ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
1. Найбільш точно характеризує логістику в економічній сфері таке визначення: а) організація перевезень; б) матеріально-технічне постачання; в) управління матеріальними і супутніми їм потоками; г) мистецтво комерції; д) підприємницька діяльність. 2. Логістика як економічна наука сформувалася на основі ідеї та методів: а) військової логістики; б) математичної логіки; в) дослідження операцій; г) кібернетики. 3. Основним об'єктом вивчення логістики є: а) процеси, здійснювані торгівлею; б) матеріальні та відповідні їм інформаційні потоки; в) ринки і кон'юнктура конкретних товарів і послуг; г) економічні відносини, які виникають у процесі доставки товарів і послуг від місць виробництва до місць споживання.
4. Основоположником логістики прийнято вважати: а) Т. Левітта; б) А. Джоміні; в) П. Друкера; г) Е. Мескона, 5. Розширення інтеграційних основ логістики шляхом включення виробничого процесу відповідає етапу розвитку логістики: а) першому (60-і роки); б) другому (80-і роки); в) третьому (сьогодення); г) всім перерахованим. 6. Не відповідає сучасній концепції логістики такий принцип: а) побудова системи логістики на основі системного підходу; б) пріоритет розподілу товарів над їх виробництвом; в) встановлення максимального рівня обслуговування клієнтів; г) ведення обліку логістичних витрат уздовж всього логістичного ланцюга. 7. Не входить у комплекс логістики: а) продукт; б) споживач; в) посередник; г) витрати. 8. До глобальних завдань логістики не належить: а) створення комплексних інтегрованих систем матеріальних, інформаційних та інших потоків; б) стратегічне узгодження, планування і контроль за використанням логістичних потужностей сфер виробництва і обігу; в) постійне удосконалювання логістичної концепції в рамках обраної стратегії в ринковому середовищі; г) раціональний розподіл транспортних засобів. 9. До функцій логістики не належить: а) інтегруюча; б) стимулююча; в) результуюча; г) регулююча. 10. Забезпечення синхронізації процесів збуту, збереження і доставки продукції з орієнтацією їх на потреби ринку відображає сутність функції логістики: а) системоутворюючої; б) інтегруючої; в) регулюючої; г) результуючої. 11. Яка з перерахованих функцій є безпосередньою функцією менеджера з логістики? а) вибір транспорту; б) ринкові дослідження; в) розробка рекомендацій зі зняття з виробництва застарілої продукції; г) реклама; д) розробка рекомендацій з виробництва нових товарів. 12. За характером зон управління логістика поділяється на: а) макро- і мікрологістику; б) зовнішню і внутрішню; в) закупівельну, виробничу і розподільчу; г) комерційну і некомерційну. 13. Досліджує процеси, які протікають на регіональному, міжрегіональному, загальнонаціональному і міждержавному рівні: а) макрологістика; б) мікрологістика; в) зовнішня логістика; г) внутрішня логістика. ТЕМА 2. МАТЕРІАЛЬНІ ПОТОКИ ТА ЛОГІСТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ 1. Матеріальний потік і його характеристики 2. Види матеріальних потоків 3. Логістичні операції
ПИТАННЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ 1. У чому полягає принципова відмінність логістичного підходу від передуючого йому управління переміщенням матеріальних ресурсів? 2. Дайте визначення матеріального потоку. 3. У якому стані можуть перебувати матеріальні потоки? 4. У яких формах може існувати матеріальний потік? 5. Якими основними показниками характеризуються матеріальні потоки і яка залежність між ними? 6. Які фактори впливають на показники матеріальних потоків? 7. Назвіть одиниці виміру матеріального потоку. 8. Для чого необхідне вивчення матеріального потоку? 9. Перелічіть основні класифікаційні ознаки і види матеріальних потоків. 10.Дайте визначення поняттю «логістична операція». 11.Наведіть приклади логістичних операцій з матеріальними та інформаційними потоками. 12.Як класифікуються логістичні операції?
|