Чи були допущені порушення порядку зупинення досудового розслідування у наведеній ситуації?
5. В ході кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст. 185 КК України, слідчий встановив, що дві особи – Архіпов разом з невідомим – 19 травня 2014 р. вчинили крадіжку речей на суму 3200 грн. з будинку Бачинського, який проживає у м. Львові на вул. Глинянський Тракт. У процесі розслідування другий співучасник крадіжки встановлений не був. У зв’язку з цим, слідчий виділив матеріали досудового розслідування щодо невстановленого підозрюваного в окреме провадження, та зупинив досудове розслідування на підставі п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України. Чи дозволяє КПК України зупиняти досудове розслідування щодо невстановленої особи, за наявності достатніх доказів для її підозри у вчиненні кримінального правопорушення? Дайте оцінку рішенням слідчого.
6. У одному з кримінальних проваджень слідчий зупинив досудове розслідування на підставі п. 1 ч. 1 ст. 280 КПК України у зв’язку з гострим необструктивним пієлонефритом підозрюваного. Після одержання виписного епікризу слідчий відразу ж виніс постанову про відновлення досудового розслідування і, навіть, провів за участю підозрюваного слідчий експеримент, результати якого, щоправда, нічого ні не підтвердили, ні не спростували, з огляду на спад сил у підозрюваного. Назвіть підстави для відновлення досудового розслідування. Зробіть висновок щодо законності рішень і дій слідчого. ТЕМА 17 ЗАКІНЧЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ ЗАКРИТТЯМ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ АБО НАПРАВЛЕННЯМ ЙОГО ДО СУДУ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ОСОБИ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
План заняття 1. Форми закінчення досудового розслідування. 2. Закриття кримінального провадження як форма закінчення досудового розслідування. 3. Підстави для закриття кримінального провадження. 4. Процесуальний порядок закриття кримінального провадження. 5. Процесуальні дії слідчого, прокурора щодо осіб, інтереси яких зачіпає закриття кримінального провадження. 6. Відновлення досудового розслідування в закритому провадженні. 7. Поняття і підстави звільнення особи від кримінальної відповідальності. 8. Порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Нормативний матеріал та судова практика 1. Кримінальний процесуальний кодекс України. – Глава 23-24. 2. Кримінальний кодекс України. – Розділ IX.
|