Студопедия — Тонка і товста кишка
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тонка і товста кишка






1. При деяких захворюваннях товстої кишки змінюються кількісні співвідношення між епітеліоцитами слизової оболонки. Які типи клітин переважають в епітелії крипт товстої кишки в нормі?

A. * Келихоподібні клітини

B. Стовпчасті ворсинчасті епітеліоцити

C. Ендокриноцити

D. Клітини з ацидофільними гранулами

E. Малодиференційовані клітини

 

2. При ректороманоскопії виявлено пухлину, яка походить з слизової оболонки кінцевого відділу прямої кишки. З якого епітелію утворилася ця пухлина?

A. * Багатошарового плоского незроговілого

B. Одношарового призматичного залозистого

C. Одношарового призматичного облямованого

D. Одношарового кубічного

E. Перехідного епітелію

 

3. На гістологічному препараті підслизова основа тонкої кишки заповнена кінцевими секреторними відділами білкових залоз. Який відділ кишки представлений на препараті?

A. *12-пала кишка.

B. Товста кишка.

C. Голодна кишка.

D. Клубова кишка.

E. Апендикс.

 

4. На електронній мікрофотографії епітелію дванадцятипалої кишки чітко виявляються клітина з електроннощільними гранулами у базальному полюсі. Яка це клітина?

A. * Ендокринна.

B. Призматична з облямівкою

C. Малодіференційована.

D. Келихоподібна.

E. Парієтальна

 

5. На гістологічному препараті стінки тонкої кишки на дні крипт знайдено розташовані групами клітини, в апікальній частині яких містяться великі ацидофільні секреторні гранули; цитоплазма забарвлена базофільно. Які це клітини?

A. * Клітини Панета.

B. Клітини без облямівки.

C. Ендокринні клітини.

D. Келихоподібні клітини.

E. Стовпчасті з облямівкою.

 

6. У гістопрепараті представлена стінка органа травної системи, у власній пластинці слизової оболонки й у підслизовій основі якої - численні лімфоїдні вузлики. Назвіть цей орган.

A. *апендикс

B. шлунок

C. дванадцятипала кишка

D. голодна кишка

E. ободова кишка

 

7. Лікар-інфекціоніст виявив у хворого синдром гострого ентероколіту з порушенням процесів травлення та всмоктування продуктів розщеплення. При ушкодженні яких клітин кишкового епітелію спостерігаються такі порушення?

A. *Стовпчастих клітин з облямівкою

B. Стовпчастих клітин без облямівки

C. Келихоподібних клітин

D. Апікальнозернистих клітин

E. Ендокринних клітин

 

8. У хворого В 39 років після проміневої терапії з приводу пухлини печінки, утворилась виразка тонкої кишки внаслідок пригнічення мітотичної активності клітин, за рахунок яких відбувається поновлення покривного епітелію тонкої кишки. Назвіть їх.

A. * Стовпчасті клітини крипт без облямівки

B. Стовпчасті епітеліоцити

C. Келихоподібні екзокриноцити

D. Ендокринні клітини

E. Екзокриноцити з ацидофільною зернистістю

 

9. У хворого зменшена швидкість оновлення епітелію тонкої кишки. З ушкодженням яких клітин епітелію може бути пов’язане це

A. * Стовпчастих епітеліоцитів без облямівки

B. Клітин Панета

C. Стовпчастих епітеліоцитів з облямівкою

D. Келихоподібних клітин

E. Ендокриноцитів

 

10. У хворого на хронічний ентероколіт (запалення кишки) виявлено порушення травлення та всмоктування білків в тонкій кишці внаслідок недостатньої кількості в кишковому соці дипептидаз. В яких клітинах порушується синтез цих ферментів?

A. * Клітинах Панета

B. Стовпчастих з облямівкою

C. Стовпчастих без облямівки

D. Келихоподібних

E. Ендокриноцитах

 

11. При захворюваннях слизової оболонки тонкої кишки страждає функція всмоктування. Який епітелій відповідає за цю функцію?

A. * Одношаровий призматичний з облямівкою

B. Одношаровий кубічний

C. Одношаровий призматичний війчастий

D. Багатошаровий плоский

E. Багатошаровий кубічний

 

12. При обстеженні хворого з захворюванням тонкої кишки виявлено порушення процесів пристінкового та мембранного травлення. З порушенням функції яких клітин це пов’язано?

A. * Стовпчастих з облямівкою

B. Стовпчастих без облямівки

C. Келихоподібних

D. Клітин Панета

E. Ендокриноцитів

 

13. При ендоскопічному дослідженні у хворого з хронічним ентероколітом (запалення кишки) спостерігається відсутність специфічних структур рельєфу тонкої кишки. Які компоненти визначають особливості рельєфу слизової оболонки цього органу?

A. * Циркулярні складки, ворсинки та крипти

B. Поля, складки, ямки

C. Гаустри, ворсинки, крипти

D. Косо-спіральні складки

E. Поля, ворсинки

 

14. Деякі захворювання тонкої кишки пов’язані з порушенням функції екзокриноцитів з ацидофільними гранулами (клітини Панета). Де розташовані ці клітини?

A. * На дні кишкових крипт

B. На апікальній частині кишкових ворсинок

C. На бокових поверхнях кишкових ворсинок

D. У місці переходу ворсинок в крипти

E. У верхній частині кишкових крипт

 

15. При ректороманоскопії виявлено пухлину, яка походить з слизової оболонки кінцевого відділу прямої кишки. З якого епітелію утворилася ця пухлина?

A. * Багатошарового плоского незроговілого

B. Одношарового призматичного залозистого

C. Одношарового призматичного облямованого

D. Одношарового кубічного

E. Перехідного епітелію

 

16. У гістопрепараті тонкої кишки визначаються ворсинки, покриті тканиною, що складається тільки із клітин, що утворюють шар, який розташований на базальній мембрані. Тканина не містить кровоносних посудин. Яка тканина покриває поверхню ворсинки?

A. Епітеліальна тканина.

B. Пухка волокниста сполучна тканина.

C. Щільна неоформлена сполучна тканина.

D. Гладка м'язова тканина.

E. Ретикулярна тканина

 

17. Під час біопсійного дослідження стану стінки тонкої кишки було взято частину слизової оболонки. Який епiтелiїй вкриває поверхню слизової оболонки цього органу?

A. Одношаровий призматичний облямований

B. Одношаровий кубiчний

C. Одношаровий призматичний вiйчастий

D. Одношаровий призматичний залозистий

E. Багатошаровий плоский незроговiлий

 

18. У цитоплазмі епітеліоцитів крипт кишечника виявлені гранули, у яких гістохімічними методами виявлені діпептидази, і лізоцим. Укажіть ці клітки.

A. клітини Панета

B. стовпчасті эпителиоциты

C. бокаловидные экзокриноциты

D.А- Клітини

E.S- Клітини

 

19*. Хвора, 70 років, тривалий час лікується з приводу хронічного дуоденіту. При ендоскопічному дослідженні виявлені зміни з боку епітелію слизової оболонки 12 – палої кишки. Який епітелій зазнав змін?

A *одношаровий циліндричний

B багатошаровий плоский незроговілий

C одношаровий плоский

D багаторядний війчастий

E одношаровий циліндричний залозистий

 

20*. Зроблено гістологічний зріз через тонку кишку. На мікропрепараті спостерігається одношаровий циліндричний епітелій, який покриває ворсинки. Які функції тонкої кишки порушаться при його пошкодженні?

A * Вистелення, абсорбція.

B Виділення.

C Піноцитоз.

D Моторика.

E Газообмін.

 







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 319. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ ДЛЯ ИНЪЕКЦИЙ К лекарственным формам для инъекций относятся водные, спиртовые и масляные растворы, суспензии, эмульсии, ново­галеновые препараты, жидкие органопрепараты и жидкие экс­тракты, а также порошки и таблетки для имплантации...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

САНИТАРНО-МИКРОБИОЛОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ВОДЫ, ВОЗДУХА И ПОЧВЫ Цель занятия.Ознакомить студентов с основными методами и показателями...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.007 сек.) русская версия | украинская версия