Бібліотечний краєзнавчий туризм
• розробка туристських маршрутів рідним містом та їх популяризації з використанням новітніх технологій: Інтернету, мультимедійного обладнання • забезпечення інформаційної підтримки та допомоги громадським краєзнавчим об'єднанням у розробленні нових маршрутів; • випуск щомісячного електронного видання «Бібліокрайінформ» • тренінги по використанню новітніх інформаційних технологій й оволодінню навичками роботи гіда
Участь в е-урядуванні
В Україні пункти доступу громадян до офіційної інформації успішно діють у 293 бібліотеках, створюючи мережу, яка охоплює всі регіони України. Пункти доступу громадян – це інформаційні центри, відкриті в бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатися, яким чином можна долучитися та впливати на законодавчий процес. Основне завдання таких пунктів – розширення можливостей вільного доступу громадян до інформації правового характеру та вдосконалення процесів обслуговування користувачів на основі використання як традиційних, так і нових бібліотечно- інформаційних технологій. Аналіз досвіду функціонування зарубіжних та вітчизняних центрів доступу до правової інформації дає змогу визначити основні форми та тенденції їх розвитку і взаємодії з користувачами. Основною метою діяльності яких є забезпечення вільного доступу громадян до правової інформації на основі сучасних технологій, підвищення рівня політико-правової культури громадян, їх політична соціалізація, сприяння формуванню в країні громадянського суспільства та правової держави. У процесі своєї діяльності центри доступу до правової інформації інтегрують різні інформаційні правові ресурси як вітчизняних, так і зарубіжних онлайнових баз даних та фондів, що дає змогу оперативно й достовірно надавати правові документи з різної тематики. Також на сьогодні ефективно розвивається співробітництво у таких напрямах, як інформування керівників за поточними запитами в режимі «запитання – відповідь» і сприяння науково-дослідній та науково-методичній роботі [121]. Центри правової інформації дають доступ усім бажаючим до правової та економічної інформації в електронному вигляді на безкоштовній основі, надають професійну допомогу в пошуку інформації, розробляють електронні путівники з правових й економічних ресурсів, надають доступ до періодичних видань, навчають користувачів самостійної роботи з базами даних. Таким чином, ПДГ відіграють важливу роль не тільки в наданні правової інформації, а й створюють передумови для формування системи підготовки співробітників для роботи в нових інформаційних умовах.
Центри обслуговування громадян - це інформаційно-консультаційна служба бібліотек, обладнана апаратно-програмним комплексом і покликана задовольняти потреби громадян у офіційній та соціально значимій інформації.
|