Знайдіть єдину вірну відповідь.
1. Мікроекономіка вивчає: а) поведінку економіки в цілому; б) поведінку індивідуальних господарських суб’єктів у різних ринкових структурах; в) поведінку споживачів на ринках товарів і послуг; г) поведінку фірм на ринках товарів і ресурсів.
2. Мікроекономіка досліджує: а) поведінку окремих економічних суб’єктів, котрі приймають рішення в умовах обмеженості ресурсів; б) поведінку виробників, котрі приймають рішення щодо виробництва в умовах обмеженості ресурсів; в) поведінку споживачів, котрі приймають рішення щодо покупок в умовах обмеженості доходу; г) прийняття державою рішень щодо виробництва благ в умовах обмеженості ресурсів.
3. Мікроекономіка вивчає, як ринковий механізм визначає: а) ціни товарів; б) ціни послуг; в) ціни економічних ресурсів; г) будь-які ціни.
4. Яка з наступних проблем є мікроекономічною? а) взаємозв’язок інфляції і безробіття; б) взаємозв’язок ціни та обсягу попиту на товар; в) взаємозв’язок доходу та заощаджень; г) взаємозв’язок ставки відсотка та попиту на гроші.
5. До проблем, які вивчаються мікроекономікою, не відноситься: а) ефективне використання ресурсів; б) необмежені виробничі ресурси; в) максимальне задоволення потреб; г) рідкісність благ.
6. Центральними суб’єктами мікроекономічного аналізу є: а) підприємства та банки; б) наймані робітники та підприємці; в) споживач і фірма; г) ринки товарів і ресурсів.
7. Основна економічна суперечність, що вивчається мікроекономікою, зумовлена: а) посиленням втручання держави в економіку та процесом глобалізації; б) погіршенням екологічної ситуації та існуванням монополій; в) наявністю практично у всіх країнах безробіття та інфляції; г) безмежністю потреб та обмеженістю ресурсів, необхідних для їх задоволення.
8. Проблема вибору, з якою постійно стикаються економічні суб’єкти, зумовлена тим, що: а) всі люди прагнуть якнайкраще задовольнити свої потреби; б) всі люди мають різні смаки та уподобання; в) потреби людей безмежні, а ресурси обмежені; г) всі люди прагнуть вищого рівня добробуту.
9. Яка з властивостей не характерна для економічних ресурсів: а) обмеженість; б) різноманітність; в) безмежність; г) корисність.
10. Економічне поняття „обмеженість ресурсів” означає: а) відсутність у країні певних природних ресурсів; б) неможливість задоволення всіх людських потреб; в) стан ресурсів у період економічного спаду; г) високі ціни на товари, які обмежують можливість їх придбання.
11. Сутність проблеми обмеженості ресурсів найкраще розкриває твердження: а) чим менше певного ресурсу, тим він більш обмежений; б) ресурсів завжди не вистачає для задоволення усіх людських потреб; в) бідні країни в більшій мірі відчувають обмеженість ресурсів; г) у будь-якій країні завжди чого-небудь не вистачає.
12. Проблема обмеженості ресурсів може бути вирішена, якщо: а) усі країни світу стануть постіндустріальними суспільствами; б) будуть знайдені практично невичерпні джерела енергетичних ресурсів; в) країни відмовляться від конкуренції на користь співробітництва; г) не може бути вирішена за жодних умов. 13. Якщо в економіці країни задіяні всі ресурси, то більшу кількість будь-якого продукту: а) можуть виробити тільки приватні підприємці; б) можна виробити тільки за рахунок скорочення виробництва деяких інших товарів; в) може виробити тільки державний сектор економіки; г) не можна виробити взагалі.
14. Які з наведених нижче понять можна проілюструвати безпосередньо за допомогою побудови кривої виробничих можливостей: а) попит і пропозицію; б) обмеженість виробничих ресурсів, ефективний вибір, альтернативну вартість; в) найкращій спосіб задоволення потреб за наявних ресурсів; г) правильні відповіді б) і в).
15. Альтернативна вартість вимірюється: а) індексом споживчих цін; б) ціною товару, що купується; в) кількістю одного блага, від якої потрібно відмовитись заради одержання додаткової одиниці іншого блага; г) кількістю ресурсів, необхідних для виробництва даного товару.
16. Випускник школи може піти працювати і отримувати заробітну плату, або може вступити до університету за контрактом і платити за навчання. Альтернативна вартість його навчання в університеті дорівнює: а) втраченій можливості працювати і отримувати заробітну плату; б) нулю; в) вартості навчання; г) втраченій можливості працювати і отримувати заробітну плату та вартості навчання.
17. Якщо економіка рухається вздовж опуклої кривої виробничих можливостей зверху до низу, то: а) альтернативна вартість зменшується; б) альтернативна вартість зростає; в) альтернативна вартість не змінюється; г) рух по кривій не пов’язаний з альтернативною вартістю.
18. Принцип раціональності поведінки означає, що: а) кожний економічний суб’єкт ощадливо витрачає гроші; б) кожний суб’єкт повинен діяти згідно існуючих правил, які відображають оптимальний варіант вибору; в) кожна людина робить вибір, максимізуючи власну вигоду; г) всі люди діють однаково, опинившись в однакових умовах. 19. До специфічних методів мікроекономічних досліджень належить: а) спостереження та статистичний аналіз; б) граничний аналіз та економічне моделювання; в) економічне моделювання та експеримент; г) відбір фактів та наукове абстрагування.
20. Економічне моделювання передбачає, що дослідники: а) застосовують припущення, які спрощують ситуацію; б) намагаються врахувати всю наявну інформацію; в) повинні використовувати математичні методи; г) намагаються дублювати реальний світ.
|