Захисту. При вивченні першого питання необхідно визначити поняття ккультури безпеки, як структурної компоненти базової культури особистості і невід’ємної складової
При вивченні першого питання необхідно визначити поняття ккультури безпеки, як структурної компоненти базової культури особистості і невід’ємної складової професійної культури кожного майбутнього фахівця, заходів оволодіння системою наукових знань, гуманістичних ідеалів, цінностей, переконань і способів діяльності у НС. Друге питання слід розглянути з структури впливу параметрів людського фактору (стрес, недостатній рівень знань, інформації, помилкові дії тощо) на управління безпекою у НС та природи людських помилок. Обробка інформації людиною. Визначення особистих показників особи, яка приймає управлінські рішення у сфері цивільного захисту, на основі систем психологічного тестування. Методики визначення показників інтелекту, стилю керівництва, комунікабельності, ступеню готовності до ризику. Трете питання слід розглянути з методик аналізу і врахування людського фактору. Аналіз надійності роботи персоналу за допомогою побудови дерева помилок. Розв’язання типових завдань з розрахунку імовірності помилки персоналу. Література: 1, 2, 4, 6, 7,11, 12, 14, 18, 22, 23, 25, 28, 33. Засоби контролю знань: усне опитування, індивідуальне завдання.
Б. Економічний профіль Змістовий модуль 6. Забезпечення заходів і дій в межах єдиної системи цивільного захисту. При вивченні першого питання необхідно визначити питання фінансування заходів з ліквідації наслідків НС, відшкодування збитків постраждалим, страхового механізму відшкодування збитків від НС. Порядок надання фінансової допомоги та схема опрацювання звернень щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету. Друге питання слід розглянути з використання матеріальних ресурсів з державного, оперативного, регіонального та місцевого резерву. Порядок підготовки матеріалів, на підставі яких надається експертний висновок щодо рівня НС. Трете питання слід розглянути заходами забезпечення цільових видів страхування. Порядок створення страхових і резервних фондів, запасів матеріальних засобів, а також незнижуваних ресурсів продуктів харчування та непродовольчих товарів першочергового вжитку, необхідних для реагування на надзвичайні ситуації. Поняття державного резерву, його склад, призначення. Єдина система державного резерву України. Бюджетні та позабюджетні джерела формування резервного фонду. Утримання і розвиток системи державного резерву. Фінансування операцій, пов'язаних з накопиченням (приростом), поновленням матеріальних цінностей державного резерву. Норми резервування та фінансування системи державного резерву на випадок НС. Література: 1, 4, 6, 7,11, 12, 18, 22, 23, 25, 28, 33. Засоби контролю знань: усне опитування, індивідуальне завдання.
Змістовий модуль 7. Спеціальна функція у сфері цивільного захисту. При вивченні першого питання необхідно визначити у чому проявляється економіка катастроф?, ранжування регіонів за ступенем потреби в інвестиційних ресурсах на запобігання та ліквідацію наслідків НС. Друге питання слід розглянути та здійснити аналіз соціально-економічного стану та потенційних небезпек техногенного та природного характеру регіону (підприємства). Трете питання повинно показати необхідність розробки попереджувальних програми з НС, сутність пропонованого проекту, план науково-дослідних робіт та реалізації програми та вибіру ефективного заходу (проекту) за сукупністю економічних та екологічних показників. Економічний ефект від застосування заходів захисту населенні і територій від НС та його розрахунок. Визначення та розрахунок терміну окупності проекту. Література: 1, 4, 6, 7,11, 12, 18, 22, 23, 25, 28, 33. Засоби контролю знань: усне опитування, індивідуальне завдання.
В. Екологічний профіль.
Змістовий модуль 6. Забезпечення заходів і дій в межах єдиної системи цивільного захисту. При вивченні першого питання необхідно визначити значення екологічного моніторингу з питань прироохоронних заходів. Показати вимоги Закону України та інших законодавчих актів. Друге питання слід розглянути та з питань організації і проведення спостереження, оцінки і прогнозу стану атмосфери, водних об'єктів і сільськогосподарських культур, радіоактивного і хімічного забруднення довкілля території України. Порядок забезпечення керівних органів єдиної державної системи гідрометеорологічною інформацією та інформацією про забруднення довкілля. Здійснення у разі виникнення надзвичайних ситуацій оперативного контролю та виміром радіоактивного і хімічного забруднення згідно з установленим регламентом у місцях проведення постійних спостережень. Трете питання повинно показати організацію і проведення моніторингу стану підземних вод, включаючи їхнє радіоактивне забруднення, небезпечних екзогенних геологічних процесів. Прогнозування небезпечних геологічних і геофізичних процесів. Визначення критичних територій за екологічними наслідками можливих надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Література: 1, 4, 6, 7,11, 18, 23, 25, 28, 33. Засоби контролю знань: усне опитування, індивідуальне завдання.
Змістовий модуль 7. Спеціальна функція у сфері цивільного
|