Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Техніка вимірювання AT наступна
Манжетку надівають на плече пацієнта - по можливості якнайвище й не так щільно, щоб між нею і шкірою можна було б ввести лише один палець. Край манжетки, в який вмонтована гумова трубка, повинен бути скерований донизу, анжетку треба міцно закріпити на руці.Необхідно, щоб нульовий рівень ртуті у манометрі або стрілки пружинного манометра, артерія, в якій вимірюється тиск і серце того, кого обстежують знаходились на одному рівні.Рука того, кого обстежують, повинна знаходитись в такому положенні, щоб мускулатура була цілком розслаблена.

Балончиком напомповують в систему повітря, яке має поступаги одночасно у манжетку і в манометр. Під впливом повітря ртуть у манометрі піднімається у порожнисту скляну трубку. В пружинному манометрі під впливом напомповуваного повітря відхиляється від нульової позначки вправо, до максимальних цифр.

Напомповування повітря продовжують до тих пір, поки плечова (стегнова чи інша) артерія не буде стиснута до повної непрохідності, про що свідчить зникнення пульсу на променевій артерії.

Дещо відпустивши вентиль у місці відходження гумової трубки від балончика, починають поступово випускати повітря з системи, завдяки чому тиск на плечову артерію поступово знижується. Поки тиск у манжетці хоча б на декілька міліметрів є більшим, ніж максимальний тиск в артерії вище місця її стиснення, кров не може пройти крізь стиснуту артерію, і пульс на променевій артерії не визначається. Не відчувається ніяких звуків й при аускультації' ліктьової артерії, яка розташована нижче стиснутої плечової артерії.

При зменшенні тиску у манжетці нижче рівня максимального тску в артерії вище місця її стиснення, кров починає проходити у просвіт плечової (стегнової чи іншої) артерії, що відчувається по появі першого слабого пульсового удара (пальпаторний метод вимірювання систолічного артеріального тиску) або першого звуку - тону при аускультації ліктьової артерії. В останньому випадку йдеться про аускультативний (звуковий) метод Короткова.

Артеріальний тиск треба визначати принаймі двічі з проміжком не менше, аніж три хвилини. Зазвичай вираховують середнє з двох вимірів. Рекомендується вимірювати артеріальний тиск на обох руках у положенні сидячи та лежачи. При підозрі на постуральну гіпотонію артеріальний тиск треба вимірювати також у положенні стоячи. Останнє особливо стосується літніх людей, у яких часто зустрічається зміна артеріального тиску при зміні положення тіла.

В нормі у дорослої людини артеріальний тиск на плечовій артерії складає: систолічний -110-125 мм.рт.ст., діастолічний - 60-70 мм.рт.ст.

 Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 1323. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия