Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Шестеренні гідромотори
Всі шестеренні насоси мають подвійне призначення — насоса і гідромотора. Гідромотором називають гідромашину, що перетворює енергію потоку рідини на механічну енергію обертального руху ви­хідного вала, кут обертання якого необмежений.

Випускають шестеренні гідромотори типу МНШ-32У і МНШ-46У, створені на базі насосів НШ-32У, НПІ-46У, гідромотори ГМШ-32, ГМШ-50, ГМП-67, ГМШ-100, створені на базі круглих насосів, а також гідромотори на базі нових насосів.

За принципом дії шестеренний гідромотор — це оборотний насос, в який під тиском подається робоча рідина.

Гідромотор типу НМШ відрізняється від насоса НШУ тільки тим, що в дні його корпусу просвердлено конічний різьбовий отвір для приєднання до нього дренажного трубопроводу, призначеного для відведення робочої рідини, що просочилася, в бак гідроприводу. Трубопровід має бути опущений нижче рівня робочої рідини в баці і тиск у дренажному трубопроводі не повинен перевищувати 0,05 МПа (0,5 кгс/см2).

Зібраний гідромотор типу МНШ реверсивний і оборотний. Він може працювати як насос правого або лівого обертання та як реверсивний гідромотор. Щоб переналагодити гідромотор у насос, треба зняти кришку та з нагні­тального блоку вийняти вкладиш і спеціальне ущільнення.

Будова гідромотора ГМШ така сама, як і кру­глих насосів.

 

Рис. 4. Модернізований гідромотор типу МНШ:

1 — рухома втулка; 2 — шестерня; 5 — нерухома втулка; 4 — корпус; 5 — кар-ман; 6 — канал; 7 і 8 — зворотні клапани; 9 — гумове кільце; 10 — осьовий канал; 11 — радіальний канал; 12 — стрижень; А — порожнина підтискання.

 

В реверсивних гідроприводах до­цільно використовувати модернізо­вані гідромотори типу МНШ.

Модернізований гідромотор має дві шестерні 2 (рис. 4.) зовнішньо­го зачеплення, рухомі 1 і нерухомі 3втулки, встановлені в корпусі 4. У втулках вифрезерувані кармани 5, що сполучені каналами 6 з порож­ниною підтискання А, від якої напі­рна і зливна порожнини гідромото­ра відокремлені зворотними клапа­нами 7 і 8.

Зворотний клапан складається із стрижня 12 з радіальними 11 і осьо­вими 10 отворами, а також кільця із оливостійкої гуми.

Працює гідромотор так. При по­дачі рідини у ліву порожнину вона надходить крізь зворотний клапан 7 у порожнину А. Зворотний клапан 8 в цей час буде закритий під дією тиску рідини в порожнині А. Вна­слідок цього гідромотор герметизується і з'являється можливість отримати необхідний зрушувальний момент на валу гідромотора. Якщо рідину під тиском спрямувати у праву порожнину, відкрива­ється зворотний клапан 8, а клапан 7 закривається. Обертання вала буде у зворотному напрямку.

Якщо насос необхідно використати в режимі гідромотора, то робочу рідину підводять з боку напірного отвору. В тако­му разі насос обертати­меться в протилежному напрямку.

Характерною особливістю шестеренних гідромоторів є відсутність кавітації і низький момент зрушування, у зв'язку з чим робочий ор­ган вмикають після розгону гідромотора вхолосту. Мінімальна час­тота обертання обмежена тільки механічними умовами і становить 500 об/хв.Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 1101. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия