Семинар 1. Рационализм Томаса Пейна как критика традиционализма Эдмунда Берка
50. Ринкова інфраструктура через свої елементи виконує такі основні функції:{ · здійснює правове та економічне консультування підприємців і захист їх інтересів у державних і приватних структурах; · забезпечує фінансову підтримку, кредитування, включаючи лізинг, аудит, страхування нових господарських формувань тощо; · сприяє матеріально-технічному забезпеченню і реалізації продукції підприємств; · регулює рух робочої сили; · створює необхідні умови для ділових контактів підприємців; · здійснює маркетингове, інформаційне та рекламне обслуговування і т. ін., що в кінцевому результаті забезпечує більш швидкий рух товарів і послуг від виробника до споживача. 51. Показники оцінювання стану та розвитку інфраструктури ринку:{ Макроекономічні показники товарного ринку: · Абсолютні (вартісні та натуральні) · Відносні (відсотки, дні)
Показники стану та розвитку складових інфраструктури товарного ринку: · Організаційні ( вартість основних фондів загалом та за видами економічної діяльності (оптова торгівля, роздрібна торгівля тощо); питома вага основних фондів ринкової інфраструктури у загальному обсязі виробничих основних фондів; кількість підприємств оптової торгівлі, роздрібної торгівлі, матеріально-технічного забезпечення тощо; розподіл торгових підприємств за типами та видами ). · Матеріальні ( площа складських будівель, споруд; площа закритих складів, кількість складів-холодильників, місткість їхніх холодильних камер; місткість газосховищ, ємностей для рідини та сипучих товарів; середня відстань перевезень однієї тонни вантажів за видами транспорту й продукції, обсяг вантажообороту окремих видів транспорту; рівень механізації вантажно-розвантажувальних і транспортно-складських робіт тощо. · Інформаційні (характеризується кількістю інформаційних, виставкових центрів, рекламних агенцій, обсягом послуг, що їх вони надають, кількістю та якістю наявної у них інформації про стан кон’юнктури товарного ринку, обсяги пропозиції та споживання товарів, виробників і споживачів, ціни, умови реалізації та постачання тощо) · Кредитно-розрахункові ( визначаються кількість, середній розмір і загальний обсяг кредитів, отриманих суб’єктами інфраструктури, обсяг інвестицій фінансово-кредитних установ в інфраструктуру, обсяг розрахункових операцій по товарному ринку окремих банківських установ і великих банківських організацій. ) · Кадрові ( середньооблікова чисельність працівників, зайнятих в інфраструктурі товарного ринку та на окремих підприємствах; питома вага кількості працівників, зайнятих в інфраструктурі товарного ринку в загальному обсязі зайнятого населення; продуктивність праці тощо )
52. Ринок послуг складається з:{
Відособленими видами інфраструктури ринку послуг є: ü виробнича інфраструктура ринку послуг (галузі народного господарства, що забезпечують виробничо-технічне обслуговування відтворювального процесу ); ü соціальна інфраструктура ринку послуг (галузі народного господарства, що створюють загальні умови відтворення трудового потенціалу країни, регіону ); ü інституціональна інфраструктура ринку послуг ( галузі народного господарства, що забезпечують політико-правове і соціально-економічне функціонування суб'єктів сфери послуг). Використовуючи різні ознаки, можна виділити наступні види ринку послуг:
· світовий (міжнародний, зовнішній), · національний (у рамках однієї країни, чи внутрішній), · місцевий (локальний) ринки. · Виділяють ще регіональний ринок послуг, що може бути як частиною світового, так і частиною національного ринку.
· легальний · тіньовий ринок послуг.
Содержание
Семинар 1. Рационализм Томаса Пейна как критика традиционализма Эдмунда Берка................... 3
Семинар 2. Политический утилитаризм Иеремии Бентама................................................................. 28
Семинар 3. Политическая свобода и «демократический деспотизм»: Алексис де Токвиль............. 86
Семинар 4. Политическая теория Г.В.Ф. Гегеля: логика государственности.................................. 187
Семинар 5. Индивидуальная свобода и представительное правление: либерализм Дж.Ст. Милля 238
Семинар 6. Принципы политического анализа Карла Маркса и Фридриха Энгельса................... 308
Семинар 1. Рационализм Томаса Пейна как критика традиционализма Эдмунда Берка
Томас Пейн. «Здравый смысл» (1776 г.)
|