Студопедия — Методические рекомендации по написанию контрольной работы
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Методические рекомендации по написанию контрольной работы






32. Директора ТОВ «А» Іванова було затримано та доставлено до слідчого судді для розгляду клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Напередодні слідчим органів внутрішніх справ було розпочато досудове розслідування по факту привласнення Івановим майна ТОВ «А», яке було йому ввірене, у розмірі понад п’ятсот мінімальних заробітних плат (ч. 5 ст. 191 КК України). Під час судового засідання захисник заявив клопотання про застосування застави як альтернативи триманню під вартою. В якості гарантії внесення застави представив на огляд гарантійний лист, підписаний головою регіональної філії Ощадбанку України. Слідчий суддя відмовив у застосуванні застави щодо Іванова, пославшись на те, що підозрюваний вчинив тяжкий злочин, наніс шкоду ТОВ «А», що підпадає під категорію «особливо великий розмір», а санкція статті КК України передбачає конфіскацію майна.

Дайте правову оцінку дій слідчого та слідчого судді. Охарактеризуйте процесуальний порядок застосування застави як запобіжного заходу.

33. На трасі Київ-Харків сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої деякі пасажири автобусу, що належав на праві власності ТОВ «Д» і здійснював рейс Київ-Полтава, отримали тяжкі тілесні ушкодження. Під час спілкування з водієм слідчим були виявлені ознаки знаходження останнього у стані сп’яніння. Про неадекватність поведінки водія заявили і пасажири автобусу. Дане припущення підтвердилося після направлення водія для огляду на стан сп'яніння в заклад охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів

За фактом дорожньо-транспортної пригоди слідчим органу внутрішніх справ було розпочато розслідування кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст.286, ст.287 КК України.

Через місяць після початку досудового розслідування слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасове вилучення посвідчення водія, що надає право на керування автобусом, дозволу на перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах загального користування, виданого Міністерством транспорту та зв’язку України ТОВ «Д», та клопотанням про тимчасове обмеження ТОВ «Д» у праві займатися перевезенням пасажирів.

Оцініть дії слідчого. Яке рішення повинен прийняти слідчий суддя? Розкрийте загальні положення тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом та тимчасового вилучення документів, які посвідчують користування спеціальним правом.

 

34. За підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, 14 жовтня 2012 р. був затриманий Волошков. 18 жовтня 2012 р. слідчий направив до слідчого судді клопотання про застосування до Волошкова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на тяжкість вчиненого ним злочину.

У процесі судового розгляду клопотання Волошков показав, що його затримання є незаконним, а підозра необґрунтованою, і просив суд перевірити доведеність його вини. Захисником були надані позитивні характеристики Волошкова за місцем роботи, проживання, довідки про сімейний стан, наявність на утриманні неповнолітньої дитини, батьків пенсійного віку та їх стан здоров’я. Також була надана довідка про незадовільний стан здоров’я самого Волошкова з діагнозом – вегето-судинна дистонія за змішаним типом, що, на думку захисника, виключає можливість перебування його під вартою.

Прокурор наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки по-перше, при затриманні Волошков намагався сховатися від працівників міліції; по-друге, він погрожував потерпілій розправою за дачу нею правдивих показань.

Виходячи з наведених обставин обґрунтуйте рішення слідчого судді щодо обрання запобіжного заходу.

35. Рязанову було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України. Слідчий направив до слідчого судді клопотання про застосування до Рязанова запобіжного заходу – особистого зобов’язання, а саме – не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого. Слідчий суддя задовольнив клопотання слідчого, не дивлячись на заперечення Рязанова щодо застосування цього запобіжного заходу, оскільки його робота пов’язана з постійними відрядженнями.

Через тиждень Рязанов на виклик слідчого не з’явився, оскільки знаходився у відрядженні у м. Львові. Слідчий направив до слідчого судді клопотання про застосування щодо Рязанова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивувавши його тим, що Рязанов порушив раніше обраний запобіжний захід.

У судовому розгляді Рязанов заявив клопотання про обрання йому запобіжного заходу – особистої поруки. На судовий розгляд прибув рідний брат підозрюваного, який пред’явив документи, підтверджуючи родинні стосунки, а також довідку з місця роботи.

Прийміть процесуальне рішення у кримінальному провадженні.

36. У ході досудового розслідування злочину, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків, що входять у систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великому розмірі), слідчий звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на витратну частину банківського рахунку юридичної особи, службові особи якої вчинили зазначений злочин. Розглянувши клопотання, слідчий суддя виніс постанову про накладення арешту на рахунки підприємства, керуючись ст.ст. 172-174 КПК України та ст. 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Вкажіть фактичні та правові підстави, мету та умови накладення арешту на майно? На майно яких осіб може бути накладений арешт?

Оцініть правомірність процесуальних дій та рішень слідчого та слідчого судді.

37. Під час розслідування злочину, передбаченого ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), було повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину власнику фірми «Мрія» Астахову, директору Булгакову та бухгалтеру Васіну. Захисник підозрюваного Астахова в результаті бесіди з прибиральницею фірми дізнався, що за годину до проведення в офісі фірми обшуку її директор передав своїй знайомій Тарасовій три загальних зошити. У захисника з’явились підстави вважати, що в цих зошитах можуть міститися данні про так звану «чорну бухгалтерію», про яку власник фірми жодним чином не знав і це допоможе спростувати підозру у вчиненні ним злочину. У задоволенні клопотання захисника про виклик і допит прибиральниці в якості свідка та проведенні обшуку в квартирі Тарасової було відмовлено.

