Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Організація робочого місця з дотриманням вимог охорони праці
Робоче місце - місце постійного або тимчасового перебування працівників в процесі трудової діяльності.

Постійне робоче місце - місце, на якому працівник, знаходиться більшу частину (понад 50 % або більше 2 годин безперервно) свого робочого часу. Якщо при цьому робота виконується в різних пунктах робочої зони, постійним місцем вважається уся робоча зона.

На своєму робочому місці адміністратор салону краси виконує наступні завдання:

1) Координує роботу співробітників;

2) Приймає дзвінки і веде запис клієнтів;

3) Консультує клієнтів по послугах салону:

- за вартістю;

- по показанням і протипоказанням до проведення процедур;

- за пропонованою салоном продукції;

4) Продає косметику і засоби для домашнього догляду;

5) Контролює наявність необхідних коштів, справність апаратури;

6) Проводить розрахунки з клієнтами, працює з касою.

Також в посадові обов'язки адміністратор салону краси іноді входить:

1) Проведення презентацій послуг салону;

2) Рішення конфліктних ситуацій;

3) Розрахунок заробітної плати співробітників.

Обов'язкова вимога - приємна, доглянута зовнішність.

Крім цього необхідно:

1) Розуміти специфіку роботи фахівців - перукарів, косметологів, візажистів і т.д .;

2) Знати особливості надаваних послуг, в тому числі послуг конкурентів;

3) Розбиратися в косметичних препаратах, процедурах;

4) Вміти організувати колектив;

5) Добре знати ПК;

6) Бути комунікабельним, доброзичливим і стресостійким;

7) Мати досвід роботи (потрібно рідко, але його наявність буде перевагою).

Іноді адміністратору салону краси можуть знадобитися додаткові навички:

1) Мерчандайзинг, мистецтво оформлення вітрин;

2) Проведення маркетингових акцій.

При визначенні розмірів робочого місця враховуються вимоги ГОСТу при виконанні робіт сидячи або стоячи.

При проектуванні робочого місця враховують антропометричні показники жінок і чоловіків. При цьому звертають увагу на висоту робочої поверхні сидіння і простір для ніг. Якщо висота робочої поверхні регулюються, то висоту сидіння і простір для ніг залежно від видів робіт вибирають по спеціальній номограмі, а якщо не регулюється, то її встановлюють для працівника ростом 1800 мм.

Оптимальна робоча поза для працівників, ріст яких менше 1800 мм, досягається збільшенням висоти сидіння і підставки для ніг, на відповідну висоту.

Підставку для ніг регулюють по висоті. Вона мас бути шириною не менше 300 мм, довжиною — не менше 400 мм. На її поверхні мають бути невеликі рифи і на передньому краю — бортик висотою 10 мм.

Висока культура організації робочого місця досягається шляхом бездоганної чистоти приміщення, обладнання й інструментів; раціонального використання робочого часу; зручного розміщення предметів і засобів праці; раціональною влаштування органів керування, засобів сигналізації; максимального застосування засобів механізації операцій, включаючи технічне обслуговування обладнання робочого місця; обладнання спеціалізованих сидінь; раціонального пофарбування інтер’єрів, технічного устаткування; застосування спеціальних видів освітлення; створення нормального мікроклімату на робочому місці; додержання вимог технічної естетики і т. ін.

Виробниче середовище в умовах сучасних методів господарювання характеризуються посиленим негативним впливом шкідливих та небезпечних чинників на гігієнічні показники й санітарний стан умов праці, а відтак і на організм людини. Подолання цього явища веде до зниження рівня професійних захворювань, до зміцнення здоров’я працюючих, що забезпечується системою соціально-економічних заходів. У здійсненні цього завдання велику роль відіграє гігієна як профілактична наука та санітарія як і її практичне втілення.

Допустимі значення шкідливих виробничих чинників, встановлені шляхом гігієнічного нормування зведені у спеціальні документи і відповідним чином затверджені, являють собою санітарні норми.

Шкідливі виробничі фактори — фактори середовища і трудового процесу, які можуть викликати професійну патологію, тимчасове або стійке зниження працездатності, підвищити частоту соматичних та інфекційних захворювань, призвести до порушення здоров'я потомства.

Шкідливими виробничими факторами можуть бути:

фізичні фактори — температура, вологість і рухливість повітря, неіонізуючі електромагнітні випромінювання (ультрафіолетове, видиме, інфрачервоне, лазерне тощо), статичні, електричні і магнітні поля, іонізуючі випромінювання, виробничий шум, вібрація, ультразвук тощо;

хімічні фактори, у тому числі деякі речовини біологічної природи (антибіотики, вітаміни, гормони, ферменти);

біологічні чинники (патогенні мікроорганізми, препарати, що містять живі клітини та спори мікроорганізмів, білкові препарати);

фактори трудового процесу, що характеризують напруженість праці (інтелектуальні, сенсорні та емоційні навантаження, монотонність навантажень, режим роботи);

фактори трудового процесу, що характеризують тяжкість фізичної праці (фізична динамічне навантаження, маса що піднімається і переміщуваного вантажу, стереотипні робочі рухи, статичне навантаження, робоча поза, нахили корпусу, переміщення в просторі).

Санітарно-гігієнічні особливості виробничих процесів можуть впливати на організм людини одномоментно, бути мало потужними або чинити негативну дію — аж до смертельних наслідків.

 Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 1228. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия