Навчальна книга для дітей К.Ушинського. Своєрідність використання казкових елементів у процесі навчання дитини
Ссылка http://www.moda-history.ru/ Конспекты лекции по истории костюма и моды.
Погляди С.Русової на роль і місце казки у дитячому читанні
Реферат студентки 1-го курсу групи 1і спеціалізації „Інформатика” факультету підготовки вчителів початкових класів Петренко Світлани Миколаївни
Перевірив – канд. філол. наук, доц. Сиротенко Валерій Павлович
Слов’янськ-2015 Погляди С.Русової на роль і місце казки у дитячому читанні. (робота виконується на основі статті С.Русової „В оборону казки”). У рефераті слід відбити такі моменти: 1. Загальна характеристика педагогічної діяльності С.Русової. 2. З’ясувати сутність суперечки між прихильниками та їхніми опонентами щодо доцільності введення казки у дитяче читання. 3. Визначити та охарактеризувати основні положення статті С.Русової: - з ким і з приводу чого полемізує С.Русова; - аргументи С.Русової щодо необхідності включення казки у коли дитячого читання; - Ваша думка щодо поглядів С.Русової. Рекомендована література 1. Грицай М., Бойко В., Дунаєвська Л. Українська народнопоетична творчість. – К.: Вища шк., 1983. 2. Кіліченко Л.М. та ін. Українська дитяча література: Навч. посібник для ст-тів пед. ін-тів спеціальності „Педагогіка і методика поч. навч.” – К.: Вища школа, 1979. 3. Пропп В. Русская сказка. – Л.: Изд-во Ленинград. ун-та, 1984. 4. Русова С. В оборону казки // Русова С. Вибрані педагогічні твори. – К.: Освіта, 1996. – С. 202-206. 5. Специфика фольклорных жанров. – М.: Наука, 1973.
Навчальна книга для дітей К.Ушинського. Своєрідність використання казкових елементів у процесі навчання дитини. У рефераті слід відбити такі моменти: 1. Загальна характеристика педагогічної діяльності К.Ушинського. ставлення педагога до засилля механічного заучування дидактичного матеріалу в тогочасній початковій школі. 2. Загальна характеристика навчальних книг К.Ушинського („Рідне слово”) для учнів початкових класів. 3. Донесення науково-природничої інформації до дитини дошкільного та молодшого шкільного віку через казкову форму: - „Бішка”: у чому виявляються казкові елементи у творі; яку пізнавальну інформацію одержить дитина з відповіді Бішки на пропозицію почитати книгу; - „Чуже яєчко”: у чому виявляються казкові елементи у творі; яку пізнавальну інформацію одержить дитина на підставі того, коли квочка-мати починає порівнювати форму і вигляд яєць, зіставляти зовнішність своїх дітей, стежити за їхньою поведінкою; - „Чотири бажання”: до якого прийому вдається автор, щоб постійно підтримувати читацьку зацікавленість; про які природничі особливості кожної пори року розповідається у творі; чому герой твору не зміг відповісти на питання, яка пора року краща; - „Як сорочка в полі виросла”: у чому виявляються казкові елементи у творі; які технологічні процеси вирощування льону, виготовлення тканини та пошиття одягу повідомляються у творі. Рекомендована література 1. Арзамасцева И.Н., Николаева С.А. Детская литература: Учебник для высш. И сред. Пед. Учеб. Заведений. – М.: Academia: Высшая школа, 2000. 2. Білецький Д., Гурвич Ф. та ін. Дитяча література: Посібник для студентів педінститутів і учнів педучилищ. – К.: Рад. Школа, 1987. 3. Українська дитяча література: Хрестоматія критичних матеріалів. / Упорядкували Ф.В. Гурвич, В.С. Савченко. Вид. 2-е, змін. І доп. – К.: Вища школа, 1969.
|