Задача №1. Підприємству необхідно вибрати одного з трьох можливих постачальників комплектувальних вузлів для виробництва вантажних ліфтів
Підприємству необхідно вибрати одного з трьох можливих постачальників комплектувальних вузлів для виробництва вантажних ліфтів. Розрахуйте рейтинги кожного з постачальників, виходячи з додаткових даних, наведених нижче. Зробіть вибір.
А) Критерії, за якими слід оцінювати постачальників, та їх значимість:
Б) Дані для розрахунку експертного оцінювання якості виробів:
В) Дані для розрахунку експертної оцінки на комплектуючі кожного з постачальників:
Г) Дані для розрахунку оцінки рівня послуг, які надаються безкоштовно:
Д) Термін поставки у днях: у першого постачальника —10 днів, у другого — 9 днів, у третього — 8 днів. Е) Умови оплати у першого і другого постачальників -за 20 днів до відправлення партій комплектувальних вузлів до споживача, у третього — за 15 днів до відвантаження партії.
Задача № 2. Для оцінки постачальників А, Б, В і Г використано критерії: ціна – 0,5, якість – 0,2, надійність постачання – 0,3. У дужках зазначено значимість критерію. Оцінку постачальників за результатами роботи в розрізі зазначених критеріїв (десятибальна шкала) наведено в таблиці:
Кому із постачальників доцільно віддати перевагу на продовження договірних відносин? а) постачальнику А; б) постачальнику Б; в) постачальнику В; г) постачальнику Г. Задача № 3 Припустимо, що підприємство працювало з десятьма постачальниками, дані про річний обіг з якими наведено в таблиці.
Розрахувати: 1. Частку обігу кожного постачальника у відсотках до загального обігу. 2. Знайти акумульовані значення обігу постачальників у відсотках. 3. Зробити висновки. Задача № 4 Розрахувати рейтинг для різних постачальників, порівняти отримані значення для визначення найкращого партнера, зробити висновки.
Найвищий рейтинг постачальника свідчить про його перевагу.
Задача № 5 Припустимо, що підприємство працювало з десятьма постачальниками, дані про річний обіг з якими наведено в таблиці.
Задача № 6 Загальна сума укладених договорів на постачання матеріальних ресурсів з постачальниками становила 4000 тис. грн., з них безпосередньо з фірмою-постачальником "Тандем" — 2500 тис. грн. Цього постачальника потрібно включити у групу: а) А-постачальників; б) Б-постачальників; в) В-постачальників; г) Г-постачальників. Розрахувати: 1. Частку обігу кожного постачальника у відсотках до загального обігу. 2. Знайти акумульовані значення обігу постачальників у відсотках. 3. Зробити висновки.
|