Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Допустимі рівні звукового тиску і рівні звуку на виробничих дільницях
 

Виробнича дільниця Рівні звукового тиску (дБ) в активних смугах з середньогеометричними частотами, Гц Рівні звуку та еквівалентні рівні звуку,
  31,5 4000| ДБ(А)
Дільниця з застосуванням ВТП, монтажна дільниця, коректорська, кімната програмістів
Кабінети та робочі кімнати редакцій
Дільниця машинописних робіт, фотолабораторія

 


 

Дільниця фотоскладання, оперативного розмноження інформації

 

ВИМОГИ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОТРАНСПОРТУ ТА ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ВАНТАЖНО-РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИХ РОБІТ

Експлуатація автотранспорту

Експлуатація автотранспорту має здійснюватися відповідно до вимог "Правил дорожнього руху України" і НАОП 5.1.12-1 01-80. Обслуговування і ремонт автомобілів має виконуватися відповідно до вимог НАОП 5.1.12-1.02-80.

Вантажно-розвантажувальні роботи

Вантажно-розвантажувальні роботи, а також операції по переміщенню вантажів у середині видавництв має виконуватися згідно ГОСТ 12 3.009-76, ГОСТ 12.3.020-80.

Розміри вантажно-розвантажувальних майданчиків мають забезпечувати безпечні радіуси повороту, розміщення і вільний фронт робіт для автомобілів. Складування на вантажно-розвантажувальних майданчиках будь-яких матеріалів, обладнання не допускається. Місця для розвантажування не допускається розташовувати зі сторони головного входу в приміщення.

Гранично-допустимі маси вантажу при підніманні та переміщенням вручну становлять для юнаків від 16 до 18 років 16 кг, для чоловіків віком понад 18 років 50 кг згідно НАОП 8.7.10-2.04-84. Граничні норми підіймання та переміщення вантажів жінками згідно ДНАОП 0.03-3.28-93 становлять: - підіймання вантажів, їх переміщення при чергуванні з іншою роботою (до


двох разів на годину) — 10 кг; - підіймання і переміщення вантажів постійно протягом робочої зміни — 7 кг; Сумарна маса вантажу, який переміщується протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати: — з робочої поверхні 350 кг, — з підлоги 175 кг. Забороняється переносити та пересувати вантажі, що перевищують встановлені норми. Для виконання таких вантажно-розвантажувальних робіт слід застосовувати вантажопідіймальні механізми.

Вантажопідіймальні механізми, пристрої, що знаходяться в роботі, підлягають щороку періодичному технічному огляду згідно ДНАОП 0.00-1.03-93. Використовування вантажопідіймальних пристроїв без технічного огляду не дозволяється.

При експлуатації ліфтів необхідно керуватися ДНАОП 0.00-1.02-92.

Не дозволяється використовувати обладнання та пристрої для переміщування вантажів масою більше вантажності, вказаної в технічному паспорті на них.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

1. Довідник з охорони праці на промисловому підприємстві / К. Я. Ткачук, Ф.

2Іванчук, Р. С Сбарно, Л. Г. Степанов. - К.: Техніка, 1991. - 285 с.

3. http://iportal.rada.gov.ua


КЛАСИ УМОВ ПРАЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ВМІСТУ В ПОВІТРІ РОБОЧОЇ ЗОНИ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН БІОЛОГІЧНОГО ПОХОДЖЕННЯ (ПЕРЕВИЩЕННЯ ГДК, РАЗІВ) [7, с. 27]

Шкідливі речовини1   Клас умов праці
II клас — допустимий ПІ клас — шкідливий IV клас — небезпечний
1 ступінь 2 ступінь 3 ступінь 4 ступінь
Мікроорганізми-продуценти, препарати, що містять живі клі­тини та спори мікроорганізмів1 гдк 1,1— 3,0 з,і— 10,0 >10    
Патогенні мікроорганізми2 Особливо небезпечні інфекції           +
Збудники інших інфекційних захворювань       +    

[1]. Чинними в Україні є значення граничне допустимих концентрацій (ГДК) шкідливих речовин у повітрі робочої зони, що містяться в пере­ліку «Предельно допустимьіе концентрации (ПДК) вредньїх веществ в воздухе рабочей зоньї» № 4617-88, доповненнях № 1—7 до нього, а та­кож ГДК та орієнтовні безпечні рівні впливу (ОБРВХ), затверджені Го­ловним державним санітарним лікарем України після 1 січня 1997 р.

2. Робота в спеціалізованих медичних, ветеринарних установах та під­розділах, спеціалізованих господарствах для хворих тварин. Види робіт, при яких можливий контакт з патогенними мікроорганізмами на під­приємствах шкіряної та м'ясної промисловості, при здійсненні ремонту та обслуговуванні каналізаційних систем, відносяться до класу 3.2.

+ Незалежно від концентрації шкідливої речовини в повітрі робочої зони умови праці відносяться до даного класу.Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 313. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия