Знайдіть єдину вірну відповідь. 1. Закон попиту передбачає, що:
1. Закон попиту передбачає, що: а) крива попиту має звичайний додатній нахил; б) якщо прибутки у споживачів зростають, вони звичайно купують більше товарів; в) коли ціна товару знижується, обсяг планових закупівель зростає; г) перевищення пропозиції над попитом викликає зниження ціни.
2. Зміна попиту, тобто його зростання або зменшення, залежить перш за все: а) від рівня цін на товари, що купуються; б) від динаміки грошових доходів споживачів; в) від зміни смаків споживачів та їх уподобань, моди на даний товар; г) відповіді б) та в) – вірні; д) відповіді а), б), в) – вірні.
3. Зростання цін на ресурси, які необхідні для виробництва товару Х, викличе: а) зміщення кривої попиту вверх (вправо); б) зміщення кривої попиту і кривої пропозиції вверх; в) зміщення кривої пропозиції вверх (вліво); г) зміщення кривої пропозиції вниз (вправо).
4. Який термін відображає бажання і здатність людей платити за що-небудь: а) потреба; б) попит; в) корисність; г) бажання.
5. В якому випадку термін „попит” має бути замінений на термін „обсяг попиту”? а) доходи споживачів зросли і попит на відеомагнітофони збільшився; б) у зв’язку з підвищенням цін на цигарки попит на них впав; в) витрати споживачів збільшились, тому попит на меблі виріс; г) ціна на вершкове масло зросла, тому попит на маргарин збільшився. 6. Зміна якого фактору не викличе зміщення кривої попиту: а) кількість або вік споживачів; б) ціна товару; в) смаки та переваги споживачів; г) розміри або розподіл національного доходу.
7. Якщо попит спадає, крива попиту зміщується: а) вверх і вліво; б) вниз і вліво; в) вверх і вправо; г) вниз і вправо.
8. Що може викликати збільшення попиту на товар Х: а) очікування зниження цін на товар Х; б) збільшення цін на товар – замінник товару Х; в) збільшення пропозиції товару У; г) зменшення доходів споживачів.
9. Вдосконалення технології зміщує: а) криву попиту вгору і вправо; б) криву пропозиції вниз і вправо; в) криву попиту вниз і вліво; г) криву пропозиції вгору і вліво.
10. В якому випадку термін „пропозиція” має бути замінений на термін „обсяг пропозиції”? а) втрата половини світового врожаю кави зменшила її пропозицію; б) збільшення кількості фермерських господарств в Україні збільшить пропозицію зерна; в) зниження ціни на цукор призведе до зменшення його пропозиції; г) введення урядом підвищеної ставки податку на прибуток підприємств призвело до зменшення пропозиції телевізорів.
11. Причиною збільшення ціни на продукт може бути: а) збільшення ціни на взаємодоповнюючий товар; б) зменшення податків на підприємництво; в) збільшення цін на ресурси; г) впровадження більш сучасної технології виробництва товару.
12. Чим можна пояснити зміщення кривої попиту на товар Х? а) пропозиція товару Х з певних причин зменшилась; б) ціна товару Х зросла, і, як наслідок, споживачі вирішили менше купувати даного товару; в) смаки споживачів викликали інтерес до товару Х, тому вони хочуть купувати його за кожної даної ціни більше ніж раніше; г) ціна товару Х зменшилась, тому споживачі вирішили купувати його більше ніж раніше.
13. Якщо ринкова ціна встановлюється нижче ціни рівноваги, то: а) з’являється надлишок товару; б) з’являється дефіцит товару; в) споживачі купують більше товару; г) зростають ціни на ресурси.
14. Ринок товарів та послуг знаходиться у рівноважному стані, якщо: а) попит дорівнює пропозиції; б) ціна дорівнює витратам плюс прибуток; в) обсяг пропозиції дорівнює обсягу попиту; г) споживачі купують стільки товарів чи послуг, скільки бажають.
15. Товар вважається нормальним, якщо попит на нього: а) зростає зі зростанням ціни товару-замінника; б) зменшується зі зростанням доходів споживачів; в) зростає зі зростанням доходів споживачів; г) скорочується зі зростанням ціни товару-доповнювача.
16. Взаємозамінні товари (товари-субститути) – це пари товарів, для яких: а) підвищення ціни одного викликає зростання попиту на інший; б) підвищення ціни одного викликає скорочення попиту на інший; в) попит зростає зі зростанням доходів споживачів; г) підвищення ціни одного товару не викликає зміни попиту на інший.
17. Якщо два товари є взаємодоповнюючими (товарами-комплементами), то підвищення ціни на один з них призведе до: а) зростання обсягу попиту на інший; б) зростання попиту на інший; в) скорочення попиту на інший; г) скорочення обсягу попиту на інший.
18. Встановлення державою ціни на рівні, вищому за рівноважний, викликає: а) появу стійкого надлишку товару; б) зменшення пропозиції; в) появу дефіциту товару; г) збільшення попиту.
19. Рівноважна ринкова ціна олії зросте, якщо: а) уряд надасть виробникам олії субсидію; б) уряд зафіксує ціну олії на рівні, вищому за рівноважну ціну; в) домогосподарки почнуть робити заготовки салатів з олією на зиму; г) зросте число виробників олії. 20. Якщо на ринку певного товару одночасно зростуть попит і пропозиція, то: а) рівноважна ціна та рівноважна кількість зростуть; б) рівноважна ціна та рівноважна кількість не зміняться; в) рівноважна ціна зросте, але вплив на рівноважну кількість невизначений; г) рівноважна кількість збільшиться, але вплив на рівноважну ціну невизначений.
21. Якщо пропозиція товару скорочується, а попит на нього зростає, то: а) рівноважна ціна обов’язково зростає, а рівноважний обсяг продажу зменшується; б) рівноважна ціна обов’язково зростає, а рівноважний обсяг продажу може як збільшуватися, так і зменшуватися чи не змінитися зовсім; в) рівноважна ціна обов’язково зростає, а рівноважний обсяг продажу може або збільшуватися, або зменшуватися; г) рівноважний обсяг продажу обов’язково зменшується, а рівноважна ціна зростає. ЗАВДАННЯ 3.
|