Тема: Правила спілкування при переговорах та телефонній розмові
Контрольні запитання: 1. Назвати суть і функції переговорів. 2. Яка техніка планування та проведення переговорів? Домашнє завдання: матеріали самостійної роботи “Скорочення в професійному мовленні”.
Практична робота №6
Тема: Правила спілкування при переговорах та телефонній розмові Мета:Вивчити способи застосування у своїй діяльності правил спілкування; суть і функції переговорів; правила телефонної ділової розмови. Обладнання та матеріали:підручник, інструкція. Тривалість роботи:80 хв. Інструкція: 1. Розглянути питання: "Суть і функції переговорів". 2. Ознайомитися з технікою планування та проведення переговорів. 3. Самостійно виконати завдання на закріплення.
Хід роботи: Теоретичні відомості. План:
1. Суть і функції переговорів. 2. Техніка планування та проведення переговорів. 3. Ділова телефонна розмова.
Мотивація знань Сьогодні керівникам багатьох підприємств і фірм, а також бізнесменам, що контактують або бажають вступити в ділові відносини з іншими організаціями, як на території України, так і за кордоном, не вистачає елементарних знань про ділове спілкування, про переговори та методи й етапи їх проведення. Зіткнення точок зору, думок, позицій - явище, яке дуже часто зустрічається у виробничому і громадському житті. Щоб створити вірну лінію поведінки в переговорному процесі, дуже корисно знати, що таке ділові переговори, знати їхні основні етапи і специфіку, стратегію і тактику взаємодії в переговорах тощо. Вміння професійно провести переговори підвищує культуру спілкування і забезпечує зростання як усього підприємства або фірми в цілому, так і кожного його співробітника окремо. Кожній людині приходиться зіштовхуватися з тим, що прийнято називати діловим спілкуванням. Як правильно скласти офіційний лист або запрошення, прийняти партнера і провести переговори з ним, розв'язати спірне питання і налагодити взаємокорисне співробітництво? Усім цим питанням у багатьох країнах приділяється дуже велика увага. Особливе значення ділове спілкування має для людей, зайнятих бізнесом. Багато в чому від того, наскільки вони володіють наукою і мистецтвом спілкування, залежить успіх їхньої діяльності. На Заході відповідні навчальні курси є практично в кожнім університеті і коледжі.. Але зараз часи змінилися, тому актуальність цього питання все більше зростає з кожним днем. Багато людей почали відвідувати курси з мистецтва спілкування, а у вищих навчальних закладах обов’язково вводять у програму курс ділового спілкування.
|