Лабораторна робота № 7. Мета роботи: вивчення системи команд мікроконтроллера AVR ATmega 128 і принципів його програмування на мові асемблера в середовищі AVR Studio
Мета роботи: вивчення системи команд мікроконтроллера AVR ATmega 128 і принципів його програмування на мові асемблера в середовищі AVR Studio, способів виконання та отладки програм з використанням програмного стимулятора. Завдання: набрати в середовищі програмування AVR Studio наведену програму на мові асемблера, провести асемблювання та виконання в різних режимах.
1 AVR Studio AVR Studio 4 - нове професійне інтегроване середовище розробки (Integrated Development Environment - IDE), призначена для написання і налагоджування прикладних програм для AVR мікропроцесорів в середовищі Windows 9х/NT/2000/XP. AVR Studio 4 містить асемблер і емулятор. AVR Studio підтримує COFF, як формат вихідних даних для символьного налагоджування. Інші програмні засоби третіх фірм також можуть бути конфігуровані для роботи з AVR Studio. 1.1 Основні елементи інтерфейсу AVR Studio Головне вікно програми зображено на рисунку 1.1. Ключове вікно в AVR Studio - це вікно початкового тексту програми (1). Коли об'єктний файл відкритий, автоматично створюється вікно початкового тексту програм. У вікні відображувався код, який виконується в налагоджувальному оточенні (емуляторі або програмному симуляторі), а текстовий маркер (2) завжди знаходиться на рядку, який буде виконаний в наступному циклі. Користувач може виконувати програму повністю в покроковому режимі, трасуючи блоки функцій, або виконуючи програму до місця, де є курсор. На додаток можна визначати необмежене число точок зупинок, кожна з яких може бути включена або вимкнена. Точки зупинок зберігаються між сесіями роботи.
Лабораторна робота № 7
|