підприємство формує свої активи, які зміни відбулися в структурі власного і позичкового капіталу, яка кількість короткострокових та довгострокових позик була отримана підприємством. Тобто пасив балансу відображає джерело коштів сформованого майна підприємства. Отримане співвідношення власного й позикового капіталу у структурі балансу підприємства-один з основних показників максимізації його ефективної діяльності.

Пасиви підприємства складаються з: власного капіталу і забезпечення наступних витрат і платежів, довгострокових зобов’язань, поточних зобов’язань і доходів майбутніх періодів, або:

- власний капітал;

- позиковий капітал.

Структура П характеризує:

Коефіцієнт фінансової незалежності «автономії» як відношення загальної суми власних коштів до суми інвестованого капіталу(валюти балансу):

Кавт.=ф1.ряд.380/ф.1ряд640

Коефіцієнт фінансової стабільності, що характеризує співвідношення власних і позикових коштів:

Кфс.=ф1.ряд.380/ф.1(ряд.480+ряд.620)

За даними розрахунків бачимо, що підприємство має низькі коефіцієнти автономії та фінансової стійкості. Це означає, що КП БРР «Балаклійські теплові мережі» залежне від фінансування зовні. Тобто зобов’язання підприємства не можуть бути покриті власним капіталом.

Таблиця 1.3 – Аналіз структури пасива на кінець року

  Показники 2009р. 2010р. 2010-2009рр.
тыс. грн. % тыс. грн. % тыс. грн. %
1. Власний капітал -3185 -0,33 -5876 -56,1 -2691 -
2. Скориговані позикові кошти   132,71   156,1   -
3. Разом джерел коштів         -  
4. Коефіцієнт автономії -32,72 - -56,12 - - -

 

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 198. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...


Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...


Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...


ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия