Практична робота № 4. Тема: Розрахунок основного технологічного обладнання ККЦ ( конвертерного відділення).
Тема: Розрахунок основного технологічного обладнання ККЦ (конвертерного відділення). Мета практичного заняття: 1. Закріплення теоретичного матеріалу теми «Планування КЦ». 2. Підготувати студентів до самостійної роботи по дипломному проектуванню. Хід виконання практичної роботи: 1. Виконати розрахунок основного технологічного обладнання конвертерного відділення КЦ. Теоретичні положення Конвертерне відділення КЦ складається із завантажувального та конвертерного прольотів. Основне призначення завнатажувального прольоту – прийомка та завалка в конвертер чавуну та металобрухту, а також прийом та зберігання феросплавів та вогнетривів. Для забезпечення швидкої завалки та усунення простою конвертерів транспортування та завантаження кожного виду матеріалів в конвертер різними механізмами та машинами. Подача коробів з брухтом проводиться по залізничній колії ближній до конвертерів. Подача чавуну здійснюється по двом залізничним коліям. Для подачі вогнетривів на підлозі цеху укладений тупиковий залізничний шлях. Завалка брухту та заливка чавуну в конвертер виконується установленими в прольоті спеціальними завалочними кранами, вантажопідʼємність яких визначається ємністю коробів та чавуновозних ковшів. Для забезпечення заливки чавуну в один прийом експлуатуються чавуновозні ковші ємністю 140 т, вантажопідʼємністю 180 т. Кількість залив очних кранів в завантажувальному прольоті визначається по формулі:
Де К – коефіцієнт нерівномірності завантаження крану, рівний 1,3; k– сума витрат кранового часу на 1т чавуну 0,15 – 0,25 хв/т; Аz- добові витрати чавуну,т; В – коефіцієнт використання крану, 0,8; Добові втрати чавуну визначаються по формулі:
Де – А – добова продуктивність цеху; Кz– коефіцієнт витрати чавуну на 1 т придатних зливків; Для визначення добової продуктивності знаходимо масу плавки рідкої сталі:
Мр.ст.=Q
Де Q – садка конвертера, т; Маса плавки придатних зливках:
Мел.=Мр.ст.
Максимальна добова продуктивність по придатним зливкам;
А= Мел.·n;
Де n – максимальна кількість плавок забору.
Завантаженність кранів складає: Для завалки лома в конвертер використовуються завалочні крани. В конвертерному прольоті розміщені конвертера, бункера для прийому, зберігання та завалки в конвертера сипучих матеріалів, комплекс установок по боротьбі з пилом. Для зберігання запасу сипучих шихтових матеріалів кожен конвертер має витратні бункера. В районі кожного конвертера розміщені проміжні бункера для феросплавів.
|