Проаналізувавши положення КПК та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначте, яким чином захисник може отримати ці зошити? Як слід діяти захиснику у випадку, якщо виявиться, що знайома директора фірми Тарасова є адвокатом і в теперішній час виступає захисником директора Булгакова?

 

Т е м а 8. Фіксування кримінального провадження. Процесуальні рішення: види та вимоги, які до них ставляться

(колоквіум)

П л а н

 

1. Форми фіксування кримінального провадження.

2. Кримінальні процесуальні рішення: поняття, система та процесуальне значення у кримінальному провадженні.

2. Види кримінальних процесуальних рішень та їх класифікація.

3. Структура кримінальних процесуальних рішень та вимоги закону до їх складових частин.

4. Законність, обґрунтованість та вмотивованість рішень у кримінальному провадженні.

 

 

Т е м а 9. Процесуальні строки

(для самостійної роботи)

 

П л а н

 

1. Процесуальні строки: поняття, класифікація та значення у кримінальному провадженні.

2. Правила обчислення процесуальних строків.

3. Порядок продовження та поновлення процесуальних строків.

Т е м а 10. Процесуальні витрати

(для самостійної роботи)

 

П л а н

 

1. Поняття та види процесуальних витрат. Затрати, які не належать до них.

2. Відшкодування процесуальних витрат.

3. Розподіл та стягнення процесуальних витрат.

 

Методические рекомендации по написанию контрольной работы

После изучения курса «Транспортное обеспечение коммерческой деятельности» студенты должны выполнить контрольную работу.

Контрольная работа выполняется студентом самостоятельно. Для выполнения работы необходимо изучить нормативную, учебную и другую рекомендуемую литературу. Студент должен в полной мере проявить знания и самостоятельно сформулировать содержание ответа на вопрос на основе обобщения изученного материала.

Контрольная работа должна быть представлена в напечатанном виде.

При выполнении контрольной работы надо приводить текст вопроса и давать полные и исчерпывающие ответы на все вопросы задания. Ответы должны быть конкретными, излагаться в той же последовательности, в какой поставлены вопросы. Следует избегать как излишней краткости и схематичности изложения, так и расплывчатых формулировок, не относящихся к существу вопроса. Запрещается механическое списывание материала из учебников и другой литературы.

В зависимости от темы должны быть приведены схемы, таблицы, статистические данные.

Выполняя контрольную работу, кроме учебников, пособий и данных методических указаний следует пользоваться действующими нормативными материалами и статьями в журналах и газетах.

В работе должны быть пронумерованы все страницы и оставлены поля.

В конце контрольной работы необходимо представить список использованной литературы, в том числе нормативной документации, если она применялась.

В списке литературы указываются фамилия и инициалы автора, название статьи, издательство и год издания. Список литературы составляется в алфавитном порядке.

Вариант контрольной работы студент определяет на основе таблицы:

 

  Последняя цифра № зачетной книжки
                   
Начальная буква фамилии студента А,Б,В,Г,Д,С,Т,Ц,Э                    
Е,Ж,З,И,К,У,Ф,Ч,Ю                    
Л,М,Н,О,П,Р,Х, Ш,Я                    

Вариант 1

1. Характеристика транспортного страхования: понятие и классификация.

2. Груз массой 40 тонн и объемом 75 кубических метров перевозится по железной дороге в вагонах с грузоподъемностью 70 тонн и полным объемом 88 м3, масса вагона без груза – 24 т.

Определите: технический коэффициент вагона; погрузочный коэффициент тары вагона; коэффициент использования грузоподъемности и вместимости. Сделайте выводы, обоснуйте их.

Вариант 2

1. Организация интермодальных перевозок на российском рынке.

2. Предприятию необходимо перевезти 40 тонн груза. Выберите, какой маршрут более эффективный и обоснуйте свое мнение. Грузоотправитель выбирает между двумя типами перевозок: автомобильно – водным и железнодорожным. Расстояние по железнодорожным путям составляет 3500 км, по автомобильно – водному направлению 3035 км, из них 35 км автомобильным транспортом.

Статья транспортных затрат Размер тарифа
Автомобильный Водный Железнодорожный
1. на погрузочно-разгрузочные операции, руб./т      
2. на перевалочные операции, руб./т   - -
3. движенческие расходы, руб./т*км      
4. дополнительные расходы, руб./т      

Вариант 3

1. Факторы, влияющие на выбор транспорта.

2. Заполните таблицу и сделайте выводы о структуре и динамике изменения грузооборота (темп роста считается по сравнению с предыдущим годом) по транспорту общего пользования в России. Обоснуйте Ваши выводы.

 







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 508. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Индекс гингивита (PMA) (Schour, Massler, 1948) Для оценки тяжести гингивита (а в последующем и ре­гистрации динамики процесса) используют папиллярно-маргинально-альвеолярный индекс (РМА)...

Методика исследования периферических лимфатических узлов. Исследование периферических лимфатических узлов производится с помощью осмотра и пальпации...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия