Ситуаційні вправи. - пов’язати показники фінансової стійкості підприємства, наведені нижче, з їх характеристикою та проставити ліворуч від номеру відповідну літеру.
Вправа 6.1 Необхідно: - пов’язати показники фінансової стійкості підприємства, наведені нижче, з їх характеристикою та проставити ліворуч від номеру відповідну літеру. - вказати порядок розрахунку наведених показників.
Вправа 6.2 1. Матеріальні запаси і наявність власних оборотних коштів чотирьох підприємств галузі характеризуються за три періоди такими даними:
1. Визначити рівні забезпеченості запасів підприємств власними оборотними коштами за всі календарні періоди і здійснити належну оцінку динаміки цього показника. 2. Які з проаналізованих підприємств і в які періоди не залежать від позикових джерел при формуванні своїх матеріальних запасів і чому? 3. Що слід порадити підприємствам, у яких коефіцієнти забезпеченості запасів власними оборотними коштами не мають оптимальних значень?
Питання для самоконтролю 1. Дайте визначення фінансової стійкості. 2. Яка сутність і значення фінансової стійкості? 3. Які чинники впливають на фінансову стійкість підприємства? 4. Як за балансом визначається величина власного оборотного капіталу? 5. Як розраховуються показники наявності джерел засобів, що є у підприємства, для формування його запасів і витрат? 6. Як розраховуються показники забезпеченості запасів і витрат джерелами їхнього формування? 7. В яких фінансових ситуаціях може опиниться підприємство? 8. Які фінансові коефіцієнти використовуються при аналізі фінансової стійкості підприємства? 9. Які показники характеризують ринкову стійкість підприємства? 10. Назвіть абсолютні і відносні показники фінансової стійкості, порядок їх визначення та оцінки. Охарактеризуйте чотири типи фінансової стійкості підприємства. 11. Чи правильне таке твердження? Коефіцієнт фінансової незалежності обчислюють як відношення загальної суми капіталу підприємства до власного капіталу. 12. Чи правильне таке твердження? Для визначення наявності власного оборотного капіталу слід від суми необоротних активів (І розділ активу балансу) відняти загальну суму власного капіталу (І розділ пасиву балансу) та довгострокові зобов’язання (ІІІ розділ пасиву балансу). 13. Коефіцієнт мобільності (маневрування власного капіталу) – це відношення власного оборотного капіталу до загальної суми власного капіталу. Чи правильне таке твердження? 14. Чи правильне таке твердження? Ефект фінансового важеля показує, на скільки відсотків збільшується рентабельність власного капіталу за рахунок залучення в оборот позикових коштів. 15. Фінансовий леверидж – це взаємозв’язок між прибутком і власним капіталом. Чи правильне таке твердження? 16. Чи правильне таке твердження? Розрізняють такі показники фінансової стійкості: коефіцієнт абсолютної ліквідності, коефіцієнт проміжної (критичної) ліквідності, загальний показник покриття.
Бібліографічний список до теми [1, 2, 4, 7, 12, 13, 14, 15]
|