V СЕМЕСТР. 1. Загальна характеристика та значення типологізації кримінального провадження.
Семінарське заняття №1. 1. Загальна характеристика та значення типологізації кримінального провадження. 2. Рабовласницький та ранішньофеодальний типи кримінального провадження. 3. Сучасний стан та перспективи розвитку континентального провадження по факту вчинення кримінальних правопорушень.
Семінарське заняття №2. 1. Доцільність застосування терміну «кримінальне провадження» замість категорії «кримінальний процес». 2. Термінологічні особливості сучасного кримінально-процесуального законодавства. Семінарське заняття №3. 1. Ознаки кримінально-процесуального права як окремої галузі права України. 2. Кримінально-процесуальне право як самостійна юридична наука. 3. Методи науки кримінально-процесуального права. 4. Положення кримінально-процесуального законодавства з морально-етичним змістом.
Семінарське заняття №4. 1. Загальна характеристика поширених підходів до визначення джерел кримінального провадження. 2. Поняття, структура та ознаки правової норми. 3. Особливості викладання структурних елементів правової норми (гіпотези, диспозиції та санкції) у законодавстві України.
Семінарське заняття №5. 1. Аналогія закону і аналогія права: характеристики та ознаки. 2. Загальні правила дії закону у просторі. 3. Загальні правила дії закону у часі. 4. Загальні правила дії закону за колом осіб. Правові імунітети та їх ознаки.
Семінарське заняття №6. 1. Держава та право Стародавньої Русі. 2. Держава та право польсько-литовського періоду існування української державності. 3. Держава та право періоду входження українських земель до складу Російської імперії. 4. Держава і право радянського періоду розвитку. 5. Держава і право незалежної України. Семінарське заняття №7. 1. Правовідносини: поняття, ознаки, структура. 2. Юридичні факти та їх значення в процесі виникнення, зміни або припинення правовідносин.
Семінарське заняття №8. 1. Відмінність стадій від етапів кримінального провадження. 2. Стадії, як не знайшли нормативного визначення в кримінальному законодавстві редакції 2012 року.
Семінарське заняття №9. 1. Кримінально-процесуальні функції в умовах різних історичних епох розвитку кримінального провадження. 2. Процесуальне оформлення повідомлення у кримінальному провадженні. Зразок повідомлення.
Семінарське заняття №10. 1. Етикет і ритуал у кримінальному провадженні різних країн. 2. Значення та роль процесуального документу у кримінальному провадженні. 3. Зразок рішення, яке приймається під час кримінального провадження. 4. Технічні засоби фіксації кримінального провадження.
Семінарське заняття №11. 1. Відмінність принципів від інших загальнообов’язкових правил, які закріплені у кримінально-процесуальному законодавстві. 2. Значення принципів у кримінальному провадженні.
Семінарське заняття №12. 1. Принцип верховенства права та його властивості. 2. Законність як фундаментальний принцип права. Правозаконність.
Семінарське заняття №13. 4. Принцип незалежності суддів і здійснення правосуддя виключно судом як принцип сучасного розвитку права. 5. Принцип здійснення правосуддя виключно судом.
Семінарське заняття №14. 1. Принцип поваги до людської гідності і невтручання у приватне життя. 2. Забезпечення права на свободу і особисту недоторканість. 3. Принцип забезпечення недоторканості житла, права власності, особи в рішеннях міжнародних судових інституцій з прав людини. 4. Принцип забезпечення використання рідної мови. Сучасна мовна політика української держави.
Семінарське заняття №15. 1. Становлення принципу презумпції невинуватості як загальнолюдського надбання. Межі застосування принципу презумпції невинуватості в праві. 2. Принцип заборони двічі притягувати до кримінальної відповідальності за одне і теж правопорушення за кримінальним законодавством України. 3. Свобода оскарження рішень, дій або бездіяльності в сучасному праві.
Семінарське заняття №16. 1. Зміст та структура внутрішнього переконання в процесі застосування права. 2. Принцип змагальності сторін, свободи надання доказів і доведення перед судоми їх переконливості. 3. Принцип диспозитивності. 4. Розумні строки у міжнародному праві.
|