Дніпропетровськ НМетАУ 2011
Робоча програма, методичні вказівки та індивідуальні завдання до вивчення дисципліни «Управління проектами інформатизації» для студентів напряму 6.030502 - економічна кібернетика / Укл. Л. М. Савчук, Р. В. Савчук, С.Я. Єгорова. - Дніпропетровськ: НМетАУ, 2011. – 29 с.
Представлені мета й завдання вивчення дисципліни Призначені для студентів напряму 6.030502 – економічна кібернетика заочної форми навчання.
Укладачі Л. М. Савчук, проф. Р. В. Савчук, асистент С.Я. Єгорова, ст. викладач
Відповідальний за випуск М. С. Кузнєцов, канд. екон. наук, проф.
Рецензент І. Г. Сокиринська, канд. екон. наук, доц. (НМетАУ)
Підписано до друку..11. Формат 60х84 1/16. Папір друк. Друк плоский. Облік.-вид.арк.. Умов.друк.арк.. Тираж пр. Замовлення №
Національна металургійна академія України 49600, Дніпропетровськ-5, пр. Гагаріна, 4 Редакційно-видавничий відділ НМетАУ ВСТУП
Управління проектами – дисципліна, яка об'єднує в собі як спеціальні знання, так і знання інших сфер і галузей. До недавнього часу поняття проект не викликало особливих питань з приводу змісту цього терміну – всі уявляли собі розрахунки, записки пояснень, кошториси витрат, на підставі яких можна було здійснювати будівництво наприклад якогось об'єкту. Але останнім часом все частіше термін проект використовують в словосполуці «здійснили проект», «спільний проект», «фінансування проекту», «проектний менеджер». Вони мають інше трактування, ніж звичні «технічний проект», «робочий проект». Що стосується терміну «проект» в сучасній методології управління проектами існує декілька визначень. Кожне з них має право на існування залежно від конкретного завдання, яке стоїть перед фахівцями. Термін проект, як відомо, походить від латинського слова projectus, що в буквальному перекладі означає “кинутий вперед”. Проект це те, що замислюється або планується: наприклад, підприємство. Проект це завдання з певними вихідними даними і очікуваними результатами (цілями), які обумовлюють спосіб її рішення. Проект це тимчасове підприємство, здійснюване для створення унікального продукту або послуги. Таким чином, можна сказати, що все те що змінює наш світ все це проекти. Метою методичних вказівок до виконання контрольної роботи є надання допомоги у вивченні основ управління проектами інформатизації, а також програмних засобів, призначених для підвищення ефективності процесу проектного управління. У методичних вказівках наведені теоретичні основи відповідно до тем дисципліни, контрольні запитання для перевірки засвоєння матеріалу, а також завдання для виконання лабораторних робіт. Слід зазначити, що успішне виконання контрольних робіт тісно пов’язане з необхідністю розуміння особливостей управління проектною діяльністю у сфері інформатизації, а також із знанням видів робіт за фазами життєвого циклу проекту. 1 РОБОЧА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ "УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ"
Мета дисципліни - формування системи теоретичних знань і практичних навичок з методології управління проектами (УП), яка є перспективним напрямком розвитку теорії менеджменту і набуває все більшого поширення у сфері інформатизації економіки в Україні. Предмет дисципліни:проекти у сфері інформатизації, пов’язані з розробленням і впровадженням інформаційних технологій і систем. Основні завдання курсу: вивчення теоретичних, методичних і організаційних основ проектного менеджменту, програмних засобів і методів управління проектами; набуття вмінь застосовувати інструменти методології УП в діяльності, пов’язаній з інформатизацією економіки. У результаті вивчення дисципліни студент повинен: - засвоїти основні теоретичні, методичні та організаційні основи проектного менеджменту; - уміти застосовувати набуті знання у практичній діяльності; - ознайомитись з можливостями найпоширеніших в Україні програмних засобів управління проектами та вміти їх застосовувати на практиці.
Розподіл годин за навчальним планом
|