Студопедия — Стравохід
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Стравохід






1. В гістологічному препараті представлений поперечний зріз стінки порожнистого органу, слизова оболонка якого вкрита багатошаровим плоским незроговілим епітелієм. Який це орган

A. *Стравохід.

B. 12-пала кишка.

C. Товста кишка.

D. Матка.

E. Апендикс.

 

2. У хворої внаслідок опіку стравоходу оцтовою кислотою ушкоджений епітелій слизувої оболонки. Які клітинні структури покривного епітелію є джерелом репаративної регенерації?

A. *стовбуові клітини

B. Плоскі клітини

C. Шипуваті клітини

D. Війчасті клітини

E. Ендокринні клітини

 

3. Для мікроскопічного дослідження представлена поперечно посмугована м’язова тканина органа травної системи. З якого органа був узятий біоптат?

A. *стравоходу

B. шлунка

C. худої кишки

D. клубової кишки

E. апендикса

 

4. При морфологічному аналізі біопсійного матеріалу слизової оболонки стравоходу, взятою від хворого, виявлено процес ороговіння епітелію. Який з означених нижче типів епiтелiїв вкриває слизову оболонку стравоходу в нормі?

A. *Багатошаровий плоский незроговiлий

B. Одношаровий плоский

C. Одношаровий багаторядний вiйчастий

D. Одношаровий призматичний

E. Багатошаровий плоский зроговiлий

 

5. Після перенесеного хімічного опіку стравоходу наступило локальне його звуження внаслідок утворення рубця. Які клітини пухкої сполучної тканини беруть участь в утворенні рубців?

A. *Зрілі спеціалізовані фібробласти

B. Юні малоспеціалізовані фібробласти

C. Фіброцити

D. Міофібробласти

E. Фіброкласти

 

6*. При мікроскопічному дослідженні трубчастого органу було виявлено, що його слизова оболонка вкрита багатошаровим плоским незроговілим епітелієм, а власна пластинка містить прості трубчасті залози, кінцеві відділи яких складаються переважно з мукоцитів і незначної кількості парієтальних клітин. Який це орган?

A *стравохід

B шлунок

C тонка кишка

D трахея

E сечовід

 

 

Шлунок

1. При ендоскопічному дослідженні шлунка виявлено пошкодження епітеліального покриву слизової оболонки. За рахунок яких гландулоцитів можлива репаративна його регенерація

A. *Малодиференційованих шийкових мукоцитів.

B. Додаткових мукоцитів

C. Головних екзокриноцитів

D. Парієтальних екзокриноцитів

E. Покривного залозистого епітелію

 

2. Після гастректомії у хворого розвивається злоякісна анемія. Відсутність яких клітин залоз шлунку викликає дану патологію?

A. *Парієтальних.

B. Головних.

C. Шийкових мукоцитів.

D. Ендокриноцитів.

E. Келихоподібних.

 

8. При гістологічному дослідженні в області шийки власної залози шлунка виявляються дрібні клітини, що мають високе ядерно-цитоплазматичне співвідношення й базофільну цитоплазму. Укажіть функцію даних клітин.

A. *Регенерація залозистого епітелію.

B. Захисна.

C. Ендокринна.

D. Секреція іонів хлору.

E. Секреція пепсиногена.

 

10. У дитини першого року життя спостерігається порушення створожування материнського молока. З порушенням діяльності яких клітин власних залоз шлунку це пов’язано?

A. *Головні екзокриноцити

B. Парієтальні екзокриноцити

C. Шийкові мукоцити

D. Додаткові мукоцити

E. Екзокриноцити

 

11. У хворого при гастроскопії виявлено недостатню кількість слизу, що вкриває слизову оболонку. З порушенням функції яких клітин стінки шлунку це пов'язано?

A. *Клітин призматичного залозистого епітелію.

B. Парієтальних клітин залоз шлунку.

C. Головних екзокриноцитів.

D. Шійкових клітин.

E. Ендокриноцитів.

 

12. Введення інсуліну для оцінки повноти ваготомії супроводжується значним збільшенням кислотності шлункового соку. Які клітини залоз шлунку забезпечують це

A. * Парієтальні

B. Ендокринні

C. Головні

D. Мукоцити

E. Шійкові

 

13. Під дією шкідливих факторів сталося вогнищеве пошкодження епітелію шлунка. За рахунок яких клітин буде відбуватися регенерація епітелію?

A. *Шийкові мукоцити

B. Паріетальні екзокриноцити

C. Головні екзокриноцити

D. Ендокриноцити

E. Мукоцити тіла залоз

 

14. На гістологічному зрізі дна шлунка у складі залоз видно порівняно великі клітини з ацидофільною цитоплазмою, електронномікроскопічно в цих клітинах є наявною складна система внутрішньоклітинних канальців. Який компонент шлункового соку утворюється в наслідок діяльності цих клітин?

