Розрахунок координат центру навантажень
Кількість споживчих трансформаторних підстанцій напругою 10/0,4 кВ у сільському населеному пункті залежить від реального розміщення окремих споживачів, наявності споживачів першої категорії, сумарної потужності навантаження. У курсовій роботі кількість споживчих ТП приймається згідно до завдання. Трансформаторну підстанцію напругою 10/0,4 кВ, як правило, встановлюють у центрі навантажень зони її дії [7 с.133, 8 с. 266, 281; 9 с.163; 10 с.194, 199]. Масштаб плану населеного пункту та розміщення координатних осей на плані вибирають довільно. В курсовій роботі пропонується прийняти масштаб 1:2000 або 1:2500 для формату А2 і 1:1500 – для формату А1. Координати центру навантажень хц.н. та уц.н ., см, визначають за виразами:
(4) , (5)
де Рi – розрахункова потужність на вводі і- го споживача, кВт; xi, yi – відстань до і- го споживача за координатними осями, см.
Розрахунок центру навантажень ведеться за одним, денним або вечірнім, максимумом, для якого сумарне навантаження більше. Розрахунок доцільно звести в таблицю (таблиця 1).
Таблиця 1 – Розрахунок координат центру навантажень
Підстанцію необхідно встановлювати на місцевості таким чином, щоб були забезпечені прості та зручні підходи та виводи ПЛ із мінімальною кількістю пересічень, зручні під’їзди транспортних засобів та механізмів для транспортування та ремонту обладнання [9 с. 163]. Якщо в розрахованому центрі навантаження не можливо або не зручно встановити ТП 10/0,4 кВ, тоді необхідно перенести місце встановлення ТП в іншу, більш зручну, якомога ближчу до розрахункової точку. Для електропостачання сільськогосподарських споживачів використовують комплектні трансформаторні підстанції (КТП) 10/0,4 кВ. Вибір типу ТП залежить від числа та розрахункової потужності трансформаторів, кількості споживачів та кількості ліній 0,4 кВ, що відходять від ТП
|