Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Зерносушарки і бункери активного вентилювання зерна.
Шахтна зерносушарка СЗШ-16А призначена для сушіння продовольчого, насіннєвого і фуражного зерна зернових і круп’яних культур у складі очисно-сушильного комплексу; працює за наступною схемою (рис. 7). У сушильну камеру зерно подають зверху. Воно потрапляє на п’ятигранні короби, відкриті знизу та розміщені в шаховому порядку. Зерно рухається між коробами вниз під дією власної ваги, а назустріч надходить теплоносій. Короби (4), по яких надходить теплоносій у сушильну камеру, відкриті з боку підвідного трубопроводу (2), протилежний кінець їх впирається у глуху стінку. Короби (3), по яких відводиться відпрацьований теплоносій, відкриті по торцю збоку відвідного трубопроводу (1). Рух теплоносія відбувається під напором, створюваним вентилятором. Під сушильною камерою розміщена охолоджувальна камера, в якій до підвідних коробів нагнітається атмосферне повітря, а через відвідні – відводиться назовні.

Швидкість просування зерна через зерносушарку регулюється переміщенням щільових затворів, що рухаються зворотно-поступально під охолоджувальною камерою.

На сучасних стаціонарних шахтних зерносушарках для охолодження зерна після проходу сушильних шахт встановлюють охолоджувальні колонки з двох вертикальних циліндрів, простір між якими заповнюють зерном. Робоча частина циліндрів перфорована для забезпечення проходу повітря. Охолоджене зерно виходить через шлюзовий затвор, розміщений знизу.

Рис. 7. Схема шахтної сушарки:

а – вигляд збоку; б – переріз; 1 – відвідний трубопровід; 2 – підвідний трубопровід; 3 – відвідні короби; 4 – підвідні короби.

Сушарка зернова стаціонарна барабанна СЗСБ-8А (рис. 8) призначена для сушіння насіннєвого і фуражного зерна будь-якої вологості та засміченості. Сушарку використовують у складі зерноочисно-сушильного комплексу КЗС-25Б. Встановлена потужність електродвигунів – 30,4 кВт. Основними вузлами сушарки є топка (1), завантажувальні норія (2) і камера (3), сушильний барабан (4), розвантажувальна камера (5), вивантажувальна норія (6), охолоджувальна колонка (7), вивантажувальний бункер (8).

Топка має відповідне обладнання для спалювання рідкого палива. Сушильний барабан включає шестилопатеву хрестовину та обичайки. На променях хрестовини закріплені полички для пересипання зерна. На внутрішній поверхні на початку і кінці барабана змонтовані лопаті, розміщені по гвинтових лініях, які утворюють шість гвинтових доріжок для підведення зерна до конусного патрубка, до торця якого приєднане підбірне кільце з лючками. Барабан через два бандажі опирається на підтримуючі та приводні ролики. У вивантажувальній камері встановлений вентилятор, за допомогою якого з сушильного барабана відсмоктується відпрацьований теплоносій. Кількість теплоносія, що проходить через барабан, регулює дросель вентилятора. Охолоджувальна колонка має таку ж будову, як і в шахтних зерносушарках.

Рис. 8. Барабанна сушарка СЗСБ-8А:

1 – топка; 2 – завантажувальна норія; 3 – завантажувальна камера; 4 – сушильний барабан; 5 – розвантажувальна камера; 6 – вивантажувальна норія; 7 – охолоджувальна колонка; 8 – вивантажувальний бункер.

Під час роботи зерно подає норія у завантажувальну камеру і потім у сушильний барабан. Залишки зерна видаляються через клапан завантажувальної камери. Одночасно в барабан вентилятор розвантажувальної камери засмоктує газоповітряну суміш-теплоносій. При обертанні барабана зерно пересувається, пересипаючись безперервно на поличках, спрямовується в розвантажувальну камеру і норією – в охолоджувальну колонку, де піддається додатковому підсушуванню і виводиться через бункер. Керування роботою затвора охолоджувальної колонки, який забезпечує необхідний рівень зерна в ній, під час роботи сушарки здійснюється автоматично. Передбачена також автоматизація розпалювання і контролю полум’я топки. Витрата рідкого палива становить 65 кг/год.

 

Бункер активного вентилювання БВ (рис. 9) призначений для тимчасової консервації і підсушування насіння різних культур. Це металевий циліндр (1) з отворами, встановлений на підпорках. Усередині циліндра є перфорований циліндр (2), який використовують як повітророзподільну трубу. Кільцевий проміжок між циліндрами заповнюють зерном.

У повітророзподільній трубі є клапан (3), який за допомогою троса і лебідки можна піднімати й опускати залежно від заповнення кільцевого проміжку зерном.

Бункер повністю заповнюють зерном, коли його вологість не перевищує 22 %, а при вологості 28 % – 30 % – наполовину.

Перед заповненням бункера зерном повітряний клапан піднімають, а після заповнення до потрібного рівня – опускають із таким розрахунком, щоб його верхній край розміщувався на 20 см нижче від рівня зерна у внутрішньому циліндрі.

Рис. 9. Бункер активного вентилювання зерна

1 – зовнішній циліндр; 2 – внутрішній циліндр; 3 – повітряний клапан; 4 – драбина; 5 – вивідний лоток; 6 – повітропровід; 7 – електронагрівач; 8 – вентилятор.

Холодне або підігріте електронагрівачем повітря вентилятор нагнітає у внутрішній циліндр. Проходячи через шар зерна, повітря його охолоджує.

Сумарна встановлена потужність електродвигуна і електронагрівачів – 29,5 кВт. Місткість бункера БВ становить 40 т. Із чотирьох таких бункерів складають відділення вентильованих бункерів ОБВ-160 місткістю 160 т. Таке відділення можна використовувати самостійно або в складі зерноочисних агрегатів і зерноочисно-сушильних комплексів. Встановлена потужність електродвигунів ОБВ-160 становить 260 кВт.


ЗВІТ

1. Стислий зміст роботи.

2. Післязбиральний обробіток зерна, агротехнічні вимоги та принципи очищення і сортування зерна.

3. Зерноочисні машини.

4. Сушіння зерна, режими сушіння, класифікація зерносушарок і агротехнічні вимоги до них.

5. Зерносушарки і бункери активного вентилювання зерна.Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 1703. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия