Калькуляція собівартості продукції (виробництво).
Визначаємо собівартість виробленої продукції – “Стіл письмовий”. Меню “Журналы” Þ “Производство”. На екран буде видано вікно журналу “Производство”. Натискаємо клавішу “Insert” і у випливаючому вікні обираємо документ – “Калькуляция” (рис. 4). Відкривається документ “Предварительная калькуляція” (рис. 5). Заповнюємо послідовно поля введення даних: “Склад материалов” – склад; “Продукция” – стіл письмовий; “Склад продукции” – склад; “Количество продукции” – 20.
Переходимо до заповнення табличної частини документу. Натискаємо клавішу (Insert) і у випливаючому вікні “Выбор справочника” обираємо пункт “Номенклатура” (рис.4). Вказуємо матеріали та їх кількість (рис. 5-7), що використовується для виготовлення столів письмових: 1. дошка ДСП 70 од.; 2. фурнітура 20 од.
1. Амортз. произ. ОС, НМА и др. - 187,5; 2. Зарплата произв. персонала - 1300,00; 3. Налоги на себестоимость - 481,00.
Зберігаємо створений документ, натискаючи послідовно кнопки “Провести” та “ОК”. В результаті, по введеним в документ даним буде автоматично розрахована собівартість продукції, а саме: стіл письмовий – 20 шт. по 274,11 грн./шт. на загальну суму – 5482,20 грн. Загальний вид результатів виробничої діяльності відображено у оборотно-сальдовій відомості, що подана на рис. 8-9.
3.Контрольні питання 1. Які види субконто використовуються в документі “Списание ТМЦ”? 2. З якої графи документу “Списание ТМЦ” обирається сума для формування бухгалтерських проводок? 3. Яким документом встановлюється номенклатура витрат? 4. Які документи включені в журнал “Производство”? 5. Які стандартні звіти використовуються для отримання детальної інформації
Підказка.
Виходячи з того, що наявність таких матеріальних об’єктів як канцтовари та фурнітура по даній фірмі засобами обліку раніше не було зареєстровано необхідно здійснити процедуру їх закупки у відповідних контрагентів і оприбуткувати на склад. Тільки після цього їх можна списувати на виробництво. Увага!!! Якщо документ попередня калькуляція було сформовано до дати надходження відповідних матеріальних об’єктів, необхідно її вилучити і здійснити всі операції по її формуванні заново.
1. Виконання п. 2.1 пов’язано з наступною послідовністю операцій:
1.1. Виписано рахунок вхідний на поставку канцтоварів 20 комплектів по ціні 30 грн. за комплект без ПДВ. Контрагент - Торговий дім. 1.2. Виписано прибуткову накладну для оприбуткування ТМЦ на центральний склад від контрагента Торговий дім на загальну суму 720 грн., що і відображено у оборотно-сальдовій відомості на рис. 8-9.
2. При виконанні п. 2.2 було додатково використано наступні операції:
2.1. Виписано рахунок вхідний на поставку фурнітури у кількості 100 од. по ціні 5 грн. за комплект без ПДВ. Контрагент - Техсервіс. 2.2. Виписано прибуткову накладну для оприбуткування ТМЦ на центральний склад від контрагента Техсервіс на загальну суму 600 грн., що і відображено у оборотно-сальдовій відомості на рис. 8-9.
|