A. * Соляна кислота

B. Пепсиноген

C. Слиз

D. Серотонін

E. Гастрин

 

15. Хворій, 20 років, в зв’язку з ревматизмом призначено тривалий прийом аспірину. Який структурний компонент слизової оболонки шлунку в найбільшій мірі забезпечить її захист від ушкодження?

A. *Одношаровий призматичний залозистий епітелій

B. Сполучна

C. М’язова

D. Багатошаровий війчастий епітелій

E. Багатошаровий плоский незроговілий епітелій

 

16. На електронній мікрофотографії власної залози шлунка визначається велика клітка овальної форми, у цитоплазмі якої видні система внутрішньоклітинних секреторних канальців, велика кількість мітохондрій. Назвіть дану клітину.

A. *Парієальная.

B. Головна.

C. Недиференційована.

D. Слизова.

E. Екзокрина.

 

17. При запальних захворюваннях шлунку пошкоджується покривний епітелій слизової оболонки. Який епітелій страждає

A. * Одношаровий призматичний залозистий

B. Одношаровий плоский

C. Одношаровий кубічний мікроворсинчастий

D. Одношаровий кубічний

E. Багатошаровий кубічний

 

18. При гістологічному обстеженні аспіраційного біоптату слизової оболонки шлунку у хворого, що страждає на виразкову хворобу виявлено збільшення кількості гландулоцитів, що мають оксифільні властивості цитоплазми. Утворення якого компоненту шлункового соку забезпечують ці клітини?

A. * Соляну кислоту.

B. Слиз.

C. Пепсиноген.

D. Гастрин.

E. Секретин.

 

19. У гістопрепараті представлений орган травного тракту, стінка якого складається з 4 оболонок: слизової, подслизистой, м'язової й серозної. Слизувата оболонка має складки і ямки. Визначите, який орга має даний рельєф.

A. Шлунок.

B. Стравохід.

C. Дванадцятипала кишка.

D. Тонка кишка.

E. Червоподібний відросток.

 

20. У гістопрепараті представлений зріз стінки органа травної трубки, рельєф слизової якого представлений ямками. Поверхня ямок покрита епітелієм, у якому всі клітини лежать на базальній мембрані, мают призматичну форму, апікальна частина клітин заповнена краплями мукоїдного секрету. Визначите, який орган має таку будову.

A. Шлунок.

B. Тонка кишка.

C. Товста кишка.

D. Стравохід.

E. Червоподібний відросток.

 

21. У гістопрепараті представлений орган, у власній пластинці слизової оболонки якого знаходяться прості трубчасті залози, що складаються в основному з головних і парієтальних, а також слизових, шийкових та ендокринних клітин. Укажіть вид залоз.

A. *Власні залози шлунка.

B. Пілоричні залози шлунка.

C. Кардиальні залози шлунка.

D. Власні залози стравоходу.

E. Кардиальні залози стравоходу.

 

22. У хворого хронічним атрофічним гастритом виявили познаки гіпохромної анемії. Порушеннями функцій яких клітин залоз шлунка можна пояснити розвиток анемії?

A. Парієтальні клітини

B. Головні клітини

C. Додаткові клітини

D. Шиїчні клітини

E. Ендокринні клітини

 

23. Хворому на хронічний гастрит зроблена внутрішньошлункова рН-метрія, якою встановлено зменшення кислотності шлункового соку. Функція яких клітин знижена?

A. Парієтальні екзокриноцити

B. Головні екзокриноцити

C. Ендокриноцити

D. Шиїні клітини

E. Додаткові клітини

 

24. У хворого 48 років після променевої терапії раку шлунка розвилася злоякісна анемія, внаслідок ушкодження клітин, які виробляють антианемічний фактор. Які з клітин залоз шлунку уражені при цьому?

A. *Парієтальні клітини

B. Головні екзокриноцити

C. Шийкові мукоцити

D. Ендокриноцити

E. Додаткові мукоцити

 

25. При обстеженні хворого 43 років виявлено, що у нього в шлунку погано перетравлюються білкові продукти. Аналіз шлункового соку виявив низьку кислотність. Функція яких клітин шлунку порушена в даному випадку?

A. *Парієтальні екзокриноцити.

B. Головні екзокриноцити.

C. Слизові клітини (мукоцити).

D. Ендокринні клітини.

E. Шийкові мукоцити.

 

26. У жінки 56 років при проведенні рН-метрії шлункового соку виявлено тотальну гіперацидність. З порушенням функції яких клітин залоз шлунка це може бути пов’язано?

A. * Парієтальних екзокриноцитів

B. Головних екзокриноцитів

C. Шийкових мукоцитів

D. Додаткових мукоцитів

E. Ендокриноцитів

 

27. Хворий С. 45 років госпіталізований зі скаргами на біль в шлунку. Гастроскопія виявила наявність невеликих за розміром виразок в області дна шлунку. Порушення функції яких клітин слизової оболонки шлунку стало однією з причин пошкодження слизової оболонки?

A. * Клітин поверхневого епітелію, що виробляють слизовий секрет

B. Парієтальних клітин залоз шлунку, що виробляють хлоріди і іони водню

C. Головних екзокриноцитів, шо виробляють пепсиноген

D. Ендокриноцитів, шо виробляють соматостатин

E. Ендокриноцитів, що виробляють серотонін

 

28. У біопсійному матеріалі шлунку хворого при гістологічному досліджені виявлено суттєве зменшення або повну відсутність парієтальних клітин у залозах. Слизову оболонку якої ділянки шлунку вивчали?

A. *Пілоричний відділ

B. Дно шлунка

C. Кардіальний відділ

D. Тіло шлунка

E.

 

29. Хворий, 60 років, тривалий час лікується з приводу хронічного гастриту. При ендоскопії шлунка спостерігаються зміни з боку епітелію слизової оболонки. Який епітелій зазнав змін?

A. *Одношаровий циліндричний залозистий

B. Одношаровий циліндричний каймистий

C. Одношаровий циліндричний війчастий

D. Одношаровий багаторядний

E. Одношаровий плоский

 

30. Аналіз біопсійного матеріалу слизової оболонки шлунку людини, хворої гастритом показав різке зменшення числа парієтальних клітин. Як це відображається на означених нижче складових частинах шлункового соку?

A. Зменшення кислотності

B. Збільшення кислотності

C. Збільшення шлункового соку

D. Зменшення шлункового соку

E. Зменшення продукції слизу

 

31. При запальних захворюваннях шлунку пошкоджується покривний епітелій слизової оболонки. Який епітелій страждає

A. * Одношаровий призматичний залозистий

B. Одношаровий плоский

C. Одношаровий кубічний мікроворсинчастий

D. Одношаровий кубічний

E. Багатошаровий кубічний

 

32. На електронній мікрофотографії власної залози шлунка визначається велика клітка овальної форми, у цитоплазмі якої видні система внутрішньоклітинних секреторних канальців, велика кількість мітохондрій. Назвіть дану клітина

A. *Париетальная.

B. Головна.

C. Недиференційована.

D. Слизова.

E. Экзокринная.

 

33. При ендоскопічному дослідженні шлунка виявлено пошкодження епітеліального покриву слизової оболонки. За рахунок яких гландулоцитів можлива репаративна його регенерація

A. *Малодиференційованих шийкових мукоцитів.

B. Додаткових мукоцитів

C. Головних екзокриноцитів

D. Парієтальних екзокриноцитів

E. Покривного залозистого епітелію

 

34*. Шкірний епітелій походить з ектодерми. Це багатошаровий або псевдобагатошаровий епітелій. Яка локалізація не є характерною для нього?

A * Шлунок

B Ротова порожнина

C Стравохід

D Піхва

E Рогівка ока

 

35*. При дослідженні рельєфу слизової оболонки трубчастого органу з’ясувалося, що він формується складками, полями і ямками. Який це орган?

A *шлунок

B тонка кишка

C товста кишка

D стравохід

E глотка

 

36*. В препараті трубчастого органу виявлена м’язова оболонка, яка складається з трьох шарів гладких міоцитів. Слизова оболонка вкрита одношаровим призматичним залозистим епітелієм і має тришарову м’язову пластинку. Який це орган?

A *шлунок

B серце

C матка

D стравохід

E Сечовий міхур

 

37*. На гістологічному мікропрепараті зріза шлунка ідентифікується зовнішня серозна оболонка. До якого типу епітеліїв належить її епітелій?

A *Целомічний.

B Шкірний.

C Кишковий.

D Ангіодермальний.

E Епендимо-гліальний.

 

38*. На електронній мікрофотографії фрагменту власної залози шлунку представлена велика клітина неправильної кулястої форми, в цитоплазмі якої визначаються внутрішньоклітинні канальці, оточені великою кількістю мітохондрій. Що продукує дана клітина?

A *Іони Сl- і H+.

B Слиз.

C Пепсиноген.

D Ренін.

E Гастрин.

 

39*. Хворому, який серед інших скарг має печію, зроблено біопсію слизової шлунку. В препараті визначено багато клітин з оксифільною цитоплазмою, деякі містять по два ядра. Які це клітини?

A *парієтальні екзокриноцити

B головні екзокриноцити

C мукоцити

D епітеліоцити

E ендокриноцити

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 427. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Условия, необходимые для появления жизни История жизни и история Земли неотделимы друг от друга, так как именно в процессах развития нашей планеты как космического тела закладывались определенные физические и химические условия, необходимые для появления и развития жизни...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час Искусство подбора персонала. Как оценить человека за час...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия