Контрольні роботи для студентів
6.1 Призначення і основні функції ПТО, їх оснащення ПТО влаштовуються на великих сортувальних, вантажних і дільничних станціях для виявлення і усунення технічних несправностей та недопущення відправлення вагонів з несправностями, що загрожують безпеці руху поїздів. На сортувальних станціях з роздільними парками технічне обслуговування виконується: а) в парку приймання — це загальний контроль стану і технічний огляд з метою виявлення несправностей, частковий безвідчіпний ремонт; б) в парку формування — це технічний огляд вагонів з метою виявлення пошкоджень, що виникли в ході розформування і формування поїздів, недопущення включення несправних вагонів у склад поїзда, а також поточний ремонт на спеціально виділених для цього коліях; в) в парку відправлення — це повний остаточний технічний огляд состава поїзда, усунення без відчеплення всіх несправностей, недопущення відправлення в поїзді вагонів з технічними несправностями. Технічний огляд і поточний ремонт виконується оглядачами вагонів і слюсарними бригадами бригадно-груповим методом. ПТО мають бути оснащені пристроями автоматичного виявлення перегрітих букс у поїздах, гучномовним зв’язком, електрозварювальними лініями, повітропровідною мережею, пристроями дистанційного огородження складу поїзда і обладнанням централізованого випробування автогальм, підйомними пристроями і пересувними ремонтними візками, стелажами на міжколійї для зберігання матеріалів і запасних частин. Робота ПТО регламентується Технологічним процесом роботи станції.
6.2 Технологія проведення технічного огляду поїзда Черговий по станції (ДСП) чи черговий по парку (ДСПП) перед прибуттям поїзда повідомляють про це оператора ПТО чи старшого оглядача вагонів, вказуючи час і колію приймання. Оглядачі заздалегідь виходять на колію приймання і у разі двогрупового огляду одна група розміщується поблизу граничного стовпчика на вхідній горловині парку, що дає можливість їй оглядати поїзд у русі, а друга — поблизу місця зупинки локомотива. У разі три- чи чотиригрупового огляду групи розміщуються в місцях, визначених Технологічним процесом роботи станції. Огляд починається після відчеплення поїзного локомотива і огородження состава поїзда з двох кінців сигналами зупинки. У разі двогрупового огляду (рис. 3.11) групи з голови і хвоста поїзда рухаються назустріч одна одній. Перевіряються стан ходових частин, рами, кузова, автозчепного обладнання і автогальм одночасно з двох боків вагонів. У разі виявлення несправностей крейдою на кузові вагонів в установлених місцях проставляються умовні знаки, передбачені Технологічним процесом. Під час розпуску з гірки состава поїзда ці вагони будуть направлятись на спеціальні колії сортувального парку, а від транзитних поїздів — відчіплюватись на спеціальні ремонтні колії або подаватись в депо. Закінчивши огляд, старший кожної групи оглядачів доповідає старшому оглядачу чи оператору ПТО про результати огляду, вказуючи номера вагонів, які необхідно відчепити, про характер їх несправностей. Рис. 3.11. Схема проведення двогрупового технічного огляду поїзда: • — сигнальні знаки огородження поїзда; 1 2 — групи оглядачів вагонів; ----- маршрути переміщення груп оглядачів. Упевнившись, що огляд закінчився і людей під вагонами немає, старший оглядач дає вказівку про зняття сигналів огородження, інформує ДСП чи ДСПП про закінчення огляду, робить запис про це в книзі форми ВУ-14. На вагони, що підлягають відчепленню і ремонту, оформляється Повідомлення форми ВУ-23 в двох примірниках: перший вручається ДСП чи ДСПП, другий направляється в депо (ВЧД).
6.3 Особливості обслуговування пасажирських вагонів Комплекс підготовки пасажирських вагонів до рейсу включає. • технічну підготовку: виконання ТО-1 і за необхідності ПР, ТО-2, ТО-3. Приймає склад поїзда майстер, який при задовільній підготовці до рейсу передає поїзд механіку-бригадиру або начальнику поїзда. Про це робиться відповідний запис у книзі готовності поїзда до рейсу; • екіпіровку, що проводиться в пунктах формування і частково в пунктах обертання. У пункті формування виконуються роботи: санітарний огляд, дезінфекція і дезінсекція, зовнішня очистка і обмивка кузова і ходових частин, прибирання внутрішніх приміщень, забезпечення водою і паливом, заміна фільтрів примусової вентиляції, забезпечення постільною білизною, змінним обладнанням, інвентарем,: речами для торгівлі (чаєм, газетами, тощо). Рис. 3.12. Вагономийна машина на технічній станції.
В пункті обертання виконуються: дезінфекція туалетів і сміттєвих контейнерів, зовнішня очистка і обмивка кузова, забезпечення водою і паливом, прибирання внутрішніх приміщень. Комплексна підготовка пасажирських вагонів до рейсу виконується на пасажирських технічних станціях, які мають для цього ремонтно-екіпірувальне депо, вагономийні машини, пристрої для дезінфекції і дезінсекції, склади палива, пральні, контору обслуговування пасажирів. Як правило, пасажирське вагонне депо розміщується на території технічної станції. Контрольні роботи для студентів
|